Volkswagen’e Sahtekarlıktan Dava Açıldı

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[h=2]Alman devi Volkswagen, ABD’de emisyon testlerinden geçebilmek için özel bir yazılım hilesi kullandığı gerekçesiyle davalık oldu.[/h]376694572692266150.jpg
Volkswagen, ABD'de sahtekarlık nedeniyle davalık oldu. EPA(Çevre Koruma Ajansı) tarafından yapılan iddialara göre; Alman marka, ABD'de sattığı dizel otomobillerin emisyon testlerinden geçebilmeleri için özel bir hileli yazılım kullanıyor. Bu yazılım, otomobilin emisyon testine girdiğini algılıyor ve ana yazılımı daha az karbondioksit salması için yeniden programlıyor. Yalnızca kısa bir süreliğine devreye giren bu yazılım, araç testten çıktığında devreden çıkıyor ve otomobil yeniden yüksek karbondioksit salınımı yapmaya devam ediyor.

ABD'de dizel Volkswagen satışını yasaklayan EPA, bu kararla markaya büyük bir ekonomik yük bindirmiş durumda. VW'in geçen yılki istatistiklere göre dizel otomobiller satışların yüzde 20'sini oluşturuyordu. Bloomberg'e göre borsada şimdiden 17.6 milyar dolar değer kaybeden marka, 18 milyar dolarlık bir cezayla da karşı karşıya.

berkay_design

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adamların hileleri bile teknolojik :D Araç teste girdiğini algılıyormuş vay be.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olay büyüyecek nitelikli dolandırıcılık ,güya en temiz dizelmiş :) bütün prestiji gitti ,Das üçkağıt sloganı yazmışlar.Dış basında vw diesel gate başlıkları var.Fransa ,G.Kore de harekete geçmiş.pkk yı destekleyen almanya ya iyi olmuş..askeri eğitim ve 2km menzilli milan anti tank roketleri vermişler.
vw nin Türkiyeye gram yatırımı yok.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Oldum olası sevmem v.w'yi (onlarda bana bayılıyor ya hehe) aslı varsa beter olsunlar tekno-düzenbazlar :))

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Beter olsunlar... :)