Talisman ESP

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar... 2012 model Latitude Executive aracımı 7.5 yıl kullandım. Bu süre içerisinde yağmurlu havalarda ve biraz yüksek süratlerde küçük büyük farketmeksizin su birikintilerine girdiğimde onlarca kez esp'nin devreye girdiğine şahit oldum. 2019 Temmuz ayından beri kullanmakta olduğum Talisman 1.6 icon aracımda ise aynı şartlarda bir kez bile esp ışığı yanmadı. Dolayısıyla yağmurlu havalarda ister istemez biraz tedirgin oluyorum. Acaba Latitude ve Talisman'ın esp sistemleri farklı mı çalışıyor? Talisman'da esp'nin devreye girdiğine şahit olan var mı?

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhabalar... 2012 model Latitude Executive aracımı 7.5 yıl kullandım. Bu süre içerisinde yağmurlu havalarda ve biraz yüksek süratlerde küçük büyük farketmeksizin su birikintilerine girdiğimde onlarca kez esp'nin devreye girdiğine şahit oldum. 2019 Temmuz ayından beri kullanmakta olduğum Talisman 1.6 icon aracımda ise aynı şartlarda bir kez bile esp ışığı yanmadı. Dolayısıyla yağmurlu havalarda ister istemez biraz tedirgin oluyorum. Acaba Latitude ve Talisman'ın esp sistemleri farklı mı çalışıyor? Talisman'da esp'nin devreye girdiğine şahit olan var mı?

Firma aracı olarak Fluence kullanıyorum , dediğiniz gibi yüksek süratte suya girince hemen ESP devreye giriyor çünkü suya girince suyu tahliye edemediği için lastik su yüzeyinde kayıyor ve bunu gayet açık hissediyorsunuz. Sanıyorum Talismanda gerek aracın daha ağır olması gerekse lastik ebat ve kalitesinden dolayı lastik asfalttan kesilmiyor ve bu sebeple ESP devreye girmek için bir sebep göremiyor diye düşünüyorum. Ama siz lastiklerin yoldan kesilmesini hissetmenize rağmen devreye girmiyorsa normal değil bencede.

Son düzenleme:

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler... Belki sizin Fluence'de yaşadığınızı ben de Latitude kullanırken yaşadığım için Talisman'da da aynı tepkiyi bekliyorum. Ama kesin olan şu ki Talisman'da (hiç devreye girdiğini görmemekle birlikte) esp kolay kolay devreye girmiyor. Anlaşılan virajlı yolda agresif kullanıp devreye girip girmediğini kontrol etmek en iyi çözüm olacak.