Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

CriminaL10

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı kapatım yanından yakınından geçince araç sizi tanıyor ve açılıyor aynalar. Fakat kapılar açılmıyor bendede oldu kontrol ettim siz uzaklaştıkça belli bir süre sonra otomatik kendini kitliyor araç

Evet karşılama modu ile ilgili bir durum bende işyerinde çok sık yaşıyorum, araca yaklaştığınızda aynalar açılıyor, herhangi bir kapıyı yada bagajı açıp kapatmadığınız sürece aynalar kapanmıyor. Karşılama ışıkları sönünce aynalarda geri kapansa daha iyi olur aslında.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar olayın karşılama modu ile ilgisi yok bir kaç gündür dikkat ediyorum şuanlık problem yok. Karşılama modundaki yanına yaklaşınca aynaları acıyor doğru uzaklaşınca daha kapamıyor işte bu dediğiniz gibi kötü berbat birşey muhtemelen bunu yapan mühendis bunu akıl edemedi kullanıcı yanından geçer binmek istemez filan gibisinden yazılımsal olarak belki bir sonraki rlink 2 güncellemede eklenir ama bununla ilgili şikayet gitmesi gerek hepimiz müşteri hizmetlerini arar söylersek belki olur birşeyler yoksa zor , arayalım şikayeti basalım diyorsanız hadi arayalım.

benim sağ koltuk alttan yukarı sorunlu söylemiştim bu koltuk parçaları değişim onayı gelmiş sipariş verilmiş artık ne zaman gelirse çağıracaklar.

Araçda yeni birşey öğrendim geri vitese alınca aynalar aşşaya eğiliyor kaldırımı daha iyi görebiliyor daha iyi yanaşıp park edebiliyoruz çok iyi özellik yanlamasına dar yerlere park ederken sıfır yanaşmak icin güzel özellik sonuçda 360 kamera özelliğinin açığını kapıyor . aynı zamanda bu aynaları geri vitesde görüş acınızı bir kere ayarlıyor koltuk hafıza bölgesinde kaydederek daha hic uğraşmıyorsunuz . Keşke sağ koltukda hafızaya alınabilir olsaymış

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Karşılama modunda her yaklaşınca kilitleri ve aynayı açıyor.Yanından uzaklaşınca da aynaları tekrar kapatıyor.Sizinki de böyle çalışıyor değil mi?
Bu arada yolcu koltuğu da hafızaya alınabiliyor.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar olayın karşılama modu ile ilgisi yok bir kaç gündür dikkat ediyorum şuanlık problem yok. Karşılama modundaki yanına yaklaşınca aynaları acıyor doğru uzaklaşınca daha kapamıyor işte bu dediğiniz gibi kötü berbat birşey muhtemelen bunu yapan mühendis bunu akıl edemedi kullanıcı yanından geçer binmek istemez filan gibisinden yazılımsal olarak belki bir sonraki rlink 2 güncellemede eklenir ama bununla ilgili şikayet gitmesi gerek hepimiz müşteri hizmetlerini arar söylersek belki olur birşeyler yoksa zor , arayalım şikayeti basalım diyorsanız hadi arayalım.

benim sağ koltuk alttan yukarı sorunlu söylemiştim bu koltuk parçaları değişim onayı gelmiş sipariş verilmiş artık ne zaman gelirse çağıracaklar.

Araçda yeni birşey öğrendim geri vitese alınca aynalar aşşaya eğiliyor kaldırımı daha iyi görebiliyor daha iyi yanaşıp park edebiliyoruz çok iyi özellik yanlamasına dar yerlere park ederken sıfır yanaşmak icin güzel özellik sonuçda 360 kamera özelliğinin açığını kapıyor . aynı zamanda bu aynaları geri vitesde görüş acınızı bir kere ayarlıyor koltuk hafıza bölgesinde kaydederek daha hic uğraşmıyorsunuz . Keşke sağ koltukda hafızaya alınabilir olsaymış

Karsilama modunda bende de aynalar aciliyor ama uzaklasinca kapanmiyor ancak kapilari acip kaparsam aynalar kapaniyor bende 3 4 metre uzagindan gidiyorum arabanin acilmasin diye birde bu geri vitese alinca aynalarin yeri gistermesi icin bir ayar varmi bende olmuyor boyle birsey siz nasil yaptiniz

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karşılama modunda her yaklaşınca kilitleri ve aynayı açıyor.Yanından uzaklaşınca da aynaları tekrar kapatıyor.Sizinki de böyle çalışıyor değil mi?
Bu arada yolcu koltuğu da hafızaya alınabiliyor.

Uzaklaşınça kapanmıyor aynalar diğer arkadaşlarda bunu söylemek istiyor ya kapıyı filan acacan kapatacan öyle kapatıyor sizinki aynaları actıkdan sonra uzaklaşıncada kapıyormu ?

Sağ koltuk nasıl hafızaya alınıyor ? Ben bununla ilgili birşey görmedim her geçen kendine göre tekrar ayar yapıyor .

Papyon 34 detaylı bilgiyi kitapcıkdan bakabilirsiniz ben telefonada indirdim canım sıkıldığında arada bakıyorum belki gene gözden kaçan birşey vardır diye sol cam acma kapama tuşlarının en ilerisinde tuş var sağa ve sola yatıyor yatırdığın yere göre ayna iniyor geri vitesde sadece cslışıyor ve ayar yapıp koltuk hafızadan kaydedebiliyorsunuz .

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzaklaşınça kapanmıyor aynalar diğer arkadaşlarda bunu söylemek istiyor ya kapıyı filan acacan kapatacan öyle kapatıyor sizinki aynaları actıkdan sonra uzaklaşıncada kapıyormu ?

Sağ koltuk nasıl hafızaya alınıyor ? Ben bununla ilgili birşey görmedim her geçen kendine göre tekrar ayar yapıyor .

Papyon 34 detaylı bilgiyi kitapcıkdan bakabilirsiniz ben telefonada indirdim canım sıkıldığında arada bakıyorum belki gene gözden kaçan birşey vardır diye sol cam acma kapama tuşlarının en ilerisinde tuş var sağa ve sola yatıyor yatırdığın yere göre ayna iniyor geri vitesde sadece cslışıyor ve ayar yapıp koltuk hafızadan kaydedebiliyorsunuz .

Aracın sahip olduğu 6 profilden herhangi birindeyken, şöför koltuğunu ayarlayın, yolcu koltuğunu da ayarlayın, hatta geri giderken kolaylık olsun diye yan aynalarıda ayarlayın sonra kaydet dediğinizde tüm ayarları seçili olan profile kaydeder.

Geri giderken aynaların eğilmesi şöyle oluyor: genelde sağa yanaştığımız için sağ aynayı baz alıyorum araç dururken söför kapısından sağ yan ayna tuşuna basıyoruz, ardından geri vitese takıyoruz, önceden herhangi ayar varsa eğilir zaten yoksa da şöför kapısında ki panelden istediğim açıya göre ayar yapıyoruz (benim için arka tekerin gözükmesi ideal) zaten koltuklar ayarlanmıştı kaydet derseniz hepsi tek seferde kaydolur. Aynısını sol ayna içinde yapabilirsiniz. Ancak geri giderken kapıdaki panelde hangi ayna seçiliyse o ayna hareket eder. Ortada durursa ikiside hareket etmez.

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karşılama modu bence düzgün tasarlanmamış, Laguna 3 te aracın yanına gelince hiç bi şekilde belirti vermiyor kapılar elleyince otomatik açılıyor. Motor çalıştığı zaman ise yan aynalar açılıyordu. Talismanda da aynı şekil yapsalar on numara olurdu.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın sahip olduğu 6 profilden herhangi birindeyken, şöför koltuğunu ayarlayın, yolcu koltuğunu da ayarlayın, hatta geri giderken kolaylık olsun diye yan aynalarıda ayarlayın sonra kaydet dediğinizde tüm ayarları seçili olan profile kaydeder.

Geri giderken aynaların eğilmesi şöyle oluyor: genelde sağa yanaştığımız için sağ aynayı baz alıyorum araç dururken söför kapısından sağ yan ayna tuşuna basıyoruz, ardından geri vitese takıyoruz, önceden herhangi ayar varsa eğilir zaten yoksa da şöför kapısında ki panelden istediğim açıya göre ayar yapıyoruz (benim için arka tekerin gözükmesi ideal) zaten koltuklar ayarlanmıştı kaydet derseniz hepsi tek seferde kaydolur. Aynısını sol ayna içinde yapabilirsiniz. Ancak geri giderken kapıdaki panelde hangi ayna seçiliyse o ayna hareket eder. Ortada durursa ikiside hareket etmez.

sağ koltuk ayarı kullanıcı profil ayarıyla ortak olması kötü olmuş her zaman aynı sürücüye aynı oturan denk gelmiyor sağ koltuk hafızası olan her araçda farklı bir tuş vardır . Bundaki sistem sürücü eğer bensem benim yanımda oturanın posizyonunu ayarlarsak başkası geldiğinde tekrar üstüne kaydetmek zorunda o zaman eee sonra tekrar diğer kişi geldiğinde ne olacak odamı aynı şeyi yapacak ötekinin hafızasını silecek kendisini ekliyecek çok sacma olmuş kaydetmemek daha hayırlı o zaman. Sürücü kullanıcı profil ayarı gibi aynısından sağ koltuk profil ayarıda koymaları gerekirdi çok basit bir yazılım - eklenti ile bu yapılabilirdi ahmet geldi kendi profili secerek masaj aktif vs. İstediği şekli alır mehmet geldiğinde kendi profiline basarak o istediği şekli verirdi çokda süper olurdu belki bircoğumuz icin önemsiz detay ama böyle ufak detaylar büyük farklar yaratır.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Edit:Kapıyı ya da bagajı açmassam uzaklaşınca aynaları kapatmıyor.Uzaktan kumanda kilitleme dügmesine bassamda kapatmıyor.Kapıyı açmazsam Uzaktan kumanda ile kilitleri açıp tekrar kilitleyince kapatıyor.Ya da kapı ve ya bagajı mekanik olarak açınca.

Sağ koltuk seçtoğiniz sürücü profiline kayıt ediyor.Hafızaya alıyor.Ancak evet cok islevsel değil.Hep ayni kişi sag koltukta oturmuyor.

Aynen dediğiniz gibi ayna yon ayarlama için sag sol secme tuşundan seçiminize gore geri viteste sectiginiz ayna hafizalandıgi konumda aşağı yatiyor.

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli