Scenic 2 1.6 LPG yeni aracımın aldım . ilk izlenimlerim

onurisa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba.
2.el scenic 2 1.6 manuel lpg 163 bin km de privilinge(safir mavisi renginde) serisi aracımı bugün resmi işlemlerini tamamlayarak teslim aldım.
ilk izlenimlerim olarak araca hasta oldum 12 312 3. çok oturaklı havadar geniş, çok farklı bir sürüş keyfi verdi.(97 corolla, 2000 cliodan snra). yağmur sensörü hariç tüm fonksiyonlarını denedim sorun görünmüyor. hızlanması biraz yavaş. dikkatimi çeken bir hususta debriyaj çok yukarıdan kavrıyor, alışanada kadar 3-5 kez stop ettirdim.baskı balatamı bitik acaba ? belli bir ömrü varmıdır? gerçi ne zaman değiştiğinide bilmiyorum.en yakın zamanda fotoları yükleyeceğim.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız hayırlı olsun. Benim arabada yukarda kavrıyor. Fazla dert etmeyin. Bizim arabalar hantaldır ama zaten yarış yapmak için dizayn edilmemiş, sakin sakin konforlu sürüş için dizayn edilmiş

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmak nasıp etsın scenic bambaşka bir dünyadır

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Scenic le megane aynı aynı donanıma sahip yanlış bilmiyorsam ( motor vb ) hantal gelmesinin sebebi elektronik gaz pedalı olabilir geç tepkime veriyor. Hidrolik debriyaj olduğundan balatanızın bitmesini yukarıda kavraması ile anlayamazsınız. bunların hepsi tam orta noktaya yakın yerde kavrar ;)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün renolarda hemen hemen aynıdır. Debriyaj yukarıdan kavrar bu baskı balatadan değildir. Aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız günlerde kullanın. Resimleri merakla bekliyoruz. Keyifli paylaşımlar.

onurisa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu cumartesi arabamı bakımı ve genel kontrol yaptırmak istiyorum(yağ, balatalar vs) ankara da tavsiye edeceğiniz bir özel servis varmıdır?

Sent from my iPhone using Tapatalk