Scenic 2 - Anahtarsız Giriş / Çalıştırma

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili abim öncelikle iyi dlieklerin için çok teşekkür ederim .Elimde internetten indirmiş olduğum bir dosya mevcut burda elektrikli ısıtıcı 1163 olarak gosterilmiş ve soketler de numaralandırılmıs fakat soketlerin yeri tam olarak belirtilmemiş gerekli kablolama tesisatı var mı acıp bakmadığım için öncelikle size danısmak istedim .
Camı acılan bagaj kapagı için size yardımcı olmaya çalışırım fakat kargolama nasıl yapabiliriz hiçbir fikrim yok

http://nasklad.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=40373

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.youtube.com/watch?v=BQa-cixmNqc Sevgili kardeşim Yusuf ; Bu acizane aracıma yapmış olduğum orijinal koltuk ısıtma. Benim araç ta her iki ön koltuk altlarına kadar kablo donanım mevcuttu. Sadece koltuk altlarındaki soket dişi pinlerin karşılığına 4er tane erkek pin ile işlemi + koltuk alt ve sırtlarına ısıtma ped + iki tane ısıtma düğmesi ile işlemi bitirdim. Servise gitmeye gerek kalmadan sistem hemen aktif oldu. Bendeki kaynakta 1163 diye bir soket gurubu yok. Facebook kullanıyorsanız beni ekleyin size özelden bendeki dökümanı size göndereyim. Bu arada bagaj cam açılan ek dosya beni heyecanlandırdı. Hakikaten kargo büyük sorun. Bu arada 180 € bana uyar ama nasıl alabilirim ?

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili abim öncelikle iyi dlieklerin için çok teşekkür ederim .Elimde internetten indirmiş olduğum bir dosya mevcut burda elektrikli ısıtıcı 1163 olarak gosterilmiş ve soketler de numaralandırılmıs fakat soketlerin yeri tam olarak belirtilmemiş gerekli kablolama tesisatı var mı acıp bakmadığım için öncelikle size danısmak istedim .
Camı acılan bagaj kapagı için size yardımcı olmaya çalışırım fakat kargolama nasıl yapabiliriz hiçbir fikrim yok

http://nasklad.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=40373
Değerli kardeşim Yusuf Güneş ; site yöneticisine defalarca mail attım . Scenic alt bölümlere scenic 1 ve 2 gelmiyor diye. Sağolsun ilgisiz kaldı ve Scenic te konular iyice dağıldı. Bu arada senin bahsettiğin ilave ısıtma olayını başta anlamadım Koltuk ısıtmadan bahsediyorsun sandım. Sonra araştırınca ilginç bir şekilde evet Renault soğuk iklim bölgelerine ilave ısıtma sistemi göndermiş. 1000 W ve 1800 W iki çeşit var sanırım. Mevcut konumu ise sanki vites konsol iç orta kısmında yeri var gibi geldi resimlerden. Siz ne yaptınız ilave ısıtma yaptınız mı ? Ben soketi merak ettim acaba araçta var mı diye ? birde 1000 W lık ta sol torpido sigorta kutusunda ilave 2 tane daha röleden bahsediyor. 1000W lık ısıtıcı fiyatı uygun. Ebaydan baktım. ingiltereden bir satıcı 5 siterline satıyor. 12 siterlinde Türkiyeye kargo. Paypal Türkiye ile maalesef anlaşamayınca bizimde ebaydan alacaklarım biranda sıkıntı oldu. Çünkü Ebay daki satıcıların %99 u sadece ödemeyi paypal olarak kabul ediyor. haliyle almak istediklerim kaldı. şu yöntemi keşvettim. satıcının iban no ile kabul diyorsa ve bankanızdan döviz hesabı açıksa SWIFT denen yurt dışı para gönderme ile ilgili kişinin hesabına para gönderip ürünü satın almış oluyorsunuz ; fakat banka bu defa işlem için komisyon kesiyor. Ama ilave ısıtma işini düşünmüyor değilim. Yusuf Güneş kardeşim sen yaptın ise yardım isteyebilirim.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abi aynı konudan bende dertliyim .Scenic başlığı altında 1. ve 2. faz a ait bölümler gelmediğin senin keyless konulu linkini kaydettim her defasında o sayfadan girip diğer başlıklara ulaşabiliyorm.Harici ısıtma projesine gelince henuz tamamlamadım.Havaların sıcak olması ve işlerimin yoğunluğundan dolayı zaman ayıramadım. Isıtıcının takılacağı gaz pedalının yanındaki yeri kontrol ettiğimde soketin mevcut olduğunu gordum fakat plastik kısımın işaretli yerlerinden kesilmesi gerekli .Seninde bahsettiğin gibi sistemin çalışması için 2 adet role gerekli fakat sanırım bunlar benim aracımda mevcut değil.Ayrıca serviste sistemin clip üzerinden de aktiv edilmesi gerekli.Kesin olmamakla birlikte sanırım harici ısıtıcı bulunan versiyonlarda sarj dinamosu da daha yüksek amperli.110 a lık mevcut sarj dinamosu 150 a güç çeken 1800 w lık ısıtıcıyı kaldıramaz.Onunda değiştirilmesi gerekecek

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili adaşım benim aracın o bölgeyi altını üstüne getirdim. boşta bu ısıtıcıya girecek tek sıralı pinli soket bulamadım. Dediğin gibi bizim sigorta kutusu sağ yanında ilave 2 tane daha röle gösteriyor. Bunlar bende de yok. Dediğin gibi ısıtıcı ile birlikte akünün kapasiteside sanırım değişir. Ben soket / donanım tesisat olmadığından düşünmüyorum. Ama sen yapmak istersen doküman , wiring diağram resimleri paylaşabilirim. Malum Ankara da iç Anadolu iklimi . Kışları soğuk geçiyor ama ben orijinal tesisat koltuk altlarına çekildiğinden ve orijinal koltuk ısıtma yaptığımda benim işimi kışın görüyor. Yusuf kardeşim son olarak ta aklımda arka bagaj cam açılması var. İstanbulda bir çıkma parçacıda gümrükten gelen aracı parçalayıp satıyorlardı. Bu satılan aracın ( scenic II ) arka bagaj camı açılabilen tip. Aradım satıcıyı. benim arka bagajı almak şartıyla üstüne 600 tl istiyor. Ben bu bagajı alırsam 2-3 yerinde göçükler var düzelmesi gerek.Sonra benim aracın rengine boyanması gerek derken ; Tahminim en az 250 tl de boya düzeltme ister. bana maliyeti 800-900 arası olur. Bazen şeytan diyor satın al ; bazen de arka bagaj camı açılabilen olsa ne olur. Kararsızım. Şeytan dürtüyor al diye . bakalım. hayırlısı

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites kolunun etrafında bulunan plastiği komple cıkardığımda (sadece cerceve değil asagı kadar inen bütün parca) gaz pedalının sag tarafında kalın kbloların oldugu bir soket gordum cektigimde ise bir yere bağlı olmadığını elektrikli ısıtıcının girmesi icin kesilmesi gereken plastik kısıma takıldıgını farkettim belki senin aracında da bu şekilde olabilir.1000w olanı yaklasık 85 a akım cekecek sarj dinamosu ile sıkıntı olmayacagı düşüncesindeyim fakat 74 a akü yetmeyebilir .
Acıır bagaj kapagına gelince ne kadar kullanılır orası muamma ama insan bütün özellikler olsun istiyo yapacak bişey yok .

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf kardeşim buğün dediğin yere baktım. Vites konsol alt plastiğini söktüm. sol yan duvarında kalınca kablolu bir soket var. Adaşım çokta ilgilenmediğim için dikkat etmedim. hayırlısı

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf Abi bugün itibariyle elektrikli ısıtıcının montajını tamamladım.Kablo tesisatı,sigortalar ve röleler aracta hazır bulunuyor yapılması gereken tek sey elektrikli ısıtıyı yerine yerleştirip soketi taktıktan sonra clip ile aktifleştirmek.
Çalışmasına gelince motor suyu sıcaklıgı 50 derecenin altında ve akü %90 sarjı durumda oldugunda devreye giriyor.Tek yapmanız gereken istenilen sıcaklıgı ayarlamak araçiçi sıcaklıgı ve set sıcaklık arasında fark oldugu zaman ısıtıcı otomatik olarak devreye giriyor ve fark edilir derecede sıcak hava üflemeye başlıyor

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli kardeşim ; özelden msj'ını aldım.Çok teşekkür ederim. Cevabın ve uyarıların için çok sagol. Aklıma takılan soru : siz aracınıza 1000w mı yoksa 1800w ısıtıcımı taktınız ? Diğer merak ettiğim ise ; aracın alt yapısı 1000w 'a mı hazır yoksa 1800w 'a mı ? Yanlışım olasın 1000w ta iki röle gösterir iken 1800w 'a üç röle gösteriyor. Yaptığınız işlemi birde resimleyebilseydiniz çok güzel olurdu. Ama sağlık olsun. Madem ki tesisatı hazır olan araçlarımıza bu işlem ısıtıcı ve pc den açtırınca oluyor ; bende bu işlemi yapıp paylaşırım. Yusuf kardeşim ; ayıptır sorması bu ısıtıcılar Bulgaristan da ne kadardır ?

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli kardeşim ; özelden msj'ını aldım.Çok teşekkür ederim. Cevabın ve uyarıların için çok sagol. Aklıma takılan soru : siz aracınıza 1000w mı yoksa 1800w ısıtıcımı taktınız ? Diğer merak ettiğim ise ; aracın alt yapısı 1000w 'a mı hazır yoksa 1800w 'a mı ? Yanlışım olasın 1000w ta iki röle gösterir iken 1800w 'a üç röle gösteriyor. Yaptığınız işlemi birde resimleyebilseydiniz çok güzel olurdu. Ama sağlık olsun. Madem ki tesisatı hazır olan araçlarımıza bu işlem ısıtıcı ve pc den açtırınca oluyor ; bende bu işlemi yapıp paylaşırım. Yusuf kardeşim ; ayıptır sorması bu ısıtıcılar Bulgaristan da ne kadardır ?

Benim kullanmış olduğum ısıtıcı 1000wattlık tam kapasite çalışırken aküden 70 amper yük çekmekte.1800 watt lık ısıtıcının aküyü çok fazla zorlayacağı düşüncesindeyim.Ben ısıtıcıyı 50 euroya çıkmacıdan temin ettim