KADJAR| R-Link | Developer Mode ekranına geçiş ve gizli özellikleri aktif etme

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,

R-Link sisteminde nasıl DEVELOPER ekranına geçiş yapabileceğinizi göstereceğim.
Ben KADJAR'da denedim ve bu arayüze başarıyla girdim.
Burada aracın gizli özelliklerini açıp kapatabiliyorsunuz.
Bu adımlar aynı zamanda Megane/Kadjar/Talisman için geçerlidir.
Denemek isteyen için adımlar şöyle;

1- Bir USB belleği FAT32 formatlayın.
2- İçine DEBUG adında bir klasör oluşturun.
3- DEBUG klasörünün içine DbgEnable.lge adında boş bir dosya yaratın.
4- Menü > Multimedya > Ayarlar > Fotoğraf girin.
5- Oluşturduğunuz USB belleği araca takın. USB belleğin okunması için 5-10 saniye bekleyin.
6- Ardından ekranın siyah olan kısmının sol-üst köşesine bir kez dokunun. Sonra da sağ-alt köşesine en az 15-20 kez ard arda dokunun, ta ki Developer ekranına giriş yapana kadar.

Not: Bu işlemler sırasında arabanızın stop edilmiş vaziyette olması gerekiyor. Arabayı çalıştırmanıza da gerek yok. Eğer çok fazla bu işlerle ilgili değilseniz, kurcalamayın sonra birşeyleri bozabilirsiniz.

Peki bu ekranda neler yapabilirsiniz? En basitinden yolda giderken video izleme ve foto açma özelliklerini aktif edebilirsiniz. Bunun için Developer ekranında sağ üstte yer alan DiagRw tuşuna basın. Ardından HMI basın. VideoRestriction -> permitted ve PhotoRestriction -> permitted olarak değiştirin. Sonra da sağ üstteki SAVE butonuna basın ve kaydedin. Ayarların aktif olması için açma kapama düğmesini 10 saniye basılı tutarak sistemi yeniden başlatın.

Ekran görüntüsü için tıklayın...

Son düzenleme:

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ddtll all programıyla gizli özellikleri açmak daha iyi olur.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

met52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam 2015 kadjar aracına sahibim model farklılığı sorun yaratabilirmi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ümittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Ben 2016 model Megane 4 sahibiyim. Öncelikle ben bu konularda pek bilgili degilim. Ancak bu saydiginiz işlemler Megane 4 te de birebir ayni sanirim. Bir konuda bilgisi olan arkadaslara danismak istedim. Bu işlemleri birebir yaptiktan sonra kullandigimiz usb yi cikartiyoruz degil mi?yoksa surekli arabada takili vaziyette mi kalicak?Amacim android autoyu aktif etmek aracimda.
Şimdiden teşekkürler .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba
Ben 2016 model Megane 4 sahibiyim. Öncelikle ben bu konularda pek bilgili degilim. Ancak bu saydiginiz işlemler Megane 4 te de birebir ayni sanirim. Bir konuda bilgisi olan arkadaslara danismak istedim. Bu işlemleri birebir yaptiktan sonra kullandigimiz usb yi cikartiyoruz degil mi?yoksa surekli arabada takili vaziyette mi kalicak?Amacim android autoyu aktif etmek aracimda.
Şimdiden teşekkürler .
Merhaba.Sürekli takılı bırakmanıza gerek yok.Bir kez açtıktan sonra üzerinde kalmasına gerek yok.

Ümittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba
Şimdiden teşekkürler .

Hemen yapmayacaksanız nasıl yapılacağını tarif eden bir video hazırlayacağım.Ondan faydalanabilirsiniz.

Ümittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok iyi olur.Şimdiden ellerinize sağlik😊

gknnho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sayede developer mode'dan Android Auto'yu aktif ettim.

Geçen seneden beri ELM kablosu ile DD4T programıyla aktif edilen bir sürü özellik var biliyorsunuz. Bunların developer mode menülerinden de yapılabilir olması lazım, hatta birkaç seçeneği gördüm ben(basınç göstergersi,video oynatma izni vs. gibi)

Bunlar haricinde DD4T ile yapılan diğer özelliklerin de developerda nerelerden yapıldıgını bilen test eden varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler.