Megane III 1.6 CVT teknik bilgileri

Headhunter117

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 2013 cvt şanzıman fluence araba sahibiyim, size bir sorum olacaktı. Arabayı ilk çalıştırdığım zaman P konumundan farklı viteslere geçtiğim anda motordan bir ses gelmeye başlıyor. Sanki birisi motor kaputuna tak tak tak diye vuruyor. Belirli bir süre sonra geçiyor. Bu sürede bir kaç kere arabayı stop edip çalıştırıyorum. Bu konu hakkında söyleyebileceğiniz birşeyler varmıdır? Ayrıca gaz tepkimesinde çok sıkıntı yaşıyorum, gün içerisinde çoğunlukla bu gecikmeyi yaşıyorum. Gaza basmam ile arabanın gaz yemesi aynı anda olmuyor, araba sonradan hareketleniyor. %50 gecikme oluyorsa %50de normal oluyor tepkime. Örneğin kasise geldiğimde ayağımı gazdan çekip fren yapıyorum ardından tekrar gaza bastığımda gaz pedalı ile arabanın ivmelenmesi aynı anda olmuyor bu gecikmeyi gün içerisinde çok yaşıyorum.

Hocam son bahsettiğiniz bir problem değil bu şanzımanın genel yapısı. Megane 3 grubunda bu şanzımana sahip bütün arkadaşlar aynı şeyden müzdarip. Ama bunu bir sorun değil de şanzımanın çalışma prensibi olarak düşünürseniz sorun yaşamazsınız.

emresnn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam son bahsettiğiniz bir problem değil bu şanzımanın genel yapısı. Megane 3 grubunda bu şanzımana sahip bütün arkadaşlar aynı şeyden müzdarip. Ama bunu bir sorun değil de şanzımanın çalışma prensibi olarak düşünürseniz sorun yaşamazsınız.

Teşekkür ederim Bilgi için önemli olan ilk bahsettiğim konu baya rahatsız edici. Birazdaha araştırıp buradan paylaşacam İnşallah teşekkür ederim tekrardan

ufukgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selam,

İstanbulda bu yağ değişimini yaptırıp ustasından memmun kalan var ise tavsiyesini alabilirim.Aracım 2014 gt line 52 bin de 80-90 bin km arası yaptırmayı düşünüyorum.

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selam,

İstanbulda bu yağ değişimini yaptırıp ustasından memmun kalan var ise tavsiyesini alabilirim.Aracım 2014 gt line 52 bin de 80-90 bin km arası yaptırmayı düşünüyorum.

Kendim gitmedim, sadece telefonla görüştüm ama en azından sorduklarım karşısında uzaylıymışım gibi yaklaşmadılar :) : http://atco.com.tr/

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar Aracımın bujileri değişmesi gerekiyor iridyum ngk önerdi usta ama bulamıyorum aşırı pahalı 350-400 TL yardımcı olacak varmı önceden almış olan

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
plzkar6a11 var onlar platinyum birde dlzkar6a11 var oda iridyum aralarındaki fark nedir acaba?