KADJAR| R-Link | Developer Mode ekranına geçiş ve gizli özellikleri aktif etme

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kablo orjinal data transfer eden usb kablosu olması gerekiyor.Ayrıca telefonunuza android auto uygulamasını yüklemelisiniz.Bir de usb yi bağlayınca istenen izinlerin tamamına evet demelisiniz.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Aracınızda v7 yazılım yüklü mü acaba?Yüklü ise benim video tarifime göre kendiniz açabilirsiniz.Ondan sonra aamirror yükleyin ve uygun ayarlari yaparak ekrana yansıtabilirsiniz.

hallettim hocam çalışıyor.
Android Auto Projection yeşil yaptım. Orjinal kablo kullandım ve gerekli izinleri ekrandan verdim.
Android Auto çalışıyor...ıslık
Yalnız GEN2_0 menüsünden CarPlay & AAP ayarlarını present yapıyorum ve Save basıyorum. Ama tekrar Read butonuna bastığımda eski ayarlar geliyor. Yani CarPlay ve AAP ayarlarını bende kaydetmiyor.

şu videoda görebilirsiniz

şimdi ben Anroid Auto kullanabiliyorsam, bu AAP acaba neyi aktif ediyordu ve bende bundan dolayı ne çalışmıyor acaba!

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu videodaki işlemi yaptıktan sonra menüden çıkıp tekrar girdiğimde aynı menüye ben değişikliği görüyorum.Siz o şekilde hiç denediniz mi?

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu videodaki işlemi yaptıktan sonra menüden çıkıp tekrar girdiğimde aynı menüye ben değişikliği görüyorum.Siz o şekilde hiç denediniz mi?

o şekilde de denedim. ayarları yaptıktan sonra çıkıp girdiğimde de tekrar eski haline dönüyor. bi şekilde bu ayarlara bağlı başka bir ön ayar daha olması lazım. o ön ayar aktif değil diye kızıyor olabilir.
ama sorun değil, bu haliyle de android auto çalışıyor.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bir de size başka bir konuda bir soru sormuştum ama o konu şu an açılmadığı için buradan sorayım.
Android Auto aktif ettikten sonra direksiyondaki "Sesli Komut" düğmesine basınca artık R-Link kendi sesli komut sistemi gelmiyor.
Siz bunun için "Google Asistan" aktif eder demiştiniz.
Bende şu an o tuşa basınca "Google Asistan" da aktif olmuyor (bu arada "Google Asistan" bende çalışıyor. --OK Google-- diyince dinlemeye başlıyor.
Aslında benim beklentim; eğer telefonu bluetooth üzerinden bağlamışsam, "Sesli Komut" düğmesinin eskisi gibi çalışması lazım idi... Eskiden "Babamı ara..." dediğimde bluetooth üstünden arıyordu. şimdi o özellikten mahrum kaldık.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Google asistan sadece siz android autoya usb kablosu ile bağlı iseniz direksiyon tuşu ile aktive olur.Yoksa direksiyon tuşuna basmanız ddt4all ile embedded vr seçeneğini present yapmadan çalışmaz.

Android auto ile araç ekranına bağlanın ve direksiyon düğmesine uzun basın.Tekrar belirtmek isterim ki orjinal usb kablosu olmaz ise android auto çalışmayabilir.
Arabanin kendi sesli komutunu tekrar aktive etmek için ddt4all kullanmak gerekiyor.
Bunu da soru sorduğunuz diğer konuda böyle anlatmıştım.

umut977

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.. Aynı sorun bende de oluştu. Telefon bagli degilken aracın sesli komut sistemi çalışmıyor ve bluetooth ile ilgili hata veriyor. Nasıl çözebilirim acaba

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhabalar.. Aynı sorun bende de oluştu. Telefon bagli degilken aracın sesli komut sistemi çalışmıyor ve bluetooth ile ilgili hata veriyor. Nasıl çözebilirim acaba

ddt4all kullanıyorsanız çözebilirsiniz.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Google asistan sadece siz android autoya usb kablosu ile bağlı iseniz direksiyon tuşu ile aktive olur.Yoksa direksiyon tuşuna basmanız ddt4all ile embedded vr seçeneğini present yapmadan çalışmaz.

Android auto ile araç ekranına bağlanın ve direksiyon düğmesine uzun basın.Tekrar belirtmek isterim ki orjinal usb kablosu olmaz ise android auto çalışmayabilir.
Arabanin kendi sesli komutunu tekrar aktive etmek için ddt4all kullanmak gerekiyor.
Bunu da soru sorduğunuz diğer konuda böyle anlatmıştım.

kablom orjinal. ama direksiyondaki tuşa uzun basmıyordum. tek sefer bas çek yapıyordum. bir de uzun basmayı deneyeyim. teşekkürler...

(bende obd bağlantı aparatı yok o nedenle DDT4ALL uygulaması yapamıyorum. Ama Developer Side ekranında Embedded VR ayarı var mı diye yarın bir bakayım)

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Developer side ile embedded vr ayarına ulaşılamıyor maalesef.