clio 3 grandtour 1.2

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç bu haftasonu yolda yakıttan mı kaynaklı nedir gaz yemiyor 3 viteste basıyorum hiç temassız gibi kesiliyor neden acaba az rampada yaptı gaz yemiyor tepkisiz kalıyor

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı viaportta yıkamacı var buharla iç yıkama 350 tl dedi boya koruma 400 tl dedi 750 tl çok para yahu bir tane polissaj makinası alayım da farlardan başlayım parlatmaya sonra arabaya başlarım parlatmaya ama 8. kattan elektirk nasıl alacam oda var yada matkapın ucuna takıp mı yapsam hafif hafif şöyle bastırmadan pasta cila

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya bu gaz yememe sebebi ne olabilir bu iş canımı sıktı bir hafta araç kullanmayacağım ustaya da gidemem haftason ancak

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobinden yapabilir. Videoyu izledim araç tekliyor.
Emre çalışmada falan problem yok ama gaza basınca tepki yok sonra tamamen gazdan çekiyorum 3 ten ikiye düşüyorum tekrar gaz veriyorum raplı vermeye başlıyor ama bayılma değil vites isteme değil tepkisiz gazın dibine kadar bassamda tepki yok rölantide gider gibi kalıyor bobinden mı olur diyosun arabayı komple değiştirdik o zaman buji yağı suyu kabini filtreleri devirdaim î baskı balata antifiriz yağ şimdi de bobin akü de değişir bu gidişle [emoji3][emoji3][emoji3]

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emre çalışmada falan problem yok ama gaza basınca tepki yok sonra tamamen gazdan çekiyorum 3 ten ikiye düşüyorum tekrar gaz veriyorum raplı vermeye başlıyor ama bayılma değil vites isteme değil tepkisiz gazın dibine kadar bassamda tepki yok rölantide gider gibi kalıyor bobinden mı olur diyosun arabayı komple değiştirdik o zaman buji yağı suyu kabini filtreleri devirdaim î baskı balata antifiriz yağ şimdi de bobin akü de değişir bu gidişle [emoji3][emoji3][emoji3]

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi tekleme illaki arabanın tar tar tar çalışması demek değil sanki bi kesik kesik çalışıyor eğer normaldede videodaki gibiyse. Gaz yememe olayı ise Bobinden olabilir MAF sensöründen olabilir çeşitli sebepleri var iyi bi usta bulmak lazım. Ayrıca 2.el araba sonuçta motoru açmadıktan sonra sıkıntı yok bakım diyip devam.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi tekleme illaki arabanın tar tar tar çalışması demek değil sanki bi kesik kesik çalışıyor eğer normaldede videodaki gibiyse. Gaz yememe olayı ise Bobinden olabilir MAF sensöründen olabilir çeşitli sebepleri var iyi bi usta bulmak lazım. Ayrıca 2.el araba sonuçta motoru açmadıktan sonra sıkıntı yok bakım diyip devam.
o zaman arabanın motoru hariç hepsini değiştim oluyor onu da alayım bobin ve kablosu mais marka olsun değil mi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar yakıt konusu danışayım sizce nasıl
yol bilgisayarı ist şehir içi ölçümlerde 9.3 gösteriyor 9.3 lt. x 3.56 tl =33108 tl /100 =0,33108 tl km de yakılan gaz ne dersiniz