Megane 3 Eller serbest çalışmama sorunun çözümü...

mstkrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 2015 yılından beri bu ariza ile ilgili gitmediğim yetkili servis, elektrik ustası, sanayi ustası, yazmadığım şikayet siteleri, okumadigim makale izlemedigim YouTube videosu kalmamasti, yerli ve yabancı tüm forum sitelerinde konuyu araştırdım ama hiçbir mantıklı çözüm yok Yok. Taki sitede sayın Mesut beyin çözümünü okuyana kadar, konuyu o kadar güzel bir yerden yakalamış ki, yapması da gayet basit, küçücuk adı bir tırnaklı plastik yüzünden servis 1000 TL para istiyordu bir kapı için. Halbuki çözümü çok çok basit miş. Teşekkürler Mstkrn hocam, Allah sizden razı olsun. Selamlar.

Faydamız oldu ise ne mutlu bana... güle güle kullanın..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel anlatıyor takip ediyorum başarılı çalışma oldu

Tuncaydural

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Megane III touch model aracımda da bu sorun vardı. aracı ikinci el aldığımda çalışıyordu.uzun bir süre sonra sonra sağ ön kapı sensörü çalışmamaya başladı. bir yılı aşkın süre öyle çalışmadı. sonra bir kaç ay önce de tekrar çalışmaya başladı. neden bozuldu, neden düzeldi anlamadım. sol arka kapısı çok nadir bazen geç açıyor hala. su giriyor nem yapıyor diye internette görmüştüm. internette bir kişi, saç kurutma makinası ile çalışmayan kapısının sensörünü kuruttu bir süre, düzeldi.

isfa67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu hortlatayım.benim 2013 aracımda hiç bir kapıda çalışmıyor ama kapı düğmesine basarsam açılıyor.hepsinin çalışmaması elektriksel bir arıza mıdır?yoksa bu videodaki işlemi tek tek tüm kapılara mı yapmak gerekir

mstkrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu hortlatayım.benim 2013 aracımda hiç bir kapıda çalışmıyor ama kapı düğmesine basarsam açılıyor.hepsinin çalışmaması elektriksel bir arıza mıdır?yoksa bu videodaki işlemi tek tek tüm kapılara mı yapmak gerekir

benim bahsettiğim videodan daha kolay kilidi sökmenize gerek yok... kapı içini söküyorsunuz kilidin hemen arkasında metal parmak gibi bir şeyin hemen altında küçük bir yay var onu bir tornavida ile düşürtebildiğinizde hemen eller serbest o kapı için çalışmaya başlıyor... çevremdeki pek çok renaultun sorununu böyle çözdüm.

isfa67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim bahsettiğim videodan daha kolay kilidi sökmenize gerek yok... kapı içini söküyorsunuz kilidin hemen arkasında metal parmak gibi bir şeyin hemen altında küçük bir yay var onu bir tornavida ile düşürtebildiğinizde hemen eller serbest o kapı için çalışmaya başlıyor... çevremdeki pek çok renaultun sorununu böyle çözdüm.
düşürmekten kastınız biraz daha sıkmak sanırım.deneyeceğim bunu.teşekkür ederim.

mstkrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır direk kapının içine bildiğiniz anlamda düşürmekten bahsediyorum... resim ekletmediği için tam anlatamıyorum ama dedğim yere iyi bakarsanız tükenmez kalem yayı gibi küçük bir yay göreceksiniz onu tornavida ucu ile o bulunduğu bölgeden uzaklaştırın artık yay orada olamayacak yani... sorununuz çözülecektir.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
düşürmekten kastınız biraz daha sıkmak sanırım.deneyeceğim bunu.teşekkür ederim.

Merhaba, yukarıda daha önce de paylaştığım bir video var Buğra adlı marifetli bir arkadaş yüklemiş youtube'a, aynı linki bu mesaja da ekliyorum. İzlerseniz ne yapılacağını anlarsınız. Videoda Buğra kardeşin onardığı plastik parça ve yayı çıkarmak sorunu gidermek için yeterli oluyor. Onarım zaten bizlik bir iş değil

(6) Renault Anahtarsız Giriş Sistemi Kızılötesi Sensör Problemi ve Çözümü! - YouTube

Son düzenleme: