Triger seti değişimden sonra motor sesi değişti yardim lütfen!!!!

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 2 gün önce triger seti değişim yapıldı aracımda beraberinde v kayışı değişimleride yapıldı lakin bu işlemler yapıldıktan sonra ilk çalıştırmada motor ısınana kadar sürtünme şeklinde bilye bozuluyormuş gibi çıkan ses türünde sesler oluyor haliyle bu durum benim canımı çok sıktı birde trigeri değişmeden önce normal olan motor sesi bile yükseldi dizel gibi nerede ise çalışıyor bunun sebebi ne olabilir uzun yola çıkacam araba elimde kalmasın lütfen cevap verin şimdiden teşekkürler...

Anı ustaya gitmek istemiyorum çunkü sente ayarı için 3 saat uğraştılar bu adamlar 15 yıl ford yetkili servislerinde çalışmış adamlar birde sizce ne yapmalıyım akıl verin lütfen...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Sentesini ayarlamadan takmışlardır kayıştaki çizgiler çarklardaki çizgilere tam hizalanıp öyle gerdiriliyor. Araç 16 valf ise triger değişimi kolay değil.

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 2 hb kasa 2004 1.2 16 valf araç önce dediğiniz gibi kayış üstündeki çizgileri baz alip çark üzerindeki işaretlere denk getirip denediler çalıştırdı k 2/3 sefer marş basarak sonra tekrar söktük 1 diş geri atti sente ayarı sonra tekraren renonun yetkili servisinden birini aradılar bu seferde bujinin birini söküp subap ayarını kontrol ederek sente ayarını yaptılar bu sefer tamam oldu diye montajını taktilar bilmiyorum kafamda deli sorular motor elimde kalmasın acaba reno servisine gidip sente ayarı kontrolü yaptırsam ve değişen V Kayışı gerginliğini kontrol edin desem kaça mal olur acaba...Triger seti değişimi sordum 800 tl fiyat istemişlerdi onlarda çok pahalı :(