Araç sehir halinde hararet yükselmiyor.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostat açık kalmış olabilir. Mekanik ısı ile kendisini açan soğuyunca kapanan bir sistemdir.
Termostatı kontrol etmenizde fayda var

geç ısıtmaya başladı ılık üfürüyor gibi gelmeye başladı önceden sıcak üfürüyordu yada bana öyle geliyor sebeb termostattan diyosun yani hocam onu nasıl kapatırız ne yapılması gerek

ugurkmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar bence de termostat sanayide şahit oldum bu duruma brodwey de termostadı sökmüşler tabi sahibinin haberi yok bu durumdan ısınmıyor diye gelmiş boruyu söktüler termostat yok içinde alıp taktılar on numara ısıtıyordu :) motordan radyatöre giden kalın su borusunun içinde motora yakın olan ucunda bildiğim kadarıyla

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geç ısıtmaya başladı ılık üfürüyor gibi gelmeye başladı önceden sıcak üfürüyordu yada bana öyle geliyor sebeb termostattan diyosun yani hocam onu nasıl kapatırız ne yapılması gerek
Devirdaimin dibinde radyatöre giden kalın hortumun içinde takılıdır. Yenisi alıp değiştireceksin. Orjinalinin kaç derece olduğunu araştır bence orjinalini tak. Yazlık kışlık vs dinlememeni tavsiye ederim. Hararet yapar yazın düşük derece tak diyecek ustalar olacaktır. Ben usta değilim fakat bu araç üretilirken 90 dercede çalışsın dedilerse o derecere çalıştırmalıyız diye düşünüyorum. Kışlık dedikleri termostatla koca yaz kullandım. Üstüne Antalya İzmir arası sahilden gezi yaptım. Hararet sıkıntısı yaşamadım. Aracım 1984 model...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava soğuk muş ısıtıyor normal durummuş sıkıntı yokmuş arkadaşlar deneme yanılma yaparak öğreniyoruz serviste bile yakan kalorifer ısıtmadı 1 hafta normalmış durum gayet stabil durum

yenidünya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megan 1 2003 expression araç var. Yeni aldım trafiğe kaldığımda hararet yükseliyor yukarı sık çizgiye kadar bazen geliyor. Hareket edince normalleşiyor. Su kaybı oluyor. İki defa radyatörün suyunu usta değiştirdi. Çamur gibi idi. Ama yine dün akşam hararet çok yükseldi.... Kenara çektim kontağı kapatıp biraz bekledim. Usta tekrar aynı muameleyi yapacağız diyor ama pratik bir çözüm ve fikir arıyorum. Saygılarımla...

Sylvester

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2001 clio rta compression değerini bilen varsa yazabilir mi?