Trafik terörü

BİJON4x100

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[h=1]TRAFİK TERÖRÜ[/h]
edede.jpg
http://www.otohaber.org/yazar/1181-erdogan-dede-trafik-teroru.html
Erdoğan DEDE
Geçenlerde trafikteyken kendime sordum, Bu güne kadar trafik terörü ile karşılaşmayan var mıdır? Zannederim yoktur.
Bir kişi diğer birinin canına veya malına neden kast eder? Acelesi olduğundan mı? Her zaman mı acelesi vardır insanların? Çağımızın insanlar üzerindeki etkilerinden midir acaba?
Trafikteki araç ve insan sayısının artmasından mı kaynaklıdır? Yoksa insanlığımızı mı kaybediyoruz? Hayatımızın stresini mi yansıtıyoruz trafiğe?
Bana sorarsanız trafiğe stresimizi ve egomuzu yansıtıyoruz. Yaşam biçimimizi yansıtıyoruz aslında trafiğe. Hayata bakış açımızla araç kullanıyoruz. Diğer insanların haklarını hiçe sayarak ilerliyoruz trafikte. Kimseye saygı duymuyoruz egomuz baskın çıkıyor. Doğanın kuralı mıdır bu? Güçlü olan güçsüz olanın önüne mi geçmeye çalışır hep.
Yetkinliği olan eskort veya sirenle, aracı büyük olan aracına güvenerek diğerinin önüne geçmeye çalışır. Şoförlüğünün çok iyi olduğunu iddia edenlerde hiç az değildir.
Selektör yaptı diye iner ve selektör yapanı ölesiye döver, sonrada sanırım böbürlenerek anlatır arkadaşlarına. Başka araba önüne geçti diyede yapmadığını bırakmaz, hız sınırlarına riayet ediyor diye taciz eder diğer sürücüleri.
Hiç beyzbol oynanmayan ülkemizde en çok satılan spor aletinin beyzbol sopası olması tesadüf müdür acaba?
Bayan sürücülerin trafikte yaşadıkları onların güçsüz olmasından mı kaynaklanır? yoksa dikkatini mi çekmeye çalışıyordur erkek sürücüler?
Sorunun çözümü aslında çok basittir. Biraz saygı biraz empati toplumsal kurallara riayet. Hiç kimse hiç kimseyi sevmek zorunda değildir ama saygı duymak zorundadır.
İnsan olmanın en önemli gereği de bu değil midir?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel emeğinize sağlık

rsc86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
okudum