uyarı ikaz ışığı

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün arkadaşlar 2 sefer yolda giderken yandı sizce neden kaynaklı olabilir...
Resim atamadım benzinli aracım clio 2 dizellerde ısıtma için yanan sarı ışık varya dalgalı çizgi şeklinde olan o simge yandı yandı sizce neden olabilir su eksik değil benzin 1 diş daha var elektronik gösterge acaba neden yanmış olabilir ve yandığında arabanın çekişinde düşüş oldu :(

sahatay63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaz yada debriyaj pedalinin altinda soket ler var onlarda temassizlik oluyor o zaman boyle yapiyor benim clio da öyle oluyordu o soketleri klipslerle saglamlastirinca duzelmisti.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaz yada debriyaj pedalinin altinda soket ler var onlarda temassizlik oluyor o zaman boyle yapiyor benim clio da öyle oluyordu o soketleri klipslerle saglamlastirinca duzelmisti.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevap için teşekkürler fakat o arıza ışığı yanmasının sebebi yakıtta su olması diyor...Araç 1 yıldır bende opetten benzin alıyordum.. 1 kerelğine shelden aldım nitro karışım diye attı kış aylarında benzinli araç kullanıcılarına tavsiye ediyoruz diye bende tamam dedim doldurduk depoyu sonrasında bu durumla karşılaştım; siz siz olun clio 2 hb kasa fransız serisi ise aracınız benzini hakikaten seçiyor bildiğiniz istasyondan şaşmayın...

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sahatay arkadaşa katılıyorum..Benimde fren lambam patlamıştı pedalın altında soketten dolayı dediler değiştirince kızdırma ışığı yanmaya başlamıştı..ışığın bununla alakası varmı bilmiyorum ama sonrasında şarj dinamosunun kasnağı kırıldı tamiri yapıldı sonrasında tüm arızayı sildirdim daha da yanmamıştı..