Scenic maceramın sonu :(

darkelf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takip eden varsa bilir. 2000 Model scenic imin triger değişimi yapılırken ustanın eşekliği sonucunda iş motor rektefiyeye kadar gitti.
7.000 TL masraf çıktı. Ustanın iş bilmezliği sonucunda sağlam parçalar da kırılmış...

Yeni usta tek tek gosterdi arizali parcalari. Surasi çarpinca şunu kırmıs, o halde kullandigin icin burasini da sen kırmıssın ( ki ben bu ses ne dedigimde usta sakin kullan bisey olmaz, alışması lazım falan demisti. 1 hafta dene bakalım gibi konusmustuk. ) gibi anlattı. Adam kapagi gereksiz yere 2-3 kere taslattirdigi icin kapak sicmis vs...:sinirli

Sonuç olarak almadım arabayı. Hurdacı çağırdım. Bakalım ne kadar verecekler. Seve seve, bayıla bayıla aldığım scenic bir hayvan yüzünden hurdaya çıkacak vay be. Allah bildiği gibi yapsın seni adam.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
​Geçmiş olsun , hatasını kabul edip düzeltmedi mi ?

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun, Aracı hurdaya ölü fiyatına vermektense yaptırıp kullanmak bana daha mantıklı gibi geldi.

darkelf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet macera şu şekilde gidiyor.
Hurdacı geldi. 6.000 TL verdi. Çüş dedim. Bi beyin için 1.000TL istiyorsunuz. Abi biz de böyle kazanıyoruz yoksa kazanamayız dedi. Kazanmaktan kastı belli...

Neyse servisteki amca ben 9.000 e alırım dedi. O da kendisi tamir ettirecek. Bana 7.000 dediğini kendisi 4.000 e mal edecek. 9+4 = 13 e alıp 20 ye satacak...

Sonuç olarak 2 ucu çoklu denklem. Çöz çözebilirsen...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Evet macera şu şekilde gidiyor.
Hurdacı geldi. 6.000 TL verdi. Çüş dedim. Bi beyin için 1.000TL istiyorsunuz. Abi biz de böyle kazanıyoruz yoksa kazanamayız dedi. Kazanmaktan kastı belli...

Neyse servisteki amca ben 9.000 e alırım dedi. O da kendisi tamir ettirecek. Bana 7.000 dediğini kendisi 4.000 e mal edecek. 9+4 = 13 e alıp 20 ye satacak...

Sonuç olarak 2 ucu çoklu denklem. Çöz çözebilirsen...
Bence gidin sifir motor alin kurtulun bu dertten 10 sene daha sorunsuz binin 7bin ne demek motor tamiri sifir motor 5 6 bin

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet sıfır motor alın kullanın. Ama tabi o araca sıfır motor alınırmı o da var . Hakkınız da hayırlısı olsun. Çok geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adınıza Üzüldüm ama Her İşte Bir Hayır Vardır. Allah Bir Kapıyı Kapatır BiR Kapıyı Açar. Sıkmayın Canınızı. İnşallah Daha İyi Bir Araba Altınızda Olur. Bazı ustalarda Kendini iyim sanıyor işte ne yapacaksınız.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah yardımcınız olsun. Zor bir karar. Benim fikrim yok pahasına satmayın aracınızı, durumunuz varsa motor değiştirip binin.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun ama bir kez daha düşünün derim

darkelf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla durumum meselesi çok ters.
Öyle bir zamana denk geldi ki. Haziran sonunda muhtemelen işten çıkarılıyorum. 3. çocuğumuzun haberini aldık 3 ay önce de...
Başka zaman olsa bu kadar koymazdı.

Şu an görüntü itibarı ile 0 motor ile motor rektefiye aynı paraya geliyor. Anlamadığım şey benim usta ısrarla rektefiye diyor. 0 motor deyince işi yokuşa sürüyor. Sebebini az buz tahmin ediyorum.
0 motorda sadece işçilik alacak. Diğerinde işcilik + malzeme den kazanacak.
Ama kötü düşünmeyeyim diyorum. Ondan fikir sorayım istedim size.