Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Renault Captur 1.2 Turbo 120 Hp EDC araca LPG

mstdrms - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı maho91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yanlış bilgi ilettim galiba sağolsun ALPİKOM hocam'a teşekkür ederim doğrusunu iletti bize benim aracım 0.9 tce ben atiker marka taktırdım , taktırırken lpg cim 0.9-ila 1.2 nin aynı tarz motorlar olduğunu söylemişti yanlış bilgi demekki 1.2 motorlar basit sistemleri kabul etmiyormuş böylece doğrusunu öğrenmiş oldum.
    Evet şu anda 3 marka ve modeli var; Atiker Atikfast DI, Levoto EXR ve Prins VSI2. Prins'in modeli sıvı sistem. Her ve tasarruf oranı %45 deniyor. Diğerleri de karma sistem. %25-30 tasarruf oranı deniyor. Karma sistemlerde de 3000d/dk yı geçince yine benzine geçiyor.

Yani çok kararsız kaldım...
    Captur 1.2 TCe Icon (2013)

Teşekkür / Beğen
    Alıntı mstdrms Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet şu anda 3 marka ve modeli var; Atiker Atikfast DI, Levoto EXR ve Prins VSI2. Prins'in modeli sıvı sistem. Her ve tasarruf oranı %45 deniyor. Diğerleri de karma sistem. %25-30 tasarruf oranı deniyor. Karma sistemlerde de 3000d/dk yı geçince yine benzine geçiyor.

Yani çok kararsız kaldım...
    Hocam yaptırdınız mı lpg işlemini,hangi marka tercih ettiniz deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkür / Beğen
    Lpg taktıran oldu mu 2018 yada 2019 yılında,kaç paraya taktırıp nasıl randıman aldı acaba? Arıza vermeyen marka model oldu mu lpgler arasında,hangisini tercih etmeliyiz?

ahmetyılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı ysnblt17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg taktıran oldu mu 2018 yada 2019 yılında,kaç paraya taktırıp nasıl randıman aldı acaba? Arıza vermeyen marka model oldu mu lpgler arasında,hangisini tercih etmeliyiz?
    Araba 6.2 Lt karma yakıyorken LPG?

Ama herkes kendisi bilir tabii.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı ahmetyılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba 6.2 Lt karma yakıyorken LPG?

Ama herkes kendisi bilir tabii.
    Hocam benimki uzun yolda bile 7 litre yaktı şehir içi 8 litreyi görüyor mecbur oldu lpg taktırmak. O yüzden taktıran arkadaşlar tecrübelerini yazarsa sevinirim .

ahmetyılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı ysnblt17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benimki uzun yolda bile 7 litre yaktı şehir içi 8 litreyi görüyor mecbur oldu lpg taktırmak. O yüzden taktıran arkadaşlar tecrübelerini yazarsa sevinirim .
    Sürüş farkı olabilir o. Aynı araçla iki farklı kişi seyehat edebilir, birinde daha fazla, diğerinde daha az yakabilir. Geçenlerde Antalyadan Aydına gittim. 370 Kilometre. Aydına vardığımda ortalama 5.9 Lt/100 Km yazıyordu. Belki aynı araçla ve aynı yük ile başka bir arkadaş gelseydi daha fazla yakacaktı. Ben aracı sakin ve yumuşak kullanırım. Çok fazla hızlı ivmelenmem. Gazdan ayağımı erken keserim, freni az kullanırım.

Teşekkür / Beğen

Lpg taktıran 1.2 benzinli otomatik kullanıcılarından bilgi paylaşmalarını rica ediyorum. Deneyimleri ne yönde oldu acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)