Megane III 1.6 CVT teknik bilgileri

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir Sorum Daha Var Aracım Fabrika Çıkışlı 205-55-R17 Tekerleklere Sahip Sürücü Kapısı Değiştiği İçin Etiket var ama sayılar yazmıyor kaç psi hava basmalıyım?

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir Sorum Daha Var Aracım Fabrika Çıkışlı 205-55-R17 Tekerleklere Sahip Sürücü Kapısı Değiştiği İçin Etiket var ama sayılar yazmıyor kaç psi hava basmalıyım?

Yeni gördüm mesajınızı. Yarın etiketin resmini çekip eklerim unutmazsam.
Önler 2.4-2.2 bar(35-32 PSI), arkalar 2.2-2.0 bar(32-29 PSI)
205/65/15
205/60/16
205/55/17

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yağ değişimi yaptım. Yazılım güncellemesi için servise de uğradım ama haftasonları o işi yapan görevli bulunmuyormuş. Daha sonra uygun bir zamanda tekrar gideceğim hafta içi. Kâğıt filtre ve yağ gayet kirliydi, mıknatıslarda da çok olmasa da birikme mevcuttu. 60k km

Bu arada, eski seri için orijinal parça arayan varsa aldığım fiyata verebilirim. Ne olur ne olmaz hepsinden almıştım zamanında.
Karter conta 2705A015 (1 adet, 70TL), kâğıt filtre 2824A006 (2 adet, 85TL tanesi)

Son düzenleme:

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nedir maliyeti çok uçukmu acaba?

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Bir Sorum Daha Olacak aracımda lpg takılı araç benzin yakıyormuş gibi ibre düşüyor ve birdaha yükselmiyor bitik gözüküyor kadranda ama 100 liralık benzin var içinde bunun için bir çözüm varmı acaba yakıt alınca kadran yükseliyor aldığım yakıt kadar gidince gene bitik gösteriyor

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.lubs-products-database.total.com/gallery/ORIGINALS/visuels/31000/31277 arkadaşlar merhaba.jatco uyumlu diyor bu cvt elfmatic.ns2 +ns3 hepsine uyarmı .approved ns 3 yazan bir ürün bulamadım.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

NS2 ile NS3 farklı yağlar. Hepsini gerçek anlamda kapsayan bir yağ olması mümkün değil. Bazı arkadaşlar burada değişik yağlar alıp kullandılar, bu tamamen sizin insiyatifinize kalmış bir durum. İki üç sene sonra şanzımandaki koniler aşınma açısından ne duruma gelir denemeden bilemezsiniz. Benim tavsiyem önerilen yağların dışına çıkılmaması. Hiç bulamıyorsanız gidin Nissan veya Renault servisine, sipariş geçip alın. Ben öyle yaptım bulunduğum civarda Elfmatic bulamadığım için. Elfmatic piyasada fiyat olarak biraz daha uygun, bulabilirseniz önceliğiniz o olsun. Sorun büyük yağcılara.

ismailhakkı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
NS2 ile NS3 farklı yağlar. Hepsini gerçek anlamda kapsayan bir yağ olması mümkün değil. Bazı arkadaşlar burada değişik yağlar alıp kullandılar, bu tamamen sizin insiyatifinize kalmış bir durum. İki üç sene sonra şanzımandaki koniler aşınma açısından ne duruma gelir denemeden bilemezsiniz. Benim tavsiyem önerilen yağların dışına çıkılmaması. Hiç bulamıyorsanız gidin Nissan veya Renault servisine, sipariş geçip alın. Ben öyle yaptım bulunduğum civarda Elfmatic bulamadığım için. Elfmatic piyasada fiyat olarak biraz daha uygun, bulabilirseniz önceliğiniz o olsun. Sorun büyük yağcılara.
Erdem abi mesajınız için teşekkürler.Bu linkteki yağ elfmatic cvt yağı.Bursada buldum.Elf total kataloğa girdim ve distrübütörleri araştırdım.Eskişehir elf bayisi bursa'da iki yere vermiş yardımcı oldu sağolsun. sorum şu 1-Kutuda elfmatik cvt FK/CK/DK yazıyor acaba bunlar fk8-fk0 ve dk0 olan bizim şanzıman numaraları mıdır?teknik dökümanda Renault’un CVT şanzımanları (Continuously Variable Transmission) içintavsiye edilir.ï‚· Çelik kayış tipi JATCO CVT ler için uygundur.ï‚· Renault uygulamaları için diğer CVT yağları kullanılmamalıdır.ï‚· Bu yağ, Nissan CVTF NS-2 ile karıştırılabilir. Denmektedir sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum. 2-Şanzıman yağ çubuğundaki yağ temiz ise şanzımandaki yağın temizliği bizi aldatabilir mi?Yani abi çubuk tertemiz yağ çok güzel ama şanzımanın içide böyle midir? buradan bütün üyelere teşekkür ederim bu forumda epey bilgi sahibi oldum.Herkese selamlar.