Yatak Vurması Ne Demek? Aracımdan Gelen Uğultu Hakkında

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, aracımın motorundan bir sürtme sesi geliyor. Nasıl tarif etsem, inşaatta beton zeminden kum almak için küreği yere sürterek süpürürsün de o sürtünmeden hıırrrt diye ses çıkar ya:D işte ona benzer bir ses. Genellikle 2.000-3.000 devir arasında ve gaza yüklenirken çıkıyor ses. Bazen uzun sürebiliyor. Araç devrini alınca kesiliyor. Ya da ayağımı gazdan çektiğim ansa susuyor.

Sağdan soldan bu araç "yatak vuruyor" gibi yorumlar aldım. 2 kişi aynı tahmini yapınca (usta değiller, sıradan vatandaş) kıllandım tabi. Salı gününe kadar motorcuya gidecek zamanım yok. Bu süreçte düşünmekten kafayı yerim. Lütfen bana yardımcı olun. Diyelim ki araç yatak vuruyor. Diyelim ki tahminler doğru. Bu ne anlama gelir ve masrafı tahminen nedir. Araç Megane 1 8V coupe. Bildiğim kadarıyla r19 motoru ile aynı motor.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer gerçekten yatakta problem varsa masrafı biraz tuzlu olur. Parçaların ne kadar tuttuğunu bilemem ama yatakların değişmesi, bilyelerin değişmesi, açılmışken kapağın taşlanması, ve krank taşlaması. Bunların hepsi yapılması gerekiyor. Dediğim gibi tuzlu olur biraz. Geçmiş olsun.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki yatak vuran araç durur pozisyondaykende uğultu yapmaz mı? Mesai sonunda tekrar deneyeceğim ama sanırım durur pozisyonda ses yapmıyor. Giderken 2000-3000 devir arasında ses çıkartıyor

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pistonlar çalışıp yataklarına vuruyorsa piston problemin den tut motor kulanlarına kadar bir çok sorun teşkil edebilir bunu acil birşekilde baktırsan iyi olur kardeşim :eyv