Talisman R-Link 2 Güncelleme 2017

bulentin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Talisman'larda R-link 2 güncelleme geldi mi acaba ve son versiyon nedir? Ben geçen sene sonbaharda güncellemiştim 2.2.15.803 versiyonuydu. Megane 4 forumunda yeni güncelleme yapanlar var resim koymuşlar - 3.3.16.941 olmuş. Güncelleme yaptıran varsa bilgi verebilir mi, veya yakında servise gidecek olan varsa kontrol ettirsin.

Özelliklerde ne gibi iyileştirmeler yapılmış veya eklenen bir şey varmı. Mesela radiyonun (veya çalan her neyse - mp3 v.b) kapatılamaması sorunu çozülmüş mi.

Biliyorsunuzdur aracı çalıştırınca otomatik olarak multimedya çalmaya başlıyor ve kapatılamıyor. Sadece direksiyondan "mute" düğmesine basarak durdurulabiliyor, ama araç motoru kapatılıp tekrar çalıştırınca yine çalmaya devam ediyor. Buna ben bir çözüm bulamadım.

bulentin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2r3mrL.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben ilk defa sizden duydum.Arayıp genel merkeze sormak lazım.

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BULENTIN arkadaşın yaşadığı problemin aynısını ben de yaşıyorım. Kafayı yiyeceğim bi teyip kapatılamaz mı : ((( Ben de aynen sizin gibi ancak MUTE düğmesine basıp susturabiliyorum ama arkada devam ediyor teyip çalışmaya. Misal MP3 çalışıyor ise o anda, benim en sevdiğim parçaları geçmiş 10~15 sonraki parçaya gelmiş oluyor, bu da beni deli ediyor.

Bu arada ben aracı alalı daha bir kaç hafta oldu. Daha 5 gün önce güncelleme yaptım, ama hiç bir değişiklik olmadı. Sadece yeni application lar vardı. Onları yükletti bana, hiç bir işe yaramayacak şeyler bunlarda, İçerisinde HESAP MAKİNESİ var misal.

Harita (NAVİGASYON) güncellenmedi. Hala AVRASYA TÜNELİ yok misal benim haritamda : ( İstanbuldaki (AVRUPA YAKASI E-5) yan yol giriş çıkışları çok çok eski. Navigasyonu kullanıp her hangi bir yere gidemiyorum. Hala elimdeki telefondan YANDEX NAVIGATION ile gidebiliyorum gideceğim yere. Keşke şu telefondaki YANDEX NAVIGATION 'ın görüntüsünü bizim TALISMAN 'ın ekranına aktara bilsek ((

Benim araçtaki YAZILIM SÜRÜM BİLGİSİNE bakıp yazacağım buradan sizlere

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Cuma günü Talisman özel müşteri temsilcisi Ömer Bey ile görüştüm.R link 2 güncelleme Android Auto/Apple Car Play,arka hoparlör olmayışı dolayısı ile BOSE Ses sitemi opsiyonun gelip gelmeyeceği,Harita güncelleme problemi,tabela okuma vb sorular sordum.Not alıyorum sizi konu ile ilgili Mert Bey arayacak dedi.Yarım saat sonra Mert Bey aradı ve aynı soruları tek tek sordum.

Güncelleme normalde Mart ayı sonunda hazırmış.Daha sonra birkaç araçta deneyerek arıza ve eksiklikler var mı diye teşhis etmek istemişler ve bazı düzeltmeler gerekmiş.R link 2 için (Talismanı sorduğum için diğer model guruplarında güncelleme olabilir ve benim bu konuda bilgim yok.) Haziran ayında yeni güncelleme R link store üzerinden indirilebilecek bir sürümle yayınlanacakmış.Aynı zamanda harita güncellemesi içinde çalışılıyormuş.Bluetooth problemi yüzünden yapılan güncellemenin serviste yapıldığını hatırlattığımda artık güncellemelerin R link store üzerinden yapılabileceğini ve servise r link sürüm yükseltmek için gitmek gerekmeyeceğini söyledi.Haziran Ayında göreceğiz.;)

Android Auto ve Apple carplay in ise sadece şu an için Nisan 2017 ve sonrası üretilen araçları kapsadığını söyledi.Ben bizim arçlara bunların gelip gelmeyeceğini sorduğumda renault fransa ile iletişimde ve konunun üzerinde olduklarını,sistem altyapısı ve dokunmatik cihaz özellikleri karşılıyorsa bir yazılım yaması ile bunun sağlanabileceğini bu yönde Fransa ile çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

BOSE için (Bu konuda umudum yok ancak yine de bir cevap almak istediğim için dile getirdim.) ve Avrupa da tüm ülkelerde mevcut olup bizim ülkemizde satılan Talismanlarda mevcut olmayan Tabela Okuma için de not aldığını,gerekli araştırma ve yazışmalardan sonra bilgi vereceğini söyledi.Bakalım ne kadar ilgilenecekler.

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
umarım günceleme ile bu özellikler gelirse buyuk güzellik olur bizim araçlarada.

bende soruduracam bu soruları ki istediğimiz belli olsun :)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
umarım günceleme ile bu özellikler gelirse buyuk güzellik olur bizim araçlarada.

bende soruduracam bu soruları ki istediğimiz belli olsun :)

Çok iyi olur gerçekten.İnşallah bir sonuç alırız.

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok iyi olur gerçekten.İnşallah bir sonuç alırız.

inşallah hocam, aradım şimdi aynı soruları sordum ayrıca yazılı olarakta başvurdum bakalım dönsünler size verilen cevaplarla aynısını verecekler diye tahmin ediyorum..

driver68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mais ten banada aynı cevabı verdiler şuan fransadan gelecek cevabı beklicez anlaşılan, yalnız kadjardada aynı sorun vardı fransadan tabela okuma uyumlu değildir deyip konuyu kapattılar kamera sistemi farklıymış 39.hafta kadjarlarda var dedim onların kamera sistemi uyumlu dediler , inşallah talismanada aynısını söylemezler

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bugun rlink harita guncellemesi geldi bilginiz olsun 6 gb