Araç sehir halinde hararet yükselmiyor.

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada karton vs yöntemler etkisini gösterecektir. Fakat asıl çözüm termostat bakımıdır.

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uygun bi zamanımda degiştiriyim bakalım nolcak

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sıkıntı bende de var özellikle kış günleri hızlı gidersem yani 90-100 civarı gidersem araba ısınmıyor haliyle üşümeye başlıyorum ama hızımı düşürüsem 60 lara ısınmaya başlıyorum arkadaşların dediği gibi büyük ihtimal termostat tan kaynaklanıyordur

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
attachment.php

Araç sehir halindeyken hararet yükselmiyor dolasıyla kalerifer isitmiyor dururken herşey normal 90 buluyor ama hareket edince yine düşüyor araçta orjinal radyator ve fan var. Normal şartlarda herkes degiştirir hararet yapiyor diye bendede tam tersi kalkmıyor hımm

Ben hararet sorunları nedeniyle sökmüştüm termostatı, şu an senin söylediğin olayın aynısı bende oluyor. Termostatta sorun olduğu kesin de yalnız bende 30 dereceyi geçer geçmez kömür sobası gibi yanıyor kalorifer. Acaba kaloriferde de mi sorun var?

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben hala mudale etmedim simdilik kartonla idare ediyorum boş zaman bulunca yapicam inş ondan önce bujiler var değiş mesi gereken

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar..

vallahi resimde görülen hararet o kadarsa. ben derim ki gayet normaldir.

neden böyle bir şey dediğime gelirsek. benim aracımın harareti hep o seyirde bir aşağı bir yukarı, gidip geliyor.

lakin, bu senenin kronik rahatsızlığı herhalde bu. geçen hafta 220. 230 km yol yaptım. yolda seyir halinde iken gözüm hararete gitti. inanınki hararet. 3veya 4.cü ince çizgilerde idi. yani fotoda görülen çizginin altındaki ince çizgilerde ve o şekilde yolu bitirdi. şehir içine gelince de yukarıdaki resimde görülen yere geldi.

evde aracın kaputunu kaldırıp baktım, tabi ki de gözle görülen bi şey yoktu. sadece genleşme kabının kapağının fazla gevşek olduğunu fark ettim ve sıktım. ondan yaptığını düşündüm, tekrar araca binmeye daha nasip kısmet olmadı. bindiğimde göreceğiz artık kapaktan mı yaptı. yoksa başka yerlerden mi yapıyor.

kazasız belasız günler dilerim.

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
attachment.php

Araç sehir halindeyken hararet yükselmiyor dolasıyla kalerifer isitmiyor dururken herşey normal 90 buluyor ama hareket edince yine düşüyor araçta orjinal radyator ve fan var. Normal şartlarda herkes degiştirir hararet yapiyor diye bendede tam tersi kalkmıyor hımm

slm arkadaşım.

sorununu çözdün mü acaba, çözdüysen burada paylaşırsan sevinirim. çünkü aynı sorun bende de yapmıştı uzun yolsa.

kazasız belasız günler dilerim.

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok daha ilgilenmedim kartonla idare ediyorum firsatim olmuyor bakmaya. Yapinca buraya yazarim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bendede benzer bir sorun var şöyle anlatayim benim radyatör sizdirma yapiyordu suyu eksiltiyordu o zamanlar kalorifer çok isitiyordu bakima götürdüm radyatörü tamir ettiler suyunu antifirizini koydum şimdi balçiklar temizlenince kalorifer ilik isitiyor arabanin isinmasi için baya bi zaman gezmem gerekiyor önceden hararet göstergesi resimdeki göstergede görünen çizginin üstünde duruyordu son aralikta şimdi aşağilarda buna yakin yada aşağilarda görünüyor hararetten kurtardik artik derken şimdide geç isinma problemi var bendede dediğiniz gibi termostat midir ne kadara değişiyor bu ondan sa yadda hava falanmi vardir servis şöforu hava vardir diyor kavanozu sök yukari kaldir aç ağzini çaliştir dedi kabarcik varsa hava vardir dedi ne yapalim yardim edermisiniz çocuklari üşütmeyelim haftasonu sanayide olacam

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostat açık kalmış olabilir. Mekanik ısı ile kendisini açan soğuyunca kapanan bir sistemdir.
Termostatı kontrol etmenizde fayda var