''Traves (beşik) burcu sorunu-çözümü resimli( Megane II Alt Takım Sorunu Çözümü )''

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadir kardeşim o araya katılan lastik parça beşik burcu degil.yani nasıl anlatayım sana sert lastik bir halka.bence sende bi çıktı al yada fotoyu telefona yükle ön düzencine göster oraya koyacak uygun bir malzeme sana bulacaktır.amaç aracın şasesi ile beşigiğin bağlantı nokatasının darbeleri emecek şekilde birleşmesini sağlamak.tabi beşik burcu sağlam olsa böle biişeye gerek kalmazdı.ama illaki yıpranma vardır.o yüzden diyorum ki sorun yoksa bile bu yöntemi uygulayın hem çok basit hemde masrafsız.faydasını göreceksinizdir.

Bunu yapsa yapsa ihtiyat bir usta yapar .

Ya nasıl diyim , arabayı kullanıyorsunuz bozuk bir yolda ve alttan takur tukur lambur lumbur ses geliyor . Araç yolda stabil hiç bozulma yok . Yol tutuşu aynı .
Yol tutuşu aynı olmasına rağmen sanki motor aşşağı düştü diyorsunuz :D
Tabi birazda durumun psikolojisine kapılıyorsunuz :)

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiğin bilgi birçok arkadaşımıza ilaç gibi gelicek. Eyvallah umut.:eyv

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sümbüllerde de benzer bi operasyon yapılabilir mi acep? O sesler benim de kafamı acayip ütülüyor!

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D Gerçekten helal olsun çok mantıklı , el işçiliği ve temiz sonuç aldığına inanıyorum ancak asıl sorun bunu yapacak ustada kimse artık uğraşmak istemiyor hemen al yenisini takalım onaralım demiyorlar kronik sorun deyip geçiyorlar resimleri kaydettim öyle bir sorun olduğunda printer dan çıktı alıp yenisini al takalım diyen ustaya göstereceğim bak analar ne ustalar doğuruyor die :D :D

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar deneyeniniz yokmu hiç?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın servise gideceğim .
Sorarım , dene fırsatımız olmadı ama deneyeceğim .

Birde sabah soğuk havalarda tıkırtı daha az .
Bozuk yollarda bu tıkırtı sürüşü hiç bozmuyor direksiyona iletmiyor .

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acaba bu el kaslarını çalıştırmak için kullanılan lastikler ebat ve sertlik bakımından iş görürmü?

gokhangorur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar deneyeniniz yokmu hiç?
bugun ben de aynı ses sorunundan dolayı ustama gittim. 2 hafta önce gittiğimde amörtisörler , tablaları , takozları , bilyeleri , z rotlar değişti . ( ki çıkan parçaların hali perişandı . ) ancak o vurma sesi gitmedi. frene basıp çektiğinde bile ( bu arada araç otomatik ) araç d konumunda iken devamlı gitmek istediği için frene bas-çek yaptığında bile alttan vurma sesi geliyordu. zannedersin ki alt tarafta bir boşluk , frene basınca , iki demir parçası birbirine çarpıyor. neyse fazla uzatmayayım , UMUT kardeşe çok teşekkür ederim. sorun , aynen onun dediği gibi çözüldü. ustama gittim , dedim böyle böyle , internetten buldum . aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var çözümleri de var dedim. tekrar internetten bulabilir misin dedi , bulurum dedim. açtım , gösterdim , çok mantıklı geldi. araya ne koyacağız dedim , nasıl bulacağız dedim. tofaş yedek parçacıdan , egsoz lastiği al dedi. parça aynen şöyşe , yuvarlak , ortası boş , sert kauçuktan oluşan bir malzeme. 4 tasenini 5 liraya aldım. aynen denilen yere sağ sol olmak üzere montelediler. test yaptık. hani derler ya , pammık gibi oldu diye. aynen öyle oldu. zaten daha önceden de diğer ön takım aksamı değiştiği için süper ötesi oldu. Umut kardeş sana ve ustana teşekkür ederim. benim usta da çok şaşırdı. ama mükemmel bir çözüm dedi. fazladan aldığım 2 adet evde. zamanla aşınanlar , sonradan 15 dk lik bir işlemle tekrar değişecek. bakalım ne kadarlık bir süre idare edecek. selamlar saygılar...