Sıfır Duster, ama hangisi, Dizelmi LPGmi ?

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yılda 6-7 bin yapıyoruz bu yüzden benzinli kullanıyoruz ama dacia da benzinli kullananlardan pek olumlu yorum da duymadım bunu da bir düşünün derim.

murat2828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kısa mesafedeki yol için şöyle bir örnek vereyim sizze. ablamın eşinde 2008 megane 1.5 dci extreme model araç var. o da iş yerine gidip gelirken sizin gibi kısa mesafe gidiyor. maksimum 4-5 km dir onun gittiği yolda fakat yakıt tüketimini 30 kuruştan aşağı düşmediğini söylüyor. o da kısa mesafede motor ısınmadan gideceği yere vardığı için çok yaktığını söyledi. kısa mesfede lpg daha iyi olabilir.

mooses

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavsiyeleniz için herkeze çok tşk.
hatta LPG kullanan birisi birşeyler yassa buraya daha iyi olur
varmı LPG kullanan arkadaş?

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavsiyeleniz için herkeze çok tşk.
hatta LPG kullanan birisi birşeyler yassa buraya daha iyi olur
varmı LPG kullanan arkadaş?

Duster'ın LPG'lisi diyorsan sanırım forumda bile yok. Bundan daha anlamlı cevap olur mu? :)

Zaten herşey söylenmiş, ben başka açıdan birşey söylemek istiyorum.

Benim usta bile LPG'li Renault 19 Europa'yı sat bi dizel al bıktım senin arabandan diyor. Sanayide yeni nesil ustalar artık dizel profesörü. Benzin ve lpg ustası bulmak giderek zorlaşıyor. Sen de benim gibi uzun dönemcisin. Bundan 10 yıl sonra sanayi de bile yüzüne bakmazlar lpg'li Duster'in diye düşünüyorum. Ayrıca 10 yaşında dizel 100 bini aşmamış bir Duster'i sıfırına daha yakın bir fiyata satabilirsin diye düşünüyorum.

Dizelden şaşma dostum. İstersen al garajda yatsın... :)

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Bende yıllarca benzin ve lpg li araç kullanmış biri olarak eklemek istiyorum. 2.5 km gidişiniz var diyelim , özellikle soğuk havalarda bunun 1 km sini benzin ile gideceksiniz.Motorun en çok yakıt tükettiği soğuk halinde benzin kullanacaksınız.Yani maddi olarak sizi daha çok yoracak.Sıfır araç alıyorsunuz , alın dci motoru keyfinize bakın derim ben.Uzun süre benzinli araca periyodik bakımlarda ne yapılıyorsa dizelede aynısı yapılacak , aynı parçalar değişecek.Dizelde mazot filtresi farkı var sadece , benzinlidede buji var lpg filtresi var 30 bin km bir. .. Yani birbirlerini amorti ediyor.ama satarken dizel duster havada gider hele ki sizinki düşük km li ..Artı ikide bir benzin istasyonuna gitme stresi olmaz :)Dci motorda ne zaman yakıt aldığınızı unutursunuz..