Sizce Hangisi?

Twoll61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, az önce aranıza katıldım :) Bir aksilik olmazsa, Allah'ın izniyle Clio HB almayı düşünüyorum. Satılık ilanlara bakarken bir çok modeli olduğunu gördüm. Modeller arasında bilgim yok, açıkcası fazla bir bütçemde yok. Belki pek çok seçme şansım yok ama en azından max. çıkabileceğim fiyata kadar 2-3 çeşit var.

Uzun lafın kısası, bu modeller arasında hangisi almak daha mantıklıdır, yada kısaca ne gibi farklar vardır?

1) Motor Hacmi 1401 - 1600 cm3 // Motor Gücü 76 - 100 HP // 1.6 RXT (Araç 5 kapı)
2) Motor Hacmi 1601 - 1800 cm3 // Motor Gücü 101 - 125 HP // 1.6 RS (Araç 3 kapı)
3) Motor Hacmi 1201 - 1400 cm3 // Motor Gücü 101 - 125 HP // 1.6 Dynamique (Araç 3 kapı)

Benim gözüme batan HP'ler oldu açıkcası. Acaba 70-100 arasında 80 yada 90 HP ideal bir sürüş, gerek hız gerek çekiş konusunda randıman verebilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler..

Son düzenleme:

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu iki araç arasındaki fark 20 yaşında bir genç in istediğimi yoksa ailesininde bu araçtan faydalanacağı mı ? o yüzden bu sorunu cevabı HP ya da donanım değil tek mi çift kapımı seçeneği benim düşüncem :eyv

Twoll61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alabiliyorsanız 1.6 Dynamique alın derim, Hem donanım olarak hemde performans olarak sizi mutlu eder. 1.6 RS de güzel ama 3 kapı ilerde satması zor olur.:eyv
Ayrıca sizleri daha yakından tanımak isteriz buradan http://www.renaultfanclub.com/renault-fan-club-uye-tanitimlari/ .

Dediğim gibi ben modeller arasında bilgi sahibi değilim. Bu konuda gözüme direk HP'ler ve 3 kapı 5 kapı çarptı :) Yorumunuz için teşekkür ederim, göndermiş olduğunuz linke de en kısa zamanda bir konu açacağım.

Bu iki araç arasındaki fark 20 yaşında bir genç in istediğimi yoksa ailesininde bu araçtan faydalanacağı mı ? o yüzden bu sorunu cevabı HP ya da donanım değil tek mi çift kapımı seçeneği benim düşüncem :eyv

Hocam şöyle söyliyeyim, babamda 2011 Focus HB var :) Yani alacağımız araç aile arabası yada kullanışı aileye uygun olması gibi bir şartımız yok. Ama bende PauLord61 hocam gibi ilerde satarsak piyasası olmaz gibi düşüncesindeyim. Demin de dediğim gibi ben daha çok HP olayına takıldım. Yani 75-100'lük arası alırız sonra çekişte olsun, otobanda olsun sıkıntı çıkmasın :)

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğim gibi ben modeller arasında bilgi sahibi değilim. Bu konuda gözüme direk HP'ler ve 3 kapı 5 kapı çarptı :) Yorumunuz için teşekkür ederim, göndermiş olduğunuz linke de en kısa zamanda bir konu açacağım.

Hocam şöyle söyliyeyim, babamda 2011 Focus HB var :) Yani alacağımız araç aile arabası yada kullanışı aileye uygun olması gibi bir şartımız yok. Ama bende PauLord61 hocam gibi ilerde satarsak piyasası olmaz gibi düşüncesindeyim. Demin de dediğim gibi ben daha çok HP olayına takıldım. Yani 75-100'lük arası alırız sonra çekişte olsun, otobanda olsun sıkıntı çıkmasın :)

Hayatı bu gibi şeylerle alacabileceğimiz zevklerin hep önüne geçerek pişman olup benim gibi 30 undan sonra tek kapı kullanmak istemiyorsan herşeyi zamanında yaşa ve zevkini al derim kardeşim :eyv

Twoll61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hayatı bu gibi şeylerle alacabileceğimiz zevklerin hep önüne geçerek pişman olup benim gibi 30 undan sonra tek kapı kullanmak istemiyorsan herşeyi zamanında yaşa ve zevkini al derim kardeşim :eyv

Valla arada kaldım desem yeridir :) Son bir şey daha sorayım ozaman, bu ikisi arasında hangisini alırdınız?

1) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-95-binde-2004-cikisli-207767967/detay/
2) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2000-model-renault-clio-204079621/detay