Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eller serbest bagaj kapağını ayakla açmayı başarabilen talisman kullanıcıları var mı? her seferinde en az 20 defa deneyerek zar zor açabiliyorum bagaj kapağını

Vedat arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Vedat arkadaş 20 kere deniyormuş, ben ise 1020 kere deneyip açamıyordum : (

Araçı ilk aldığımda araç tanıtımını yapan kişide açamamıştı zaten... İlk günden beri ümidimi kestim : (

Benim tüm arkadaşlarım BMW kullanıyor ve hepsi benim bağaj kapağını ayağım ile açmaya çalışıpta açamadığımı görünce gülüyordu. "Bu bozuk, Reno işte, bu kadar yapmışlar" diye dalga geçiyorlar. Fakat kritik birşey var, bunu diyen arkadaşlarım benim TALISMAN 'ın bağaj kapağını tek seferde ayak ile açıyor. Sonra da dönüp bana diyorlarki "Eee olum bu açılıyor"

Bunu diyen arkadaşa dikkatlice baktım. Meğer benim yaptığım hareket (Renault kitapçıkta yazan, görsel tarif edilen) ile arkadaşın yaptığı hareket çok farklı ! Kitapçıkta "arka tampona 40cm yaklaşın, ayağınızı hiç kesinti yapmadan ileri geri sallayın" yazıyor. Ve hatta bunun resmi var. Ben defalarca deniyorum ancak 1 kere açtırabiliyorum, ve defalarca denerken bir sürü kez de kaval kemiğim tampona çarpıyor doğal olarak sinirden.

Meğer benim arkadaşın yaptığı hareker, soldan-sağa yada sağdan-sola, penaltı kullanan futbolcu misali topu ayağın dışıyla kesme hareketiymiş. Yani tamponun altından ayağınız ile yarım ay yapıyorsunuz. Şöye ki tamponun altında varsaydığınız topa ayağınızın dışıyla kesme yaptırmaya çalışın, futbolcu gibi hiç kesintisiz savurun baçağınızı.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken yarım ay yapmaya tamponun dışından başlayıp altından devam edip dışında da bitiriyorsunuz. Yani ayak savurmaya başlanğıcınız ve bitirişiniz tamponun altında olmamalı. Bunu tam yapabileceğiniz konumu keşvetmek gerek. Kitapçıkta yazan 40cm tampona yakınlıkta durun ölçüsü diye bunu kastediyorlar sanırım.

Son düzenleme:

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende durum biraz farklı ellerim boş ve sırf antreman olsun diye uğraştığımda hemen açılıyor. Ne zamanki marketten çıkmışım eller torba dolu buram buram terlerken denerken tıss banamasın demeyior. torbaları bırak küfrederek tuşa bas kapağı aç şeklinde oluyor. Acaba bilerek mi yapıyor diye düşünüyorum.
eller serbest bagaj kapağını ayakla açmayı başarabilen talisman kullanıcıları var mı? her seferinde en az 20 defa deneyerek zar zor açabiliyorum bagaj kapağını

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda egzoz emisyon kontrol ettirin hatası cıktı bugün hemen götürdüm sağolsun ellerinde parça varmış hallettiler, ekran altındaki kapakda zor acılıyordu otomatik acılmıyordu onuda hemen yapıverdiler bilmemekle berabee oraya torpido cd koyma yerini söküp ulaştılar heralde hemen yaptılar cünki ellerine sağlık buradan kağıthane abc renault ekibind teşekkür ederim güzel ilgilendiler .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aracımda egzoz emisyon kontrol ettirin hatası cıktı bugün hemen götürdüm sağolsun ellerinde parça varmış hallettiler, ekran altındaki kapakda zor acılıyordu otomatik acılmıyordu onuda hemen yapıverdiler bilmemekle berabee oraya torpido cd koyma yerini söküp ulaştılar heralde hemen yaptılar cünki ellerine sağlık buradan kağıthane abc renault ekibind teşekkür ederim güzel ilgilendiler .

Geçmiş olsun.Hızlı garanti hizmeti çok iyi.Emisyon kontrol ettirin hatası için hangi parçayı değiştirdiler acaba?Servis bilgilendirme kağıdı vermişlerse orada yazıyordur.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.Hızlı garanti hizmeti çok iyi.Emisyon kontrol ettirin hatası için hangi parçayı değiştirdiler acaba?Servis bilgilendirme kağıdı vermişlerse orada yazıyordur.

Evrak filan yok parcayı görmedim kutusunu gördüm önce yok dediler sipariş geciyorlardı sonra buldular . Emisyonu ölçen sensör fabrikasyon bozukmuş oda beyne yanlış ölçüm gönderdiği icin hata vermiş o sensörü değiştirdiler hata gitti bugündür kullandım bir sıkıntı yok önümüzdeki günlerde de bakalım oluçakmı şuan arabamda hic bir sıkıntı yok memnunum bugün r-linkl la biraz uğraştım öğrenince mantıklı geliyor multisensin oradaki düğme kullanımları havalandırma kullanımları oldukça başarılı tamamen alışmak lazım test sürüş videolarında biraz kötülüyorlardı renoya gelince kötü aynı yöntem teslaya gelince süper test kanallarının cok yanlı markaya göre hareket ettiğini anladım . Kendini park etme özelliği mercedesten cok daha iyi çalışıyor mercedes dikine ve sadece sağ tarafa giriyordu bu her türlü hic fark etmiyor cok iyi çalışıyor . Navigasyon ayarlarından radar ları filan hız sınıralarını aktif ettim ekranda yolun hız sınırını gösteriyor r-link da , baş üstü göstergeye dikkat etmedim ana yolda onada bakıcam gelicekmi ama baş üstü göstergenin bu kadar güzel bir özellik olduğunu hic düşünmedim mükemmel bir donanım şu arabada benim yönümden tek gördüğüm eksiği avrupa paketinde olup Tr paketinde olmayan auto hold özelliği ve otomatik bagaj kapama düğmesi araç genel olarak harika zamanla sürüş trim konfor olayını daha iyi anlatırım .

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağ gündüz ledim çalışmıyor şimdi de. 8000km de çeşitli arızalarla karşılaştım. Trim sesi vs. Şimdi de sağ led yanmıyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır. Hafta içi boşluğum yok önümüzdeki 1 ay hafta sonuda aracı yatırıyorlar.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Farın iç kısmındaki mi yoksa tampon üzerindeki uzantısı mı yanmıyor?
Motor kapağını açınca sağ ve sol taraftan çamurluk iç kısmına doğru baktığınızda gündüz farlarının soketlerine ulaşılabiliyor.Soketlerini söküp takarak bir denemekte fayda var.

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soketleri biliyorum dün baktım ancak çıkartmayı gözüm kesmedi birazdan denerim. C şeklinde olan gündüz ledi tamamen yanmıyor. Sağ taraftaki. Ancak içine gömülü olan sinyal lambası çalışıyor. Onun soketi farklı sanırım.