Sonunda Bastık...

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah hayırlı olsun tam kıvamında düşmüş. Hep merak etmişimdir, basık araçlar ince taban lastik büyük jant ile hiç mi araçlarının altını vurmazlar? Stock megane 2'nin bile altını vurmuş biri olarak hep aklımı kurcalamıştır bu soru, ya millet çok iyi sürücü ya da ben çok kötüyüm. :D

Aslında basık arabada ince yanak lastik büyük jant daha iyi çünkü yanak ince olduğundan esneme payı yok ve araba daha sert durur esneme azaldığı için sürtme azalır :D

Daha hiç altını vurmadım ben 5-6 kere sürttüm ama ondada araba doluydu tek olunca hiç problem yaşamadım :D

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun tam ideal basıklıkta olmuş // Daha büyük jant ve ince yanak lastikle çok daha hoş ve şık bir görüntü elde edilebilir güle güle iyi günlerde kullanın abi zaten bu Fransızları anlayamıyorum adamlar Ofrood aracı üretiyorlar sanki yerle bir yapmak için 7-8cm basmak gerekiyor bizi uğraştırıyorlar şu arabaları 3.5'luk yay kadar basık çıkarsalar çoğu kişi hiç uğraşmayacak bile ama tabi spor yay amortisör satanlar başka türlü nasıl para kazanacaklar oda var neyse tekrardan hayırlı olsun :eyv

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu güne kadar en fazla orta susturucu egzost'u sürttüm bide yok dik rampadan düz zemine geçiş esnasında ön tamponun altındaki Lip'i sürtüyorum oda esnek olduğu için sıkıntı yaşmıyorum sürte sürtede gitsem sorun olmaz ve aracımın altından yatık şekilde kutu bira tam geçiyor hatta karter muhafaza plastiğine çarpıp sürtüyor takılıyor zaman zaman biraz daha basarsam oda geçmeyecek :D

Sedat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah çok iyi olmuş

FzCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun :eyv

atakan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoş bi görüntü olmuş güle güle kullan megane 2 hatchback araçları ayrıca cok severım zaten:eyv

Son düzenleme:

ozi28

Özkan ŞEN ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşımın arabasına taktık resmleri görünce fk oldugunu anladım tam fk basıklığı çok güzel düşmüş ama bizim araçta ses gelmiyor hiç bide abi konforsuz demişsinde fk diğerlerine göre yumuşak bi yay fk yayları arkadaşımn arabasına ben taktrmştm tüm gün bendeydi araba baya gezdim sonra benim arabaya binince kötü olmştum sanki orjinal arabadan inmiş gibiydim :D

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum abi :D ön ü biraz daha basıcaksan amortisöre işlem yaptırmadan sakın basma çok sağlıksız olur arkalarıda namda preslet miss :)
ozan dediğin gibi amatisörlere işlem şart hafif çukur bile olsa vuruyor bir gün amatisör kafadan fırlayacak en sonunda

ozi28

Özkan ŞEN ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoş bi görüntü olmuş güle güle kullan megane 2 hactback araçları ayrıca cok severım zaten:eyv
çok teşekkürler sizlere daha iyisi nasip olur inşallah

ozi28

Özkan ŞEN ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında basık arabada ince yanak lastik büyük jant daha iyi çünkü yanak ince olduğundan esneme payı yok ve araba daha sert durur esneme azaldığı için sürtme azalır :D

Daha hiç altını vurmadım ben 5-6 kere sürttüm ama ondada araba doluydu tek olunca hiç problem yaşamadım :D
şuanda jant arayışındayım 18inç bakıyorum