şok şok şok megane 4 lerde hava yastiği sorunu.

kamil bodur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://drive.google.com/file/d/1CzyRCEp_pUug9kzl7s9HlU3T0TV4gp4G/view?usp=drivesdk
bugün elime geçti. İşte bu RENO için ciddi bir problem demek. Bunun adı tam olarak ARAÇLARI GERİ ÇAĞIRMADIR. İlginç olan şimdiye kadar hiç bir megane 4 forumunda bu kadar ciddi birşey okumadım. Hayırlısı olur inşallah.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bunun bir benzerini 2008 honda civic sahibi olan bi tanıdıgımda gördüm mesaj olarak bana pek geri çağırma gibi gelmedi arkasında durup hatayı onarmak gibi geldi.ama yine de sıkıntılı bir durum

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kötü bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta bu tür parçalar başka firmalara ürettiriliyor, mesela takata firması vardı galiba, Honda dahil olmak üzere bir çok markada geri çağırıp şişirici tüplerini değiştirdiler.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavan hava yastıklarında böyle bir durumun oldugunu biliyorduk arac servise gidince ztn söylüyorlar gerekli şeyleri

fuatkarabulut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç kontrol edildi ve güncellendi,servis söylüyor zaten.ayrıca garantiden bugüne kadar yaklaşık 5 bin liralık işlem yapıldı aracıma,bir adet manfolt üstü basınç kaptörü değişti,ön viraj demiri değişti, amortisör takozlarına bakıldı yağlandı,kapıların bütün fitil ve siyah kaplamaları değişti ayrıca hava yastığı sorunu halledildi,honda civic fc5 araçların kronik göçük sorunu ve hondanın bunu garantiye sokmaması,hiç bir dış etken yokken kendi kendine kaportada oluşan göçükleri görmezden geldiği bu piyasada renault üzerine düşeni bence yapıyor,

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ciddi firmalar böyle davranır, tebrikler Renault. Bu arada bana herhangi bir bilgi filan gelmedi. Çağrılan arkadaşlar araçlarının üretim tarihini yazabilir mi? Ruhsatta muayene tarihidir. Benim Temmuz 2017.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://drive.google.com/file/d/1CzyRCEp_pUug9kzl7s9HlU3T0TV4gp4G/view?usp=drivesdk
bugün elime geçti. İşte bu RENO için ciddi bir problem demek. Bunun adı tam olarak ARAÇLARI GERİ ÇAĞIRMADIR. İlginç olan şimdiye kadar hiç bir megane 4 forumunda bu kadar ciddi birşey okumadım. Hayırlısı olur inşallah.

genel değil kısmi geri çağırma sanki. belli seri ürün takılan yada üretim bandından çıkan araçların hava yastıklarını kontrol etme ihtiyacı duymuşlar sanki. genel geri çağırma olsa kamuya açıklama yaparlar, yapmasalar bile internet aleminde paylaşımlar yayılır

Kötü bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta bu tür parçalar başka firmalara ürettiriliyor, mesela takata firması vardı galiba, Honda dahil olmak üzere bir çok markada geri çağırıp şişirici tüplerini değiştirdiler.

takata değişim yapmaktan, tazminat ödemekten beli büküldü gariplerin, yazın iflas başvurusu yaptılar