Yokuş kalkış sistemi

tatarmuzzy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkr edrim tekrar hayırlı geceler

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar clio 4 aldım ve almadan önce nette araştırıken siteyi gördüm çok hoşuma gitti. herşeyi burdan takip ediyorum.
aracım clio 4, 1500 cc, ve 75 bg. touch kırmızı renk.
benim bir sıkıntım var yardımcı olursanız cok sevinirim.
rampa aşağı inerken (dik bir rampaydı) frene biraz fazla bastım. ilerleyen zamanlarda gösterge ekranına baktım ki servis anahtarı işareti çıkmış ve yokuş kalkış destek sistemi ayar kontrolü yazıyo. canım çok sıkıldı. yardımcı olursanız cok sevinirim.

rampa aşağı boşta mı iniyordunuz ? bir arkadaşım boşta bir müddet indikten sonra o uyarıyı almıştı. servise götürdü hallettiler, önemli birşey yoktur merak etmeyin.

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gitmenize gerek yok rene sert bastığınız anda araç ufakta olsa yokuşun azizliğinden dolayı hata vermiştir içiniz rahat olsunn servise giderek zamanınızı harcamayın benim hem esp'de hemde yokuş kalkışta bu arıza ışığı başıma geldi

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gitmenize gerek yok rene sert bastığınız anda araç ufakta olsa yokuşun azizliğinden dolayı hata vermiştir içiniz rahat olsunn servise giderek zamanınızı harcamayın benim hem esp'de hemde yokuş kalkışta bu arıza ışığı başıma geldi

Bak hata verip duruyormuş, bozuk bu araba en iyisi bana sat 30.000 TL hemen vereyim kurtul sende ıslık hihi

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında bu hatalar araçtan değil bizler kullanıcılar tarafından oluyor Abi :D

30 bini alırım üste'de Clio 3
:D
Bak hata verip duruyormuş, bozuk bu araba en iyisi bana sat 30.000 TL hemen vereyim kurtul sende ıslık hihi

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
merhaba,buradan yokuş destek sisteminin bazı özelliklerinden bahsetmek isterim.Araçlarda bu sisten 5 derecelik eğimlerde iyi çalışır eğer 5 dereceden düşük ise bazı durumlarda çalışmaya bilir.Bu tamamen yazılımla ilgilidir ve dışarıdan müdahale ile değişim yapılamaz.bazen fabrika ayarlarına geri döndürmek gereken durumlar oluşa bilmektedir,bunu sadece servislerde müdahale ettirmeniz uygun.

OZİ35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun süre araç yokuş aşagi bosta gittiğiniz zaman bu uyari esp ve s.s arizasi verebiliyo vitese aldiginizda bir süre sonra hatalar ortadan kalkiyor