Yeni aldığım Laguna 3 1.5 DCI

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. 10 yıllık Laguna II 1.9 DCI kullanıcısıyız. Geçen hafta Laguna III 1.5 DCI aldık. Fakat aklıma takılan bazı sorunlar var. Araç anlatıldığı üzere yol tutuşu ve frenaj olarak Laguna II mizden çok daha iyi. Fakat süspansiyonları çok sert ve özellikle 120 km/h hızı geçtikten sonra içeri çok gürültü almaya ve güven hissi vermemeye başlıyor. Sanki FIAT vs bir marka kullanıyor gibi hissediyorum. Oysa Laguna II de 160 km/h lerde bile o hızı anlamıyor daha konforlu bir şekilde yolculuk yapıyorduk. Acaba sizlerde de durum aynı mı yoksa benim aracımda bazı sorunlar mı var? Bu arada aracım 2011 model ve 87.000 km de.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Öncelikle ailemize hoş geldiniz , yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun..Laguna 3 kullanıcıları yardımcı olacaktır.

Diğer aracınızdaki 1.9 dCi motordan memnun muydunuz , sıkıntısı kronik sorunları var mı?

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Uğur Bey. 1.9 Laguna II den motor, konfor ve sorun çıkarmama adına oldukça memnunuz. Hatta yeni Laguna III ile kıyaslarsam, asla Laguna II kötü diyemem. 1.9 dCi motor ise oldukça güçlü. Laguna III ün 1.5 dCi ile çıkmakta zorlandığı rampalarda, 1.9 dCi Laguna II ile bazen 2. vitesle çıkıyorum :D. Fakat gerek eski tip motor olması (araç 2005 model), gerek 1.9 olması nedeniyle 1.5 dCi dan daha fazla yakıyor. Kronik sorun olarak bugüne dek yalnız turbo borusu değişti. Forumda gördüğüm kadarıyla bu sorun Laguna II lerde oluyormuş. Birde gaz pedalının takılma sorunu var. 2 kez başıma geldi. Oda forumda gördüğüm kadarıyla birçok kişinin başına gelmiş. Fakat büyük bir problem olarak görmediğimizden servise göstermedik. Bunun dışında önemli bir sorun yaşamadık.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Teşekkür ederim , yıllarca kullanan birisinin yorumlarını almak her zaman daha iyidir.Genelde hayatta içine oturmamış insanlar sağda solda olumsuz konuşuyorlar.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerimmmm. Kazasiz belasiz ve Güle güle kullanin

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim aracınız hayırlı olsun

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı akşamlar 5.5 senedir Laguna 3 kullaniciyim neredeyse dediğiniz gürültüleri hiç rastlamadim buyrun ben yardimci olabilirim

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldiniz aileye :eyv

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoş geldiniz, yeni aracınız hayırlı olsun, keyifli forumlar dilerim [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok saolun arkadaşlar, hoşbulduk qw. Aracı henüz yeni aldım. Balatalar bitmiş ve lastikler kabak olmuş. Yakında servise götürüp bakım yaptıracağım ve yeni konfor lastikleri takacağım. Acaba yeni lastikler, basınçları vs araç konforuna önemli ölçüde katkı sağlar mı? Ayrıca Laguna II kullanmış ve Laguna III ile konfor/süspansiyon/gürültü derecesini kıyaslayabilecek arkadaşlar var mıdır? Bana nedense Laguna II im daha konforlu geliyor :D