Clio 4 JOY Arka Kapı Hoparlör montajı

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka 13 cm clio 4 icin.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
tamamdır 13 cm alıcaz anlaşıldı konu :) teşekkürler.

TRMuhammetAli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
l19mRQ.jpgnr2ZoN.png

1drq0B.jpg
Merhaba aracıma ekran taktım ses için sony hoparlör aldım kapıyı söktüm içinden 13 cm hoparlör çıktı onuda söktüm içindeki plastiği 16 cm e kadar kestim biçtim buraya kadar herşey güzel kapıyı monte edip kapattım inanılmaz kötü bir ses alıyorum 10 un üzerinde boğulmalar 15 de ses tamamen iptal oluyor işin içinden çıkamadım gittim anfi aldım ama anfide işi çözmeyecek sorum şu
o kapı içindeki plastiği tamamen söküp içerisine o 16 cm hoparlörü bağlanabilir mi ? bir şekilde oraya 16 cm hoparlörü temiz ses verebilecek şekilde monte yapmanın yolunu arıyorum .

Hocam çok ama çok geç olmuş ama yazmadan edemedim. Berbat ses almanızın sebebi hoparlörün 120w RMS olması. MediaNav'ın çıkış değeri 4x20w. Yani teybe 6 kat fazla bir hoparlör tercih etmişsiniz. Sadece bu rehberden yararlanacak arkadaşlara hatırlatmak istedim. Yoksa olan olmuştur zaten 2 senede 😀

Ekli dosyalar

• l19mRQ.jpg
    l19mRQ.jpg
    119.7 KB · Görüntüleme: 1

mba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kafam karıştı şimdi :) 16 cm mi ? 13 cm mi ? arka kapı hoparlorunden bahsediyoruz.

Önler 16 cm sabit symbol orjinal hoparlör. arka boş zaten sana kalmiş 13 ufak kalır 16 cm uyar. ben 2013 symbol joy aracıma arka kapı için 13 aldıgımda ufak kaldı. ama keşke 16 cm alsaydım tam uyardı.

Poseidon72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çoğumuzun en çok düşünüdüren durum arka kapı hoparlorleri (garanti dışı kalırmı ,uyum olurmu,ses kaitesi nasıl olur vs.)
dün aracımı servise götürdüm ve sorunsuz bir şekilde arka hoparlörleri takıldı , memnuniyet derecesine gelirsek;
aracımın garanti dışı kalıp kalmama gibi bi endişe çekmedim,
coğu kişinin aksine çok net ve kaliteli bir ses alıyorum ,
ne takdırdığım nasıl takıldığı konusuna gelirsek;
Pioneer 250 watt-16cm (tweeter) hoparlör takdırdım,
aracımda orta direğe kadar tesisat çekiliymiş,
Düşünenler ve hassas olanlar için;
aracımıza 16cm hoparlor oluyor 13 cm de boşluk kalır,
orta direkde tesisat var bazılarında olmayabiliyormuş,
Ses kalitesi harika :) jpg upload

resim gönder

jpg upload

yükle resim

çoklu resim yükle

Hayırlı uğurlu olsun,pionerın hangi modelini taktırdınız aracınıza,orta soketten arka kapıya kablo çekilirken döşemeyi kaldırdılar mı ? şimdiden teşekkürler

warlock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu horltatmiş gibi olucam ama merak ettiğim bir şey var. Genel olarak sony 1621 hoparlör ya da eşdeğeri bir hoparlör tercih edilmiş. genel olarak 120w. Aracına multimedia takıp ses alamayan arkadaşa ise 120w hoparlör kullandığı için ses alamadığı söylenmiş :) 20W çıkışlı orjinal teyp için kaç watt'a kadar hoparlör kullanılabilir?

Diğer konu ise su alma olayı? hoparlörü değişen araçların su alması söz konusu mu? yoksa tamamen işçilik meselesi mi?

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Tam Olarak Önler Kaç ? Arkalar Kaç netleştirirsek iyi olucak :)

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
arkalara 16 cm aldım tık diye oturdu ama sol kapı temassızlık yapıyor ses gidip geliyor tekrar kapıyı sökücem tekrar baglantı yapıcam

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy versiyon ön ve arka 13 cm.. önlerde bass reflex kutusu var.. (faz 2 lerde farklı olabilir önler 16cm vb.) ayrıca orjinal teybin çıkışları oldukça düşük. Rms değeri yüksek olursa yeterince besleyemediğinden ses veremiyor.. Bulunabilen en düşük rms değerli kaliteli hoparlör olacak..

Bir de arka kapılara hoparlör takınca arkalar belirgin şekilde güçlü ses verirken önler neredeyse yarısı kadar ses verebiliyor. Aynı hoparlörler kullanılmasına rağmen, çözebilen yazarsa sevinirim. (birkaç kişi daha bu durumdan söz etmiş) teypten olma ihtimali nedir?