Megane III 1.6 CVT teknik bilgileri

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 un butun modelleri mi jf011e

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir seri sekizinci aydan itibaren mesela. Üç tane Megane III var, faz 1, 2 ve 3. Üçüncü fazdan itibaren bildiğim kadarıyla tamamen yeni şanzıman tipi mevcut. Emin olmak için geçerken sokuverin bir servise baksınlar üzerindeki etikete.

Faz 3 modellerde sis farı ve LED gündüz farları yan yana duruyor ve kaput kapağı gece farlarına kadar tek parça halinde. Önceki fazlarda farklı.

Serdar55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir seri sekizinci aydan itibaren mesela. Üç tane Megane III var, faz 1, 2 ve 3. Üçüncü fazdan itibaren bildiğim kadarıyla tamamen yeni şanzıman tipi mevcut. Emin olmak için geçerken sokuverin bir servise baksınlar üzerindeki etikete.

Faz 3 modellerde sis farı ve LED gündüz farları yan yana duruyor ve kaput kapağı gece farlarına kadar tek parça halinde. Önceki fazlarda farklı.
Varsayalım jf011e serisi ,elfmatik approved ns3 koysak nasıl bir sikinti yaratir(mı)

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varsayalım jf011e serisi ,elfmatik approved ns3 koysak nasıl bir sikinti yaratir(mı)

Önerilmeyen bir yağ koymuş olursunuz. Önceki mesajlarda var mesela önerilmeyen yağ kullananlar, ileride ne olur bilemeyiz. O sorumluluk sizin tamamen. Soğuk havada silkme, yüksek sıcaklıkta da patinaj (koni ve kayış arasında), şanzıman hasarı vb. raporu vardı yabancı kaynakta, arka sayfalarda vermiştim.

Son düzenleme:

emresnn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 2013 cvt şanzıman fluence araba sahibiyim, size bir sorum olacaktı. Arabayı ilk çalıştırdığım zaman P konumundan farklı viteslere geçtiğim anda motordan bir ses gelmeye başlıyor. Sanki birisi motor kaputuna tak tak tak diye vuruyor. Belirli bir süre sonra geçiyor. Bu sürede bir kaç kere arabayı stop edip çalıştırıyorum. Bu konu hakkında söyleyebileceğiniz birşeyler varmıdır? Ayrıca gaz tepkimesinde çok sıkıntı yaşıyorum, gün içerisinde çoğunlukla bu gecikmeyi yaşıyorum. Gaza basmam ile arabanın gaz yemesi aynı anda olmuyor, araba sonradan hareketleniyor. %50 gecikme oluyorsa %50de normal oluyor tepkime. Örneğin kasise geldiğimde ayağımı gazdan çekip fren yapıyorum ardından tekrar gaza bastığımda gaz pedalı ile arabanın ivmelenmesi aynı anda olmuyor bu gecikmeyi gün içerisinde çok yaşıyorum.

Serdar55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzımanın üzerinde etiket var, orada yazıyor. Siz göremiyorsanız servise ya da bir ustaya sorabilirsiniz.

İki tip var. Yeni olanlara NS3, eski olanlara NS2 yağ konuyor.

Jatco JF015E, CVT7
DK0 (Renault), W1CJB / F1CJB (Mitsubishi), RE0F11A (Nissan)

ve

Jatco JF011E (2013 ve öncesi araçlar)
RE0F10A / B / C (Nissan), F1CJA / W1CJA (Mitsubishi), FK0 / FK8 (Renault)
Bu şanzımanın parçaları farklı arkadaşlar.
dk 0 yazıyor abi etikette

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 2013 cvt şanzıman fluence araba sahibiyim, size bir sorum olacaktı. Arabayı ilk çalıştırdığım zaman P konumundan farklı viteslere geçtiğim anda motordan bir ses gelmeye başlıyor. Sanki birisi motor kaputuna tak tak tak diye vuruyor. Belirli bir süre sonra geçiyor. Bu sürede bir kaç kere arabayı stop edip çalıştırıyorum. Bu konu hakkında söyleyebileceğiniz birşeyler varmıdır? Ayrıca gaz tepkimesinde çok sıkıntı yaşıyorum, gün içerisinde çoğunlukla bu gecikmeyi yaşıyorum. Gaza basmam ile arabanın gaz yemesi aynı anda olmuyor, araba sonradan hareketleniyor. %50 gecikme oluyorsa %50de normal oluyor tepkime. Örneğin kasise geldiğimde ayağımı gazdan çekip fren yapıyorum ardından tekrar gaza bastığımda gaz pedalı ile arabanın ivmelenmesi aynı anda olmuyor bu gecikmeyi gün içerisinde çok yaşıyorum.

Arka sayfada da yazdınız, okudum ama böyle bir sorun görmediğim için yardımcı olamayacağım malesef. Hallederseniz lütfen yazın mutlaka buraya sebebini ve çözümünü.

Son düzenleme:

emresnn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir kaç ustaya göstereceğim çözüme ulaştığında burdan bilgilendirme yaparım İnşallah

Serdar55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
JF011E filtresi ,olurmu abi jf 015 e eğer olursa sizden alabilirim