Scenic 2 - Anahtarsız Giriş / Çalıştırma

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hey maşallah ya! Süper olmuş ellerinize sağlık.:eyv

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle kullanın.Yorulduğunuza değmiş olması ne güzel

resatsirin

Reşat ŞİRİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun çok güzel bir proce yürütmüşşünüz

bütün parçaların kodlarını yazabılırmısınız

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun çok güzel bir proce yürütmüşşünüz

bütün parçaların kodlarını yazabılırmısınız
Reşat bey ; Bu işlem için bolca resim çekmiştim. Resimleri düzenleyip slayt hazırlayıp paylaşacağım. Bütün parça listesini parça numaraları ile beraber paylaşacağım. Biraz zaman rica ediyorum.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaş parca numaraları ve elektrik semaları için Diagloys mu kullanıyosun ?

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaşım ; parça numaraları için evet bilğisayarda bir arkadaşımın gönderdiği DİAGLOYS program var.Hatta daha önce aynı proğramı www.epcdata.ru isminde rus sitesinde çeviriciyi(translate ) kullanarak baya şeyler öğrenmiştim. Asıl benim işimi gören wring diagram ( elektrik kablo donanım şeması ) Ebaydan İspanyanın bir adasında bir satıcıdan sadece model yıl aralığındaki araçlara özel cd gönderdi Yanlış hatırlamıyorsam 20€ civarıydı. Yani 2003 - 2009 Scenic II. ci kasa. Yasak olduğundan da açıkçası paylaşamıyorum. TSK mensubuyum. En ufak sıkıntılı işler bizde malum çok daha Farklı oluyor. Elektronik bilgim yok ama Herhangi bir Scenic dostu bununla ilğili bişey soruyorsa cd den bulup açıklama yaparak yardımcı oluyorum. Sırf Scenic Aracı çok sevdiğimden Çok farklı yerlerden bayağı arkadaş sahibi oldum. Amaç doğru ve tam bildiğimizi diğer dostlarla çıkarsız paylaşmak.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili dostlar ; Keyless go uygulamadan sonra tuhaf bir olayı farkettim ve sizinle paylaşmak istiyorum. Keyless olamadan önce kartı yuvaya taktığımda diğer kapıların ve bagaj kapağının açık olup olmamasına bakılmaksızın araç çalışıyordu. şimdi ise bagaj kapağı açıkken kartsız çalıştırmak istediğimde dijital ekranda '' bagaj kapağı açık '' uyarısı verip aracı çalıştırmıyor. Bu sadece bagaj kapağı açık olunca oluyor. Yusuf GÜNEŞ kardeşim bilir. Sizde de böyle mi ?

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili dostlar ; Keyless go uygulamadan sonra tuhaf bir olayı farkettim ve sizinle paylaşmak istiyorum. Keyless olamadan önce kartı yuvaya taktığımda diğer kapıların ve bagaj kapağının açık olup olmamasına bakılmaksızın araç çalışıyordu. şimdi ise bagaj kapağı açıkken kartsız çalıştırmak istediğimde dijital ekranda '' bagaj kapağı açık '' uyarısı verip aracı çalıştırmıyor. Bu sadece bagaj kapağı açık olunca oluyor. Yusuf GÜNEŞ kardeşim bilir. Sizde de böyle mi ?

Aynen hocam benim araçta da ole bagaj açıkken aracı çalıştırmak için bindiğimde tekrar bagajı kapatmaya indiğim çok olmuştur.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaşım ; parça numaraları için evet bilğisayarda bir arkadaşımın gönderdiği DİAGLOYS program var.Hatta daha önce aynı proğramı www.epcdata.ru isminde rus sitesinde çeviriciyi(translate ) kullanarak baya şeyler öğrenmiştim. Asıl benim işimi gören wring diagram ( elektrik kablo donanım şeması ) Ebaydan İspanyanın bir adasında bir satıcıdan sadece model yıl aralığındaki araçlara özel cd gönderdi Yanlış hatırlamıyorsam 20€ civarıydı. Yani 2003 - 2009 Scenic II. ci kasa. Yasak olduğundan da açıkçası paylaşamıyorum. TSK mensubuyum. En ufak sıkıntılı işler bizde malum çok daha Farklı oluyor. Elektronik bilgim yok ama Herhangi bir Scenic dostu bununla ilğili bişey soruyorsa cd den bulup açıklama yaparak yardımcı oluyorum. Sırf Scenic Aracı çok sevdiğimden Çok farklı yerlerden bayağı arkadaş sahibi oldum. Amaç doğru ve tam bildiğimizi diğer dostlarla çıkarsız paylaşmak.

Sevgili adaşım Scenic lerin bazı modellerinde harici elektrikli ısıtıcı mevcut. Kış aylarında bulunduğum şehir -20 leri görüyor 2 aylık olan kızımın kış mevsiminde bu soğuktan etkilenmemesi için harici ısıtıcı koymak şart oldu.Webasto da düşündüm fakat araç kapalı garajda durduğundan webastoyu ancak garajdan cıkardığımda devreye almam gerekli. Bu sefer de arac ilk çalıştırmada soğuk olarak çalışacak ve webasto asıl görevini yerine getiremeyecek. Bu nedenle daha az masraf ile asıl amaca uygun elektrikli ısıtıcı takmayı tercih ettim cıkma olarak elektrikli ısıtıcı radyatoru de buldum fakat elektrik tesisatı için yardımlarınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili kardeşim Yusuf Güneş ; Öncelikle bebeğinizi Allah analı babalı ; sağlık sıhhatte büyütmenizi dilerim. Bahsettiğiniz konuda Yani elektronik te maalesef bilgim sıfır. Peki diyeceksiniz ki bunca işlemi nasıl yapıyorsunuz ? Ben bizim II.ci kasa aracın Ebaydan İspanyanın bir adasından sırf bu kasa aracın komple wring diagram yani elektrik kablo ,soket donanım şema cd sini satın aldım. Bu cd sayesinde bu işlemleri yaptım. Asıl bu işleri yapmaya sebep şuan ki 2007 makyajlı kasa (faz 2 ) aracımın fabrikasyon tüm kablo ve soketleri hazır çekilmiş olmasıydı. Benim bu araç 4cü scenic aracım. Bu araçları çok iyi bilirim. En son bu arabayı almadan önce aklımda 2007-2009 arası makyajlı kasa privilege + esp/asr + sunroof + far yıkamalı otomatik xenon farlı OTOMATİK Scenic arıyordum. Her ne hikmetse privilege donanıma ilave yazdığım opsiyonlar Makyajlı kasalarada Türkiyede çok Az satılmıştır. Bulduğum istediğim bu özellikte 4 scenicten iki tanesi agır hasar kayıtlı ; bir tanesi yüksek km li idi. Son araçta sahibi bilinçli ve çok yüksek fiyat istedi. şu an ki aracımı ilanını görür görmez tüm istediğim Ootmatik hariç her opsiyon vardı. Fiyatı da bana göre uygundu. Aldığımda mekaniği çok seven biri olarak kurcalarken araçta boşta bir sürü soket gördüm. Nedir ne işe yarar derken yabancı formlardan bir çok soketin içeriğini öğrendim. En son da wring diagram cd gelince basit olarak bu sokete kablo çekme işi çok zor olmadı. Sevgili adaşım Scenicteki fabrikasyon bazı özellikler Türkiyeye opsiyonda olsa satılmadı. koltuk ısıtma , ön park sensörü , dijital ekranla uyumlu eller serbest bluetooth , keyless go , katlanır ayna ( gerçi bu proje Savaş Deniz Arkadaşımın şahsi projesi ) , far içine gündüz led far , dikiz aynalara led sinyal bunlarda şahsi basit ama çok hoşuma giden projelere imza attım. Şuan iki opsiyon hariç sanırım en dolu scenic sahibiyim. Bunlar : bagaj kapağından bağımsız açılan bagaj camı ve dijital ekrana entegre navigasyon sistemi. öNCELERİ ;navigasyon işine kafayı çok yordum. Ama ; Türkiye haritası olmadığı için ve sonradan da yüklenemediği için vazgeçtim. Bagaj camı açılan çıkma bagaj kapağı yurt dışında buldum. Ama maalesef Kargo Türkiye ye göndermiyorlar. Yardımcı olamadığım için üzgünüm. SAYGILARIMLA