Scenic 2 - Anahtarsız Giriş / Çalıştırma

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaşım teşekkür ederim cevabın için. Bende en kısa sürede 1000W lık ısıtıcı alıp bu uygulamayı yapacağım. Ebay da aslında çok uygun fiyata ama Türkiye paypal ile anlaşamadığı için ve ebayda paypal ile satış yaptığından bizim için çok kötü oldu. Hayırlısı bakalım. Araştırmaya devam.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben önümüzdeki kış webasto takmayı planlıyorum onu da düşünebilirsin. Bu şekilde motor çalıştırmadan hem moturu hem kabini ısıtabilme imkanın oluır.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben önümüzdeki kış webasto takmayı planlıyorum onu da düşünebilirsin. Bu şekilde motor çalıştırmadan hem moturu hem kabini ısıtabilme imkanın oluır.

Sevgili kardeşim ; Sagolsun İstanbuldan Muhammet Aracı isminde arkadaşım internetten yurtdışı sipariş vermiş ve gelen ürünü bana kargoladı. 1000W lık ısıtıcı yolda. Tam da havalar soğumaya başlamış iken takmak iyi olacak. Çokta uygun fiyata geliyor. 105 tl almış arkadaş. Sevgili adaşım ; Ürünü takması oldukça kolay sanırım. ısıtıcının gireceği yeri falçata ile kesip yerleştireceğiz ; değil mi ? Sonra soketini takıyoruz ve servisin yolunu tutuyoruz. Serviste 1000w lık sistemi açtırır ken uyarın vardı . Tam olarak hatırlayamadım. Klima yı otomatik ten mi çıkaracaktık ? sana zahmet tekrar detaylı yazarmısın ? inşallah ürün gelince montaj ve çalışma sistemi video su hazırlayıp yayınlayacağım. Saygılar , sevgiler

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaşım ; ayrıca bu ısıtıcının çalışma prensibi : motor suyu sıcaklığı 50 C' derece altı , akü kapasitesi %90 üstü , dış hava sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın altında olası gerek ti . değil mi ?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Webasto gibi olsaymış çok güzel olacakmış bence. Yusuf Bey Scenicdeki bu ısıtıcının kodunu veya ebay bağlantısını verebilir misiniz?

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili kardeşim bu ilave ısıtma sisteminin iki tipi mevcut. 7701207715 ( 66444A ) 1000W lık ki bu sisteme bizim araçlar alt yapısı hazır ( soket vites konsol alt sol duvarda ) . Bir diğeri ise 1800 W lık daha kuvvetli bir ısıtıcı . p/n :7701207873 ( bu ilave ısıtma sistemi ilaveten 2 ilave röle içeriyor ; ki Türkiye ye giriş yapmış bizim Sceniclerde bu röleler yok. )

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah razolsun İstanbuldan Muhammet kardeşim 1000W lık ısıtıcıyı kargolayıp bana gönderdi ve kargo bugün elime ulaştı. İlk işim inşallah hava azıcık ısınınca hemen montajını yapıp resimlemek ve servisten sistemi aktif etmek. Sonuca inşallah sıkıntısız ulaşırsam youtube dan paylaşacağım

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zamandır foruma girme fırsatı bulamadım . Evet çalışma prensibi aynen senin dediğin gibi yalnız akü kapasitesi %90 değil dinamo kapasitesi %65 kullanılabilir olmalıymış bir de sıcaklık 5 derece ve altında olmalı. Aktif etmek için sadece sıcaklığı ayarlaman yeterli auto ya da manuel mod farketmemekte
Adaşım ; ayrıca bu ısıtıcının çalışma prensibi : motor suyu sıcaklığı 50 C' derece altı , akü kapasitesi %90 üstü , dış hava sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın altında olası gerek ti . değil mi ?

Son düzenleme:

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elimde 2 tane fazladan elektrikli ısıtıcı mevcut aracına uygulamak isteyen olursa yardımcı olabilirim