Clio 4 JOY Arka Kapı Hoparlör montajı

nazmi28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biri şöyke 13 cm tam uyumlu bir kolon önersede alsak 2 yollu olması lazım malum ön camın n orda twıtırda yok

Hattori

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim oto Clio Icon. Ben de 2-3 gündür deliler gibi bu meseleyi çözmeye çalışıyorum. İşten anlayan arkadaşlarımla enine boyuna baya bi tartıştık bu konuyu.
Önler için Önce Alpine 16cm sipariş etmiştim, arkadaş ısrar etti yuvasınına uygun olan 13 cm al diye. Siparişi iptal edip 13 cm Sony aldım. Resimler ekleyeceğim, şimdilik link verebiliyorum.
Gelir gelmez takar buraya izlenimlerimi aktarırım...
Bu iptal ettiğim Alpine 16cm
http://www.hepsiburada.com/alpine-sxe-1725s-16cm-koaksiyal-2-yollu-220w-hoparlor-p-OTALPSXE-1725S
bu da yeni sipariş Sony 13cm
http://www.hepsiburada.com/sony-xs-fb1330-13cm-3-yollu-240w-oto-hoparloru-p-OTBLCXSFB1330

nsldmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazınızı okuyunca izlenimlerinizi merak ettim, sakıncası yoksa bizimle paylaşabilirmisiniz ?

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Sormak istediğim şey Arka Kapı 16 cm değil mi ? ve ön sisleri siz mi taktırdınız ve ya aldığınız da varmıy dı ? bende de aynısından var 2014 JOY 1,5 dizel ön sis yok :(

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
ön camda nıye tweeter yok ya ? kim bilir nasıl takılcak ?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joylarin onler 16 cm digerlerinin on ve arka 13 er cm.

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joylarin onler 16 cm digerlerinin on ve arka 13 er cm.

Bütün modellerde joy dahil ön ve arka hoparlör çapı 13 cm dir !

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de oyle saniyordum fakat kayonconun 2015 uretimi joy benim 2012 icondan daha guzel muzik calinca sinir oldum actim joyun kapi kartonunu; joy da hoparlor 16 cm ve bass reflex kutusunda degilde kapi hacmini kullanarak caliyor.fark bundan.kapi uzerine percinli siyah plastik kutulari farkli.ikiside orjinal hoparlorlu araclarin.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tip tesisat ( muzik sistemleri ) isi bilen ehli birine yaptirirsaniz ne araciniz su alir, ne ses kalitesi kötü olur. Arabayi alir almaz ilk isim tesisati ( muzik ) bastan sona degistirmek oldu. Sadece aracin uzerindeki teyp orijinal kaldi. Su an muhtesem bir ses aliyorum ve su alma durumu, titreme, ses bozukluğu gibi hic bir sorun yasamadim ve servis isciligi gorunce bu nasil bu kadar temiz oldu diye de sordu..

Her neyse bunun ile ilgili fluence altinda konu acmistim ilgilenenler bakip maliyet hakkinda bilgi edinebilir. Ama bugun renault'un en dolu ( ozel yapim bose sistemli araclari haric ) aracinizi bile alsaniz ses sistemi berbat degil berbat otesi. Elden gecirmek adam gibi bir islem yapmak gerekiyor. Renaultta bunu bildigi icin belli yerlere kadar tesisati hazirlayip araclar uzerinde birakiyor. Benim aracin arka kapisinda hoparlor yoktu ama tesisat vardi. Onlerden zaten kagit gibi cok berbat bir hoparlor cikti. On gogusteki tweeter yerleri de bostu yine.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
kafam karıştı şimdi :) 16 cm mi ? 13 cm mi ? arka kapı hoparlorunden bahsediyoruz.