Renault Talisman Yakıt Sarfiyatı

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Söylediklerinize katılıyorum.160 hp gibi bir araç alıp daha doğrusu Talisman satın alıp, az yaksın diye de hiçbir Talisman sahibi uğraşmıyordur herhalde:)
Ancak maalesef memleketimizde araç alınırken büyük çoğunluğun ilk baktığı şeylerden biri de yakıt tüketimi oluyor.Fabrika verilerinin gerçek tüketim değerlerini yansıtmadığını da biliyor herkes.Yakıt önemli ise insanlar bakmaya başlıyor kullanıcıların yakıt paylaşımlarına.Yakıt pahalı olunca ne yapsın vatandaş:)Ama ironik şekilde de her taraf üst üste araba ile doldu.Gezmeyi seviyoruz ülke olarak.

Ben bu tarz paylaşımları faydalı buluyorum.Zira birçok başka marka fanları diğer markayı kötülemek için yakıt ve motor gücü ilişkisi de kuruyorlar.
Ben birkaç yerde Talisman için haksız birçok karalayıcı yazı okudum.130,160 hp ve edc konfigürasyonunun çöp! olduğunu yazanı mı ararsınız,şehirler arası 10 litrelerde,şehir içi 12-13 litrelerde yakıt yaktığını yazanı mı ararsınız....

Bu tarz paylaşımlar,yani vatandaşların/araç sahiplerinin paylaşımları bu tarz karalamalara ve ya fabrika verilerinin gerçeğe yansımasını merak edenlere en güzel cevap/referans bence.
Ben de aracımdan çok memnunum.Kullanmaktan keyif alıyorum.Keyfimi şahsen az yaksın diye bozamam,tıpkı eski araçlarım da olduğu gibi.
Aslan besleyen yemini düşünmez;)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Maşallah diyorum .Hem prestijli hemde bu denli ekonomik araç zordur .

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı aldığım günden beri km'yi sıfırlamadım. Şehiriçi - Şehirdışı karma 6.2 lt/100km ...

mJjEAV.jpg

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 1.6 130 byg dizel otomatik zonguldak-trabzon arası 815 km yol aldım yakıt tüketimi 4.8 lt. klima hep açık 4 kişi ve bagaj full. 100 km yi nadiren geçtim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul-Bodrum gidiş-dönüş klima açık ortalama değer 4.7 lt/100 km...

o6gNlR.jpg

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yakıt konusuna ciddi şekilde taktım . Aracım hic 8.5lt. Den aşşa inmiyor (160bg) 4bin km de 900 km uzun yol kullandım gene inmedi 900 km de 400 tl yaktı fikriniz nedir . Bunun hakkında telefonda yarım alabilirmiyiz sevisden uzun yolda dahş 8.5 dan aşşa inmedi .

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8,5 baya yüksek ancak Kullanım tarzınız nasıl, hızınıza göre anlık yüketim değerleriniz, aracın modu vs.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8,5 baya yüksek ancak Kullanım tarzınız nasıl, hızınıza göre anlık yüketim değerleriniz, aracın modu vs.

Hep eko modu. Müşteri hizmetleri ile konuştum oda kabul etti normalden çok fazla dedi servise başvuracağım .

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında aracı devamlı eko modda kullanmamak lazım arada bir neutral yada bazen spor moda almak lazım. Aslında sizde zaten yüksek yakıyor araç spor moda alıp bir kaç hafta sürün bakalım değerler ne oluyor