Renault Captur 1.2 Turbo 120 Hp EDC araca LPG

hikmeta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı satın alırken 10 bin fazla paranız varsa. Eğer ki 6 Ayda bir 3 katı vergi ödemeyi, her bakımda daha fazla bakim parası ödemeyi ve her yıl kasko ve trafik sigortası için daha fazla daha yüksek rakamlı fiyatlar ödemeyi göze alıyorsanız evet dizel keyfini çıkartabilirsin.

tüp taktırıp sonuçları ne olacak diye düşünmektense dizel alıp rahat etmek anlamında söylemiştim. bu arada sizin mesajınıza da biraz açıklık getireyim;

10 bin fazla ödeme DOĞRU
6 ayda bir 3 katı vergi YANLIŞ...sadece %50 daha fazla... http://kiyas.la/tr/araba/karsilasti...o-Icon-EDC-vs-Renault-Captur-1.5-DCi-Icon-EDC
kasko ve trafik sigortası ÇOK FARK ETMEZ - HATTA DURUMA GÖRE HİÇ FARK ETMEZ

yılda 20.000 km üzeri yol yapmıyorsanız zaten direkt benzinli alın.

Deyav53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende de 1.2 edc captur var şehir içi(trabzon) 6.5 lt yakıyor uzun yolda 100 km sanit hızla 5 lt yakıyor. 8 lt yakıyor diyen arkadaşlar çok mu performanslı kullanıyor acaba. Ben genelde sakin kullanırım ani hızlanmalardan kaçınırım şehir içi eko mod kullanıyorum dediğim gibi asla 7 lt bile görmedim inşallah aracıma nazar değdirmem:) bu ortalama ile lpg mecarasına turbo motorlu bi araçta bence gerek yok.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Levato 10000₺ istiyor, Atiker Atikfast DI diye birşey çıkarmış ama birçok bayinin bilgisi yok olanlar da motor şasi no istiyor. Atikerin fiyatı da yaklaşık 3000₺. Düşünmüyor değilim ama tabi motor turbo olunca tereddütte kalıyor insan. Tereddütün sebebi de malum işçilik. Sağlam, güvenilir bir yer bulsam hiç düşünmeden yaptırırım. Youtube da Kadjar lara takıldığını görmüştüm. Yani evet takılıyor ama işçilik güven vermeli.

(Dizel muhabbetine girmeyin lütfen, imkanı olsan zaten alırdı veya benim gibi dizel sevmeyenler de var, unutmayalım lütfen)

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Levato 10000₺ istiyor, Atiker Atikfast DI diye birşey çıkarmış ama birçok bayinin bilgisi yok olanlar da motor şasi no istiyor. Atikerin fiyatı da yaklaşık 3000₺. Düşünmüyor değilim ama tabi motor turbo olunca tereddütte kalıyor insan. Tereddütün sebebi de malum işçilik. Sağlam, güvenilir bir yer bulsam hiç düşünmeden yaptırırım. Youtube da Kadjar lara takıldığını görmüştüm. Yani evet takılıyor ama işçilik güven vermeli.

(Dizel muhabbetine girmeyin lütfen, imkanı olsan zaten alırdı veya benim gibi dizel sevmeyenler de var, unutmayalım lütfen)

ben açıkçası asla ve asla düşünmezdim aracımın orj.liğini bozup lpg uygulatmayı.
aracına lpg kiti taktıranlara gerçekten çok ama çok şaşırıyorum.ya çok fazla km yapıyorlar (yılda 20 bin km ve üstü gibi) yada araçlarını çok sert kullanıp fazla yakıt tükettirdikleri için böyle bir riske girmeyi göze alıyorlar.
araç kullanımı kullanımdan,kullanıma çok farkedebiliyor.az önce bir sitede 1.5 dizel ot.aracıyla ortalama 6.8 lt.tükettiğini söyleyen bir kullanıcının yorumunu okudum,bence bu değer çok normal demiş ve bundanda hiç şikayetçi olmadığını söylemiş.benzinli captur'la ben çok rahat hiç zorlanmadan ş.içi 5.6 lt civarı ş.dışı max.5 lt.yi görebiliyorum.(ş.içinde Eco mod açık, ş.dışında kapalı konumda).böyle oluncada benzinli yerden yüksek bir araç için bu değerlerin lpg'ye ihtiyacının olduğunu düşünmüyorum.herhangi bir servise gittiğimde kampanya var,isterseniz aracınıza ücretsiz lpg uygulaması yapabiliriz deseler hiç düşünmeden teşekkür eder ve reddeder kabul etmezdim.ama yinede tercih sizin, saygılar.

Son düzenleme:

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben açıkçası asla ve asla düşünmezdim aracımın orj.liğini bozup lpg uygulatmayı.
aracına lpg kiti taktıranlara gerçekten çok ama çok şaşırıyorum.ya çok fazla km yapıyorlar (yılda 20 bin km ve üstü gibi) yada araçlarını çok sert kullanıp fazla yakıt tükettirdikleri için böyle bir riske girmeyi göze alıyorlar.
araç kullanımı kullanımdan,kullanıma çok farkedebiliyor.az önce bir sitede 1.5 dizel ot.aracıyla ortalama 6.8 lt.tükettiğini söyleyen bir kullanıcının yorumunu okudum,bence bu değer çok normal demiş ve bundanda hiç şikayetçi olmadığını söylemiş.benzinli captur'la ben çok rahat hiç zorlanmadan ş.içi 5.6 lt civarı ş.dışı max.5 lt.yi görebiliyorum.(ş.içinde Eco mod açık, ş.dışında kapalı konumda).böyle oluncada benzinli yerden yüksek bir araç için bu değerlerin lpg'ye ihtiyacının olduğunu düşünmüyorum.ama yinede tercih sizin, saygılar.
Arkadaş araçlarımızın genel olarak az yakyığını tüm sahipleri olarak kabul ediyoruz fakat sorun aracın az yakması değil, devletin çok yaktırması... Ahanda bugün de 17krş zam geldi. Litresi 6.9 oldu neredeyse... Şimdi devlet yine eşel sisteme geçiyor ama nereye kadar?? Bu işin yegane 2 çözümünden biri LPG, diğerine de ekonomik olarak bir çoğumuz ulaşamaz : %100 ELEKTRİK.

Son düzenleme:

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada; bizim motorlarda sıvı sistem şart, zira diğerlerinin tasarruf değeri değmez seviyede.

maho91

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 0.9 ve 1.2 tce motorlar bildiğim kadarıyla tek turbolu olarak atmosferik motorlarla aynı hassasiyette dizayn edilmiştir yani bir tsi motor gibi çift turbo olmadığı için lpg uygulamada çok özel sistemlere ihtiyaç duyulmaz motorda herhangi bir patlatma ,çatlatma riski yoktur hal böyle olunca 2000-3000 tl lik lpg sistemleri marka gözetmeksizin gönül rahatlığı ile takılabilir lpg cilerin sizleri pahalı sistemlere yönlendirmesine müsade etmeyin sakın .

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 0.9 ve 1.2 tce motorlar bildiğim kadarıyla tek turbolu olarak atmosferik motorlarla aynı hassasiyette dizayn edilmiştir yani bir tsi motor gibi çift turbo olmadığı için lpg uygulamada çok özel sistemlere ihtiyaç duyulmaz motorda herhangi bir patlatma ,çatlatma riski yoktur hal böyle olunca 2000-3000 tl lik lpg sistemleri marka gözetmeksizin gönül rahatlığı ile takılabilir lpg cilerin sizleri pahalı sistemlere yönlendirmesine müsade etmeyin sakın .
hayır hocam yalnış bilgi 0.9 ve 1.2 tce tamamen birbirinden farklı motor tipleridir.0.9 larda sıralı atiker gold,lovato obd2 veya brc my32 falan takılabilir ama 1.2 lik motor direk enjeksiyonlu olduğu için bu sistemler olmaz.anca 8000 tl lik prins vs2 uyar bu tip motorlara.

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende de 1.2 edc captur var şehir içi(trabzon) 6.5 lt yakıyor uzun yolda 100 km sanit hızla 5 lt yakıyor. 8 lt yakıyor diyen arkadaşlar çok mu performanslı kullanıyor acaba. Ben genelde sakin kullanırım ani hızlanmalardan kaçınırım şehir içi eko mod kullanıyorum dediğim gibi asla 7 lt bile görmedim inşallah aracıma nazar değdirmem:) bu ortalama ile lpg mecarasına turbo motorlu bi araçta bence gerek yok.
Ben de şimdi fark ettim. 8 Lt. nerde yakıyor bu araç? Ben de 1.2 TCe EDC kullanıyorum. Uzun yolda 5.5, şehir içi 6.5 yakıyor. Nerde 8 Lt?

Dolayısı ile üç kuruş az yakacak diye LPG taktırmam asla. :)

maho91

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yanlış bilgi ilettim galiba sağolsun ALPİKOM hocam'a teşekkür ederim doğrusunu iletti bize benim aracım 0.9 tce ben atiker marka taktırdım , taktırırken lpg cim 0.9-ila 1.2 nin aynı tarz motorlar olduğunu söylemişti yanlış bilgi demekki 1.2 motorlar basit sistemleri kabul etmiyormuş böylece doğrusunu öğrenmiş oldum.