Renault Captur 1.2 Turbo 120 Hp EDC araca LPG

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yanlış bilgi ilettim galiba sağolsun ALPİKOM hocam'a teşekkür ederim doğrusunu iletti bize benim aracım 0.9 tce ben atiker marka taktırdım , taktırırken lpg cim 0.9-ila 1.2 nin aynı tarz motorlar olduğunu söylemişti yanlış bilgi demekki 1.2 motorlar basit sistemleri kabul etmiyormuş böylece doğrusunu öğrenmiş oldum.

Evet şu anda 3 marka ve modeli var; Atiker Atikfast DI, Levoto EXR ve Prins VSI2. Prins'in modeli sıvı sistem. Her ve tasarruf oranı %45 deniyor. Diğerleri de karma sistem. %25-30 tasarruf oranı deniyor. Karma sistemlerde de 3000d/dk yı geçince yine benzine geçiyor.

Yani çok kararsız kaldım...

ysnblt17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet şu anda 3 marka ve modeli var; Atiker Atikfast DI, Levoto EXR ve Prins VSI2. Prins'in modeli sıvı sistem. Her ve tasarruf oranı %45 deniyor. Diğerleri de karma sistem. %25-30 tasarruf oranı deniyor. Karma sistemlerde de 3000d/dk yı geçince yine benzine geçiyor.

Yani çok kararsız kaldım...

Hocam yaptırdınız mı lpg işlemini,hangi marka tercih ettiniz deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

ysnblt17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg taktıran oldu mu 2018 yada 2019 yılında,kaç paraya taktırıp nasıl randıman aldı acaba? Arıza vermeyen marka model oldu mu lpgler arasında,hangisini tercih etmeliyiz?

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg taktıran oldu mu 2018 yada 2019 yılında,kaç paraya taktırıp nasıl randıman aldı acaba? Arıza vermeyen marka model oldu mu lpgler arasında,hangisini tercih etmeliyiz?

Araba 6.2 Lt karma yakıyorken LPG?

Ama herkes kendisi bilir tabii.

ysnblt17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba 6.2 Lt karma yakıyorken LPG?

Ama herkes kendisi bilir tabii.

Hocam benimki uzun yolda bile 7 litre yaktı şehir içi 8 litreyi görüyor mecbur oldu lpg taktırmak. O yüzden taktıran arkadaşlar tecrübelerini yazarsa sevinirim .

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benimki uzun yolda bile 7 litre yaktı ÅŸehir içi 8 litreyi görüyor mecbur oldu lpg taktırmak. O yüzden taktıran arkadaÅŸlar tecrübelerini yazarsa sevinirim .
Sürüş farkı olabilir o. Aynı araçla iki farklı kişi seyehat edebilir, birinde daha fazla, diğerinde daha az yakabilir. Geçenlerde Antalyadan Aydına gittim. 370 Kilometre. Aydına vardığımda ortalama 5.9 Lt/100 Km yazıyordu. Belki aynı araçla ve aynı yük ile başka bir arkadaş gelseydi daha fazla yakacaktı. Ben aracı sakin ve yumuşak kullanırım. Çok fazla hızlı ivmelenmem. Gazdan ayağımı erken keserim, freni az kullanırım.

ysnblt17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg taktıran 1.2 benzinli otomatik kullanıcılarından bilgi paylaşmalarını rica ediyorum. Deneyimleri ne yönde oldu acaba

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, ben geçen sene yaz ortası 2700 liraya anlaşmadan döndüm. Prins in sıvı sistem dışındakilerin hepsi aynı, karma sistem. en fazla %25 tasarruf yaptırıyor karma sistem. Değmez. He siz arabnıza uzun yıllar binecekseniz, paranız da varsa prins in sıvı sistemini hemen yaptırın bence. Zira çok pahalı!

Orhancx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2Tce 8lt yakıyormu ya?
Ben geçen hafta 2013 0.9Tce aldım İstanbul Antalya arası lastikler eski diye 90km/h la geldik 5.2 yaktı, şu an şehir içinde 6,8-7 arası değişiyor şehir içinde 320km oldu daha bende 90hp kasaya yetmiyor satıp 1.2Tce alayım daha az yakar o zaman diyordum :)

ysnblt17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2Tce 8lt yakıyormu ya?
Ben geçen hafta 2013 0.9Tce aldım İstanbul Antalya arası lastikler eski diye 90km/h la geldik 5.2 yaktı, şu an şehir içinde 6,8-7 arası değişiyor şehir içinde 320km oldu daha bende 90hp kasaya yetmiyor satıp 1.2Tce alayım daha az yakar o zaman diyordum :)

Hocam şuan 9.2 ltde şehir içi (trabzon)?
Yokuş fazla diye mi acaba bilmiyorum ama biraz gaza yuklenseniz anlık yakıt ibresi 18-19 litreleri görüyor. E boşa alıp kullansam bazı yerlerde ne kadar düşebilir ki ortalama.