stop etme ve titreme sorunu

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamin aleykum. 2001 model clio aracim var 1.6 16v aracimdaki sorun rolantide asiri titreme olmasi ve araci bosa attigimda veya fren debriyaj yaptigim stop edicekmis gibi oluyo ve bazende stop ediyo bununla ilgili aracimda kelebek temizligi yapildi bobinler degisti hatta kompile motor yapildi araca sorun hala devam ediyo hangi ustaya gitsem kimi krankmili sensoru diyo kimi kelebek kutusu kimi rolanti sensöru diyo suanki masrafim 6 milyar harcadim ama sorun hala devam ediyo basina gelen varsa yada bilgisi olan yardimlarinizi bekliyorum

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam benimde 1.2 16v twingomda ayni sorun var bende buji bobin kelebek temizligi manyetik kaptör degistirdim yine ayni. sadece map sensöründen hava kacirma sorununu gidererek aracin stop etme sorunu ortadan kalkti. ama soguk havalarda arara gaz kesme tekleme devam ediyor sanirim sensörlerle alakali. ben böyle kullaniyorum servise yada ustaya gitmiyorum cünkü yurt disindayim yaptirmaya kalksam aracin degerinden fazla masraf cikaracaklar. bence imkaniniz varsa iyi bir test cihazina baglatip btün sensörleri kontrol ettirin.

ha bide yeni bobinlerin kablolarina dikkat edin orjinalinkinden inceyse direk motora atlama yapiyor oyüzden bobin kablolari eskisiyle ayni kalinlikta olmasina dikkat edin

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servisede goturdum oda emin olmayarak kelebek kutusu degiscek dedi degismeye kalksam ya ondan degilse die dusundum ucuz bi parca degil cunku serviste 1.200 tl forumlarda okudum arastirdim subap ayari yaptir diyen var ne yapicam bilmiyorum

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende cok arastirdim herkes farkli cözümler öneriyor. kelebek bogazinda`da sensör olmasi lazim, eger kelebek bogazi elektronikse mutlaka sensör vardir sicaklik sensörü yada egzosdaki lambda sensörleri bence bunlari bide benzin pompasini test ettirin. benim burada cikma parca ucuz ama taktirmasi daha pahali. siz emin olmadan degistirmeyin kelebek bogazini yazik paraniza

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende cok arastirdim herkes farkli cözümler öneriyor. kelebek bogazinda`da sensör olmasi lazim, eger kelebek bogazi elektronikse mutlaka sensör vardir sicaklik sensörü yada egzosdaki lambda sensörleri bence bunlari bide benzin pompasini test ettirin. benim burada cikma parca ucuz ama taktirmasi daha pahali. siz emin olmadan degistirmeyin kelebek bogazini yazik paraniza

Egsozdaki ve manifolttaki degisti bakalim bi subap ayari yaptircam bide krankmili sensorunu degistircem