Clio 4 JOY Arka Kapı Hoparlör montajı

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendim aldım aldım hoparlörü ön kapılara dışarda taktırdım ama arka kapılara tesisat çekilmediği için takamadık
hocam pekı on kapılara hoparlor takmak ıcın kapı dosemesını sokuyormusunz sokuluyorsa nasıl sokuldunu anlatırsanız sevnrm

brkern39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam pekı on kapılara hoparlor takmak ıcın kapı dosemesını sokuyormusunz sokuluyorsa nasıl sokuldunu anlatırsanız sevnrm
İlk önce kapı açma kolu ve otomatik cam vidalarını söküyor ardından plastik levyeyi kapı altına sokuyor ve kapıyı çıkartıyor gerisi basit ondan çıkardığı kabloyu yeni hoparlöre bağlıyor ve vidalıyor ardından tırnak yerlerinden kapıyı tekrar yerine oturtturuyor.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk önce kapı açma kolu ve otomatik cam vidalarını söküyor ardından plastik levyeyi kapı altına sokuyor ve kapıyı çıkartıyor gerisi basit ondan çıkardığı kabloyu yeni hoparlöre bağlıyor ve vidalıyor ardından tırnak yerlerinden kapıyı tekrar yerine oturtturuyor.
eyvallah saolasın ustad

Rapex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,bu uygulama 2014 Symbol Joy modeli için yapılabilir mi? Yani hoparlör seçimi aynı mı olmalıdır? Aracınıza yapan servis garanti verdi mi? Ayrıca forumlarda Symbol teyp çıkışının 2 çıkış olduğunu,arka taraflara hoparlör alsam bile sesin yükselmeyip,kalitesinin artmayacağını yazmışlardı. Bu doğru mudur? Teşekkürler...

alpy83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
l19mRQ.jpgnr2ZoN.png

1drq0B.jpg
Merhaba aracıma ekran taktım ses için sony hoparlör aldım kapıyı söktüm içinden 13 cm hoparlör çıktı onuda söktüm içindeki plastiği 16 cm e kadar kestim biçtim buraya kadar herşey güzel kapıyı monte edip kapattım inanılmaz kötü bir ses alıyorum 10 un üzerinde boğulmalar 15 de ses tamamen iptal oluyor işin içinden çıkamadım gittim anfi aldım ama anfide işi çözmeyecek sorum şu
o kapı içindeki plastiği tamamen söküp içerisine o 16 cm hoparlörü bağlanabilir mi ? bir şekilde oraya 16 cm hoparlörü temiz ses verebilecek şekilde monte yapmanın yolunu arıyorum .

Ekli dosyalar

• l19mRQ.jpg
    l19mRQ.jpg
    119.7 KB · Görüntüleme: 1

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konunun başındaki montaj resimleri benim araca ait.250 wat 2 adet tivitirli 16 cm pioner höpörler aldım servis kısa bir süre içinde ve cüzi bir fiyata taktı.Çok güzel ses alıyorum.müzigin keyfine vardım.Hiç uğraşmayın gidin servisle görüşün. onlar kolaylık gösterir.

mrt54

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
l19mRQ.jpgnr2ZoN.png

1drq0B.jpg
Merhaba aracıma ekran taktım ses için sony hoparlör aldım kapıyı söktüm içinden 13 cm hoparlör çıktı onuda söktüm içindeki plastiği 16 cm e kadar kestim biçtim buraya kadar herşey güzel kapıyı monte edip kapattım inanılmaz kötü bir ses alıyorum 10 un üzerinde boğulmalar 15 de ses tamamen iptal oluyor işin içinden çıkamadım gittim anfi aldım ama anfide işi çözmeyecek sorum şu
o kapı içindeki plastiği tamamen söküp içerisine o 16 cm hoparlörü bağlanabilir mi ? bir şekilde oraya 16 cm hoparlörü temiz ses verebilecek şekilde monte yapmanın yolunu arıyorum .

Hocam Geçmiş Olsun Çözümünüz Noldu acaba.
Nedeni Ne oalbilirki Bu konuda bilgili arkadaşların görüşleri nelerdir

Ekli dosyalar

• l19mRQ.jpg
    l19mRQ.jpg
    119.7 KB · Görüntüleme: 1

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de ilerleyen zamanda orjinal hoparlörlerin yerine daha kalitelilerini takmayı düşünüyorum...

dadas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 yollu olması yeterlimidir

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nazmi28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bemde taktırmak istiyorum ama 16 cm cam için sıkıntı çıkarır mı daha önce megane 2 ye yapmıstık mid bas onda sağ ön kapıdan su almıstı...
mıknatısı uyumlu 13 cm olan bir kolon yokmudur bilindik markalardan...