Titreme ve kalkişta zorlanma acill yardimmmmm lütfennnnnn

Gorkemay07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim ile kalkiş yaparken devir saatinde ayağimi debriyajdan çekerken yükselme yerine yükselip düştüğünü gaza basarak arttigini gördüm vede yarim debriyajla kalkiş yaparken titreme var. Lütfen yardim antalyada iyi bir usta yok onu anladim

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam tarifin baskı balatanın bittiğini gösteriyor. Eğer bayır çıkarken aracında zorlanma oluyorsa ayrıca yakıt tüketimi de arttıysa depriyaj balatası bitmiştir. Ayrıca depriyajda sertleşme vites geçişlerinde zorluklar da varsa deprijaj balatasına işaret eder. Ustanın görmesi gerekecek tabi ama baskının bittiğini anlamanın bir tesri ya da farklı mekanik bir yoluna rastlamadım ben. iyi sürüşler.

Gorkemay07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstad keşke antalyada bir usta olsada götürsem hepsi çirak gibiler hep ayni laflar

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstad keşke antalyada bir usta olsada götürsem hepsi çirak gibiler hep ayni laflar

Yukarıda benim saydıklarım arasında uyan var mı hocam.

Gorkemay07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyajda sertleşme yok yakit tüketimi artti vites geçişinde bir den ikiye atarken biraz sikinti var

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyajda sertleşme yok yakit tüketimi artti vites geçişinde bir den ikiye atarken biraz sikinti var

Hocam büyük ihtimalle baskı balatan bitmek üzere bir ihtimalde senkromeçlerden olur ama çok düşük bir ihtimal. İyi sürüşler.

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim ile kalkiş yaparken devir saatinde ayağimi debriyajdan çekerken yükselme yerine yükselip düştüğünü gaza basarak arttigini gördüm vede yarim debriyajla kalkiş yaparken titreme var. Lütfen yardim antalyada iyi bir usta yok onu anladim[/QUOTEmerhaba aracınız hangi motor ? ve kaç bim km de ? belirtseniz daha çabuk yardım alabilirsiniz

Gorkemay07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARACIM 1,5 DCİ 75 HP CLİO 4 36 bin km de araçta kalkış yaparken dün debriyajdan ayagımı çekerken devirin düşüp sonra ufak bir artık yaptıgını gördüm haliyle devir düşünce titreme yapıyor

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Symbol ve cliolarin maalesef titreme sorunu var. Bende üç hafta oldu Symbol aldım yavaş yavaş alışıyor insan ama bir çözüm bulamadım. Serviste baktılar cihaza bağladılar sıkıntı yok dediler. Bende o şekilde binmeye devam ediyorum. Ayrıca benzin aldığın yere de dikkat et. İyi sürüşler.