Megane 4 - Rlink2 Car play ve ios özelliği

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olay dediginiz gibi yazilimda bitiyor. Servis yeni urune yonlendirmektense yazilim ile yapiliyor fiyati da atiyorum 2.000 lira dese kimse aracinin orjinal multimedyasini sokup yerine anlasmali markada olsa x markayi almaz yazilimi yukletir. Olay cok basit aslinda ama dediginiz gibi ticari acidan bakildigi surece bu olaya degismesini beklemeyin. Hic bir firma da bunu yapmaz diye dusunuyorum.

Aslinda bu olay en alta inecek olursak bilgisiz satis danismani ( veya eksik bilgilendirmis diyelim suclu kom bilemiyoruz ) yine bilgisiz alici arasinda donuyor. Yani ornegin uretici firma satici bayilerine deseki ( belki bilgilendiriyordur kimseyide zan altinda birakmayalim ) sattiginiz urunlerin 2.2 versiyonlarina guncelleme gelmeyecek ve carplay desteklemeyecek. Bu bilgiyi verdi diyelim. Bayinin elinde bu surume sahip 5 tane talisman olsa ( maliyetini bilemiyorum satis rakami ortalamadan hesap yapiyorum ) 130.000X5=650.000 tl lik arac kimse almak istemediginden elinde bekleyecek. Bayi bunu satin alacak musteriye soyler mi? Satarken abi guncelleme gelir duzelir merak etme diye avuturlar. Aldigimizla kaliriz. Biz alici olarak bilgili olsak ornegin alacagimiz aracta car play olup olmadigini sorsak mecburen carplay destekli arac getirecek cunku digerini almayacak musteri. Bizlerde tuketiciler olarak yeterinc bilgiye sahip olmadigimizdan ve bir an once arac sahibi olma hissiyati ile oan onu gozetmeden satin alimini yapip sonrada boyle ugrasiyoruz malesef.

Bu arada bilgisiz diyerek kimseye ithamda bulunmuyorum veya suclamiyorum burda neyin ne oldugunu bilmeden satiyorlar ve aliyoruz olay bu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İşin üzücü yanı bu olayın Avrupa ülkelerinde de konuşulması ve çare aranması. Birkaç yabancı forumda sizlerinde bildiği gibi adamlar da aynı durumdan şikayetçiler.
Renault'un Google ve Apple ile anlaşması sanırım bu işin püf noktası. Nisan 2017 öncesi üretilen araçlar için bu iki firma ile yazılım anlaşması yapılmamış.
Bu durumda Renault geriye dönük araçları için sistem güncellemesi yapamıyor. Ya da yapmak istemiyor. Keza gizli özelliklerde car play ve android auto modülü
mevcut. Ben şahsen diğer özellikler birlikte açtırdım. Ama 3.3 olmadığı için özelliği kullanamıyorum. Renaultun burda yapacağı hamle, bu iki firmaya geriye dönük (mayıs 2017 öncesi üretim) araçlar için de
yazılım güncelleme ücreti ödemesi olacaktır diye düşünüyorum. Ama bununda çok iyimser olacağı kesin.

Şayet beni satış temsilcisi bu konuda uyarsaydı ben 2018 model araç alırdım. Acelem yoktu. Aracımı aralık 2017 de aldım. Ama bu konu sebebiyle öğreniyorum ki, aracım mayıs 2017 öncesi üretim. Belkide 2016
model. Bu durumda servis 2017 model diye acaba 2016 model araç mı sattı bana diye de düşünmekteyim. Arayıp durumu anlattığımda, şase numaranızı verin araştıralım dediler üzerine gitmedim olayın.

Tüm bunlara rağmen Megane 4 bugüne kadar bindiğim en güzel ve en keyifli, en heyecanlı araç... :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşin üzücü yanı bu olayın Avrupa ülkelerinde de konuşulması ve çare aranması. Birkaç yabancı forumda sizlerinde bildiği gibi adamlar da aynı durumdan şikayetçiler.
Renault'un Google ve Apple ile anlaşması sanırım bu işin püf noktası. Nisan 2017 öncesi üretilen araçlar için bu iki firma ile yazılım anlaşması yapılmamış.
Bu durumda Renault geriye dönük araçları için sistem güncellemesi yapamıyor. Ya da yapmak istemiyor. Keza gizli özelliklerde car play ve android auto modülü
mevcut. Ben şahsen diğer özellikler birlikte açtırdım. Ama 3.3 olmadığı için özelliği kullanamıyorum. Renaultun burda yapacağı hamle, bu iki firmaya geriye dönük (mayıs 2017 öncesi üretim) araçlar için de
yazılım güncelleme ücreti ödemesi olacaktır diye düşünüyorum. Ama bununda çok iyimser olacağı kesin.

Şayet beni satış temsilcisi bu konuda uyarsaydı ben 2018 model araç alırdım. Acelem yoktu. Aracımı aralık 2017 de aldım. Ama bu konu sebebiyle öğreniyorum ki, aracım mayıs 2017 öncesi üretim. Belkide 2016
model. Bu durumda servis 2017 model diye acaba 2016 model araç mı sattı bana diye de düşünmekteyim. Arayıp durumu anlattığımda, şase numaranızı verin araştıralım dediler üzerine gitmedim olayın.

Tüm bunlara rağmen Megane 4 bugüne kadar bindiğim en güzel ve en keyifli, en heyecanlı araç... :)

Bu durumu malesef sizin gibi bizim gibi arac cikar cikmaz alanlar kotu sekilde tecrube etmis oluyor. En azindan yeni arac alacaklar icin ogretici bi yol olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Azazel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım 2016. Araci ilk aldigımda car play uygulamasi vardi. Sonra bluetootheslesme sorunundan servisde guncelleme yapildı. Bu sefer car play uygulaması yok oldu. 2.2 sürüm var şuan araçta

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım 2016. Araci ilk aldigımda car play uygulamasi vardi. Sonra bluetootheslesme sorunundan servisde guncelleme yapildı. Bu sefer car play uygulaması yok oldu. 2.2 sürüm var şuan araçta

Bence hemen başvurun 3.3 sürümünü tekrar yüklesinler renault multimedia sitesi var talisman bölümünde paylaşmışdım oradan kontrol edin 3.3 sürümi bulunursa indirin kendiniz kurun . Bu şu demek 2.2 li araçlarda alt yapıda car play calıştıracak parça var sadece sürümdendolayı 2.2 de kullanılamıyor

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence hemen başvurun 3.3 sürümünü tekrar yüklesinler renault multimedia sitesi var talisman bölümünde paylaşmışdım oradan kontrol edin 3.3 sürümi bulunursa indirin kendiniz kurun . Bu şu demek 2.2 li araçlarda alt yapıda car play calıştıracak parça var sadece sürümdendolayı 2.2 de kullanılamıyor

2.2.17.803 sürümü için geçerli midir bu 3.3 güncellemesi? Birde linki rica etsem tekrar atabilirmisiniz?
Teşekkürler.

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım mart 2017 üretimi. CarPlay yok. Versiyonu 3.3.16.946
Car play çalışmıyor
Nasıl ayarlayabilirim

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım mart 2017 üretimi. CarPlay yok. Versiyonu 3.3.16.946
Car play çalışmıyor
Nasıl ayarlayabilirim
aracın beyin yazılımından aracınızda car play ve android uygulaması açılabiliyor benim araçta 2016 megane 4 sedan 3.3 yazılım vardı ben sistem yazılımından carplay ve android auto özelliğini açtım

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın beyin yazılımından aracınızda car play ve android uygulaması açılabiliyor benim araçta 2016 megane 4 sedan 3.3 yazılım vardı ben sistem yazılımından carplay ve android auto özelliğini açtım
Merhaba
Yapılacak işlemleri tarif edebilirmisiniz
Bende yapmak isterim
Teşekkürler

Azazel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Renault merkez ile goruştum ve surum yukseltemeyeceklerini soylediler. Nedeni ise mevcut sistemin yeni surumu desteklememesiymis!!!! Bende aldiginiz telefon surum guncellemesi yapıyormu diye sordum. Sonucta siz telefonu aldıniz 2016 model diye 2018 de gelen surumu destekliyormu, desteklemiyormu? Siz bu urunü satiyorsanız teknik destek sağlamak ve surum guncellemek zorundasınız diyorum. Onlar bana hala rlink2 sisteminiz parcaları 3.3 surumunu desteklemez diyor. Siz yukleyinde desteklemezse ozaman konusuruz arkadas ya. Nekadar zormus bu islemi yapmalari

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault merkez ile goruştum ve surum yukseltemeyeceklerini soylediler. Nedeni ise mevcut sistemin yeni surumu desteklememesiymis!!!! Bende aldiginiz telefon surum guncellemesi yapıyormu diye sordum. Sonucta siz telefonu aldıniz 2016 model diye 2018 de gelen surumu destekliyormu, desteklemiyormu? Siz bu urunü satiyorsanız teknik destek sağlamak ve surum guncellemek zorundasınız diyorum. Onlar bana hala rlink2 sisteminiz parcaları 3.3 surumunu desteklemez diyor. Siz yukleyinde desteklemezse ozaman konusuruz arkadas ya. Nekadar zormus bu islemi yapmalari

Yapmazlar birde adamı dövecekmiş gibi konuşular. Necwox ları 3600 liraya kime satacaklar yoksa? Bizi aptal yerine koymasınlar.
Sene olmuş 2018 adamların cahilliği ve bilgisizliği tavan yapmış. Bu cumartesi ben de gidiyorum servise kavga etmeye :D