yağ yakması hk.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 1.2 benzin lpg li clio 3 grandtour
bu bakımda motul 5w40 yağ koydum 3000km oldu yağ eksilmiş altı sıfırdan 3 sıfıra düştü bilgisayarda yağ göstergesi çubukta normal aralıkta ama hala orta kısımda altta da değil üsttede değil bende sonraki bakıma aldığım aynı yağdan kendim ekledim fakat bidondan ne kadar ekledim anlamadım ama bağayı yağ aldı 1 litre aldı galiba altına akmıyor yakıyor galiba motorda sıkıntı mı var acaba ne yapılmalı bakımdan bakıma takip mi edeyim ekleme yapmadan yada ne yapılması doğru olur acaba

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
duman da atmıyor hiç görmedim bakmadım

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Abi yağ markası değişince bu tarz sorunlar olabiliyor aynı yağdan ilave edilmesi uygundur . Yağı fazla koyarsanız motora zarar verir .

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi yağ markası değişince bu tarz sorunlar olabiliyor aynı yağdan ilave edilmesi uygundur . Yağı fazla koyarsanız motora zarar verir .
coşkun öncesinde yağ adam ne koymuş bilmiyorum 3 sahibiyim servis geçmişinde 5w40 koyulmuş marka yazmıyor ellf tir herhalde ben alınca ilk yağ değişiminde castrol 10w40 koymuşlar 2 gün kullandım değiştirdim 2 senedir ikinci defa motul xcess 5w40 kullanıyorum demekki belkide dediğin gibi yağ değişikliğinden oluyor buna ne yapabilirim kullandıkça düzelirmi yağımı değiştirmeliyim

Son düzenleme:

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8 aya kadar bakım o zman ne olacak tekrar eksiltecekmi bakalım

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Anladığım kadarıyla bu ikinci Motul X-cess kullanımı bundan öncekinde eksilme olmadı ise bunda olmaması lazımdı . Başka sebepten olmalı eksilme yağ damlatma egzoz da yağ kokusu varmı ?

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladığım kadarıyla bu ikinci Motul X-cess kullanımı bundan öncekinde eksilme olmadı ise bunda olmaması lazımdı . Başka sebepten olmalı eksilme yağ damlatma egzoz da yağ kokusu varmı ?
sanayide usta baktı eksilme var ama daha bakıma kadar yeterli götürür dedi altta akma yok sadece yakıyor galiba dedi motormu yapılması gerekir bunun için üst conta değişmişti aldığımda bakıma soktum üst kapağın değişmesi iyi olur demişti usta ben tamirci para koparmak için diyor demiştim az da olsa yakması normalmidir yada ne kadar az sayılır

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
sanayide usta baktı eksilme var ama daha bakıma kadar yeterli götürür dedi altta akma yok sadece yakıyor galiba dedi motormu yapılması gerekir bunun için üst conta değişmişti aldığımda bakıma soktum üst kapağın değişmesi iyi olur demişti usta ben tamirci para koparmak için diyor demiştim az da olsa yakması normalmidir yada ne kadar az sayılır
İki bakım arası alt çizgiye kadarı kabul edilebilir seviyedir.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İki bakım arası alt çizgiye kadarı kabul edilebilir seviyedir.
ben yinede ekledim içim rahat etsin diye nerdeyse bir litre aldı şimdii bir sıfır eksik üst çizginin altında bakalım bakıma kadar ne olacak tekrar

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben yinede ekledim içim rahat etsin diye nerdeyse bir litre aldı şimdii bir sıfır eksik üst çizginin altında bakalım bakıma kadar ne olacak tekrar
Son durum nedir abi eksiltme var mı? Benimde yağ bakımın geldi on bin bakımı servis lambası yaktı motul xcess 5w40 koycam yine ama ustalar 10w40 koyalım dediler eksiltme yapar dediler ondan sordum. Bu arada yağ tam 4 lt mi alıyordu abi yoksa 4.2 litre mi alıyor bizim 1.2 clio3 ler ?

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi