Servis Işığı Sönmüyor

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar.

Aracım 2013 Clio 0.9 tce. Garsntisi bittiği için özel serviste yağ ve filtre değişimi yaptım. Fakat göstergedr yazan bakım süresini geçirdiğim için bakım ışığı sönmüyor. Servistekiler de bir türlü söndüremedi. Var mıdır bunun bir yolu. Servise kalan kısmı gözükmüyor. Öutlaka bakım yaptırınız yazıyor. O ekranda yuksrı tuşuna basıp 30 saniye bekledem bile sönmüyor.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anahtar takılı ve araç çalışmıyorken yol bilgisayarı tuşundan bakım için kalan süre menüsüne gel.geldikten sonra yol bilgisayarı tuşuna 15-20 saniye basılı tut.arıza ışığı gidecektir

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben denedim sönmüyor,bende çare bulamadım hala yanıyor çözüm bulursanız banada haber verirmisiniz?bsaılı tutmayla olmuyor.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
google ye clio 4 servis ışığı söndürme yazın videolu anlatım da mevcut
bende kendim söndürdüm ışığı tarihi uzattım milic arkadasın dediği gibi oluyor

Dr.Sma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşın dediği gibi yaptım bende söndü.Bu arada servisten kaçmıyorum yaptırdım beyine işletmeyi unutmuşlar.

antidot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 0.9 tce 90bg S&S aracımda özel serviste bakım yaptırdıktan sonra aynı yöntemle ben kendim sıfırladım, tekrar deneyin derim.

Exy34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 fluance 1.5 dci aracimda servis lambası yanıyor. Cihazla söndürüyoruz ama sonra yine yanıyor. Her seferinde farklı bir arıza yazıyor. Birinde fren lambaları arzali, digerinde debriyaj müşürü arızalı gibi ama hiç birinde de ariza yok. Sildikce farklı sebeplerden yine yanıyor. Bakim km ile alakası yok.
Yaşayan ya da çözüm bulan var mı?