Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta sunroof vardı yanlış hatırlamıyorsam.Sunroof fitilleri, kapı /cam fitillerini ya da kapı kilit ayarını tek tek kontrol etmek/ettirmek lazım.Yakın zamanda çok daha yüksek süratte en küçük rüzgar sesi ve ya girişi yaşamadım.Fitillerde sıkıntı yoksa kapı kilit ayarı ile çözülebilecek bir problem var gibi geliyor bana.

Kapılar otomatik kilitleniyor ondan bir oradan bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum . Ön cam ve cam tavan bölgesinden geliyor diye tahmin ediyorum öyle hem önden hem tepeden giriş var icerde patlatıyor kulakları resmen tıkıyor istanbula gidince ilk müsait zaman götüreceğim çok canımı sıktı

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer aydınlatma sisteminde arıza olsaydı araç muhtemelen uyarı verirdi. Uyarı vermeden yanmaması garip başka bi sıkıntı da olabilir.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de bir süre önce ses sorunu vardı sağ camdan geldiğini sanıyordum sağ ayna plastiğinden geliyormuş sorun servis tarafından çözüldü. araç normalde içeriye hiç ses almıyor bu yüzden kontrol ettirmenizde fayda var

Yusufeneskrbn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüksek süratlerde sunroof perdesini kapamanızı tavsiye ederim ses gelebiliyo ama perde kapanınca daha iyi oluyoda bizim araba gayet iyi 150 ye kadar rüzgar sesi yok 😆

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı dün servise götürdük ve akşama kadar kaldı

ses sorunu cözüldü sorun ses yapan asfalt dendi.

sağ koltuk masaj 1-2 kere yapıyor bu sorunu bir gün önce anladım . Akşama kadar araç bunun yüzünden serviste kaldı yapamamışlar resim cekiyor birşeye atıyor arabayı yapmışlar arabayı tamir edicek usta yetişteememişler usta yok anlayan adam gibi böyle saçmalıkmı olur ya cuma günü tekrar götüreceğim tekrar bakacaklar Usta büyük ihtimalle rlink2 den kaynaklı diyor ekranın değişmesi gerekebilir diyor ama bence sorun koltukda olabilir sonuçda ekrandan komut gidiyor ve sistem acık görünüyor ama koltuk 1-2 hareket sonrası daha hareket etmiyor bu sorunu yaşayan oldumu hic dikkat ettinizmi ?

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anormal bi ruzgar sesi varsa on cam sunroof fitilinden dolayi olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

akar.ali@hotmail.com

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bende oldu iskelet kırıkmis değiştirildi sorun çözüldü

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aracı dün servise götürdük ve akşama kadar kaldı

ses sorunu cözüldü sorun ses yapan asfalt dendi.

sağ koltuk masaj 1-2 kere yapıyor bu sorunu bir gün önce anladım . Akşama kadar araç bunun yüzünden serviste kaldı yapamamışlar resim cekiyor birşeye atıyor arabayı yapmışlar arabayı tamir edicek usta yetişteememişler usta yok anlayan adam gibi böyle saçmalıkmı olur ya cuma günü tekrar götüreceğim tekrar bakacaklar Usta büyük ihtimalle rlink2 den kaynaklı diyor ekranın değişmesi gerekebilir diyor ama bence sorun koltukda olabilir sonuçda ekrandan komut gidiyor ve sistem acık görünüyor ama koltuk 1-2 hareket sonrası daha hareket etmiyor bu sorunu yaşayan oldumu hic dikkat ettinizmi ?

Geçmiş olsun.Ben de size katılıyorum.Koltukta sıkıntı olabilir.Şayet masaj fonksiyon işlemi esnasında zorlanıyor vb bir durum oluşuyorsa hareketi kesiyor olabilir.
Ben bu sıkıntıyı yaşamadım.Devreye alınca sürekli çalışıyor.O patlama sesi asfalttan mı geliyormus?

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.Ben de size katılıyorum.Koltukta sıkıntı olabilir.Şayet masaj fonksiyon işlemi esnasında zorlanıyor vb bir durum oluşuyorsa hareketi kesiyor olabilir.
Ben bu sıkıntıyı yaşamadım.Devreye alınca sürekli çalışıyor.O patlama sesi asfalttan mı geliyormus?

test ederken işim gereği ben yoktum babamda o tecrübeyi yaşadığı için o gitti usta eski bazı bölge asfalttan kaynaklı böyle ses sorunu olabileceğini söylemiş test yapılan bölgede böyle ses olmamış babamda onayladı banada ilginc geldi ama Avrupa ve Tr deki asfalt kalite farkına baktığımızda birazda mantıklı geldi eski asfalt aşırı ses yapıyor olabilir .

koltuk işi canımı sıktı , canımı sıkan masajın bozuk olması değil ustanın yapamadık demesi nasıl olurd yapılamaz sorun bilinemez nasıl usta nasıl eğitim verilmiş alt yapı yokmu renault artık cliodan symbol dan vs. İbaret değil talisman koleos gibi pahalı araç yapıyorsan bunun eğitimini alt yapısını yapıcaksın böyle saçmalıkmı olur yarın icin gelin demişler yarın bırakıçağız belki dediğiniz gibi işlem sırasında zorlama oluyordur buda koltuk değişimi gerektirir bakalım sorun nerede çıkacak bilmem ama bu lafı ileticem . bunun dışında sorunumuz yok koltuk başlığı basit işlem onu takmıyorum kafama zaten kendimce kestim sesi süper oldu , radyo icinde pek takmıyorum güncelleme geldiğinde yüklendiğinde dedikleri gibi sorun cözülmesse o zaman onun icinde servise gideriz genel itibari ile araç güzel 2017 leri getirmemiş olmaları can sıkan diğer bir taraf ellerinde 160 lık kalmadı heralde en azından 160 lık en donanımlı getirebilirlerdi .

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Talisman icin amatör servis abc kağıthane şimdilik benden aldıkları not uzak durun ! Çoğu detaylara girmeyeceğim sağ koltuk masaj motoru bozuk değişim icin pazartesi parça isteyecekler en 20-40 gün arası koltuk başlığını söyledim bana yaptık dediler sadece benim taktığım bandı cıkarmışlar ve yapmamışlar neyi yaptıkar cok merak ediyorum videoya cektim atıcam onlara böyle saçmalıkmı olur saha koltuk başlığını yapamıyorlar . Koltukla uğraştıkları için cevresi pis bırakılmış iz şeklinde insan temizler aracı son olarak yıkayıp teslim edeceğiz dediler rutin olması gerekn işlem her servis böyle teslim eder her markada sonuç araca su bile sıkılmamış sabah nasıl teslim ettiysem öyle aldım . Bütün sistem sıfırlanmıl bütün ayarlarım gitti sonuç sadece bu , götürmez olaydım hem ayarlarım

gitmezdi hem kendi cözümüm koltuk başlığı sessizliği bozulmazdı .