Talisman R-Link 2 Güncelleme 2017

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ekranın sökülmesi gerekiyor.Ancak sizin ekran arkası da talisman gibi ise arkadaki ana ünite ulaşmak ya da soketleri çıkararak pinlere ulaşmak gerçekten biraz zor.Ama imkansız değil.Belki kadjar da oraya ulaşmak daha kolaydır.

gOWQN5.jpg

Ana üniti sökmek gerekirse ,Talisman da dashboard un sağ tarafının sökülmesi gerekecek.

Teşekkürler bizimde bu sekildeydi subwoofer taktirdim fakat onda sokulmesine gerek yoktu bu biraz ugrastiracak sanirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erdalfb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.2.19.200 sürümünü güncelledim biraz önce 803 yazılımı vardı. Aracı yaklaşık 1 ay önce 2. el olarak aldım 2016 eylül çıkışlı doğal olarak 3.3 yazılımı yok. Aracı aldığımda ilk bir kaç gün r link store açılıyordu arabadan sonra pasif duruma geçti. İnternet üyeliğinden kasıt bu olay mı oluyor araçtan r link store'a erişimin kapanması ? Map Update Service : Europe
Expired on 14/12/2017 diyor store'a bilgisayar üzerinden girdiğimde aracı ocak ortası aldım bu zamanı geçmiş oluyor eğer kastedilen buysa başka bişeyse bilmiyorum. Asıl amacım son 1-2 mesajda diğer arkadaşların yapmaya çalıştığı 2015 haritasını 2016 yapmak için ne yapmam gerekiyor bedava uygulama yüklemeyi denemedim çünkü üstte yazan arkadaş bende pasif demiş r link store yapan arkadaş bi yardım ederse sevinirim umarım açıklayıcı olmuştur

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
2.2.19.200 sürümünü güncelledim biraz önce 803 yazılımı vardı. Aracı yaklaşık 1 ay önce 2. el olarak aldım 2016 eylül çıkışlı doğal olarak 3.3 yazılımı yok. Aracı aldığımda ilk bir kaç gün r link store açılıyordu arabadan sonra pasif duruma geçti. İnternet üyeliğinden kasıt bu olay mı oluyor araçtan r link store'a erişimin kapanması ? Map Update Service : Europe
Expired on 14/12/2017 diyor store'a bilgisayar üzerinden girdiğimde aracı ocak ortası aldım bu zamanı geçmiş oluyor eğer kastedilen buysa başka bişeyse bilmiyorum. Asıl amacım son 1-2 mesajda diğer arkadaşların yapmaya çalıştığı 2015 haritasını 2016 yapmak için ne yapmam gerekiyor bedava uygulama yüklemeyi denemedim çünkü üstte yazan arkadaş bende pasif demiş r link store yapan arkadaş bi yardım ederse sevinirim umarım açıklayıcı olmuştur
Merhaba.R link store güncelleme aboneliğiniz yukarıda yazıklarınıza göre 14 Aralık 2017 de sona ermiş.Dolayısı ile program silip yeniden yükleseniz bile sizde benim gibi 2015.06 haritasını görüyor olmalısınız.2016.12 yi göremeyeceksiniz.Ancak bu haritayı usb sine kopyalayan bir arkadaş bizimle paylaşırsa o zaman ben yükleme işini deneyeceğim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Teşekkürler bizimde bu sekildeydi subwoofer taktirdim fakat onda sokulmesine gerek yoktu bu biraz ugrastiracak sanirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet.Aslında parça numarası ile girdiğimde google aramalarında BOSE ses sisteminde burada hoparlör olduğu kanısına vardım.O yüzden sırf bu hoparlör için bir çıkış bulamayabiliriz.Aslında soket,pin şemasını bulabilirsek bu hoparlör için ana ünitte çıkış var mı bulabiliriz.

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ekranın sökülmesi gerekiyor.Ancak sizin ekran arkası da talisman gibi ise arkadaki ana ünite ulaşmak ya da soketleri çıkararak pinlere ulaşmak gerçekten biraz zor.Ama imkansız değil.Belki kadjar da oraya ulaşmak daha kolaydır.

gOWQN5.jpg

Ana üniti sökmek gerekirse ,Talisman da dashboard un sağ tarafının sökülmesi gerekecek.

Merhaba Befe,

Talsimanın dashboard'ını açmışsın. Merak ettiğim bir şey var R-link multimedya cihaz içinde sim kart yuvası mevcut mu bir yerde. Yurtdışı sitelerde Vodafone sim kartı olduğunu ve bütün ülkelerde anlaşmalı olarak data hattı şeklinde çalıştığını okumuştum. Eğer sim kart varsa o zaman değiştirilebilir ve yerine türk GSM operatörden bir data hattı takılabilir. Bu şekilde "connection service" hizmeti paketi yenileme/almaya gerek kalmayacaktır belki.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ekran kısmının arkasında sim kart girişi yok.Zannederim sim kart ana ünit icerisinde. Ve ya arka tarafında.Zira tüm anten girişleri ana üniteye giriyor.Ven ana üniteyi sökmedim.Şökmek için dashboard un sağ atarfını sökmek gerekiyordu.Bence mümkün.Bu arada bizim araçlarda turkcell sim kart var diye biliyorum.can clip cihazında turkcell görünüyordu.

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zannetmiyorum Turkcell olduğunu. Araçlar Fransa'da üretiliyor ve sim kartları orada takılıyor ve bu sim kartlar da uluslar arası büyük bir operatöre ait olmasu daha mantıklı. Fakat bu da zaten çok önemli değil bizim açımızdan. Sonuç olarak takılan sim kart ve data hatları Renault firmasına ait ve onlar bunun kullanımını bize paket içinde 3 yıllı 150€ gibi bir fiyata satıyor. Sim kart yuvası daha ulaşılabilir yerde olsaydı kendi abone olduğumuz data hattını kullanabilirdik. En düşük paket bile yeterli olacaktı çünkü online olarak çok büyük hacimli data kullanmıyor sistem. Gizli özelliklerini açan programda görmüştüm Wifi aktif/pasif seçeneği var. Eğer araçta Wifi anteni varsa aktif edilip telefondan hotspot ile bağlantı sağlanabilir.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Can clip ile baktım.Sim kart yabancı olabilir.Operatör turkcell

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, dediğim gibi önemli değil, çünkü hat sahipliği Renault'ya ait. Türkiye'için anlaşması Turkcell ile olabilir, her ülke için mutlaka bir operatörle anlaşma yapması gerekiyor. Sadece demeye çalıştığım Renault her ülke için ayrı ayrı kendisi uğraşmak yerine bir ulusarası faaliyeti olan GSM operatörle anlaşır ve sim kartlarını takar. Geri kalan işlem zaten operatörler arasında mevcut roaming anlaşmaları gereği otomatik olur.
Bu araçların data bağlatısı diğer ülkelerde de çalışıyor. Bunu geçen yaz Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'yı kapsayan seyahatimde gördüm. Hava durumu ve trafik bilgisi çalışıyordu ve gittiğim yerleri gösteriyordu.

Bu wifi olayı Talismanlarda Güney Korede mevcut muş, eğer altyapı varsa aktif edilebilir mi diye bakmak lazım.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, dediğim gibi önemli değil, çünkü hat sahipliği Renault'ya ait. Türkiye'için anlaşması Turkcell ile olabilir, her ülke için mutlaka bir operatörle anlaşma yapması gerekiyor. Sadece demeye çalıştığım Renault her ülke için ayrı ayrı kendisi uğraşmak yerine bir ulusarası faaliyeti olan GSM operatörle anlaşır ve sim kartlarını takar. Geri kalan işlem zaten operatörler arasında mevcut roaming anlaşmaları gereği otomatik olur.
Bu araçların data bağlatısı diğer ülkelerde de çalışıyor. Bunu geçen yaz Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'yı kapsayan seyahatimde gördüm. Hava durumu ve trafik bilgisi çalışıyordu ve gittiğim yerleri gösteriyordu.

Bu wifi olayı Talismanlarda Güney Korede mevcut muş, eğer altyapı varsa aktif edilebilir mi diye bakmak lazım.
ayarlarda vifi seçeneği var ama aktif değil eğer alt yapısı varsa aktif edildiğinde çalışacaktır