Talisman R-Link 2 Güncelleme 2017

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Korede lte bağlantı yok ve yerine wi-fi var.Ama onlarda bu wifi bağlantı ile sınırlı işleve ulaşabiliyorlar.Birçok video izledim bununla ilgili.Onlarda navigasyon ve dijital tv izleme ile diğer bazı yararlı uygulamaları kullanabilmek için arayüz kutuları adapte etmişler.Hem orjinal menüleri,hem de android multimedya almış gibi menüleri kullanıyorlar.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün avm otoparkında aracda harita yüklü olmasına rağmen tekrar soruyordu aynı sürümü bende tekrar deneyeyim belki kabul eder daha flash bellek takınca sormaz düşüncesindeydim güncelledim fakat tekrar sordu daha sonra kapalı olan özellikleri açtık tabela okuma vs gibi. 2.2.18.200 e güncelleme yaptım bugün navigasyonda araç gps konum bulanamıyor diye yazı gördüm neden yaptı bilmiyorum belli avm otoparkında güncelleme deneyip ve uyduda görmediği için böyle hata yaptı araçın konumunu bulmuyor navigasyonunu kullanamıyorum flash belleği taktım 16.12 harita güncellemesi gördü onu indiril tekrar yükleme yapıcam inşallah hata gider gps konum bulur . Ayrıca bu 2016.12 harita r-link ı güncellediğimiz için çıkıyor ve bu 2016.12 Tr haritası muhtemel güncel değil deneyen bakan oldumu 2016.12 haritası ne kadar güncel ? Haritayı kullandığımdan değil ama inşallah gps sorununu halledebilirim .

haydar61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.renault-multimedia.com/gbr_EN/r-link2/upgrade adresinden şaşi nosuna göre arama yaptım,zip dosyasını indirdim ve actıktan sonra flash bellege kaydettim,talisman aracıma flash bellegi takınca güncellemeleriniz var çıktı,bende günceledim.Aracımda daha önceki sistem bilgisi yazılım sürümü 2.2.17.803 navigasyon bilgisi 9.12.80.642449 idi güncellemeden sonra yazılım bilgisi 2.2.19.200 navi.bilgisi 9.12.80.689874 oldu,aracım 2016 model 130 bg.touch modeldir.inşallah arkadaşlara faydası olur.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Eğer harita güncelleme aboneliğiniz bitti ise ve ücretini ödeyerek 1 yıl ya da 3 yıllık güncelleme aboneliği almak istiyorsanız malumunuz bunu rlink store dan paket satın alarak yapmak durumunda kalacağız.Ülkemiz Rlinkstore da harita aboneliği daha pahalı.
Ben birkaç Avrupa ülkesiniz rlinkstore una üye olup fiyat kontrolü yaptım.En uygun fiyatlısı İngiltere Rlinkstore.36 aylık güncelleme üyeliği 100 sterlin yaklaşık 112 euro ediyor.Diğer ülke rlinkstore larında 119 euro.Harita Avrupa haritası olduğundan kullanılabilir.Senelik 37 euro gibi bir fiyat çıkıyor.
Paylaşmak istedim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Eğer harita güncelleme aboneliğiniz bitti ise ve ücretini ödeyerek 1 yıl ya da 3 yıllık güncelleme aboneliği almak istiyorsanız malumunuz bunu rlink store dan paket satın alarak yapmak durumunda kalacağız.Ülkemiz Rlinkstore da harita aboneliği daha pahalı.
Ben birkaç Avrupa ülkesiniz rlinkstore una üye olup fiyat kontrolü yaptım.En uygun fiyatlısı İngiltere Rlinkstore.36 aylık güncelleme üyeliği 100 sterlin yaklaşık 112 euro ediyor.Diğer ülke rlinkstore larında 119 euro.Harita Avrupa haritası olduğundan kullanılabilir.Senelik 37 euro gibi bir fiyat çıkıyor.
Paylaşmak istedim.

Bu araclar aslinda yeni model eski de sayilmaz. Kadjar, megane, talisman gibi modellerde apple CarPlay ve android auto olmazsa olmaz yazilim. Bunlar olsa harita aboneligine gerek kalmaz. Ayrica herkes cok iyi biliyor ki telefonlarin navigasyonlarinin yaninda arabalardaki navigasyon tam bir fiyasko ve israrla bunlei satin almaya yonlendiriyorlar. Siz bu haritalari satin alsaniz ne olacak yavas, hatali ve adres girmesi son derece iskenceli ve zahmetli bir sistem. İnsallah renault bu kadar kullanicisini goz ardi etmez ve en kisa zamanda güzel bir guncelleme ile çözülür bu olay.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu araclar aslinda yeni model eski de sayilmaz. Kadjar, megane, talisman gibi modellerde apple CarPlay ve android auto olmazsa olmaz yazilim. Bunlar olsa harita aboneligine gerek kalmaz. Ayrica herkes cok iyi biliyor ki telefonlarin navigasyonlarinin yaninda arabalardaki navigasyon tam bir fiyasko ve israrla bunlei satin almaya yonlendiriyorlar. Siz bu haritalari satin alsaniz ne olacak yavas, hatali ve adres girmesi son derece iskenceli ve zahmetli bir sistem. İnsallah renault bu kadar kullanicisini goz ardi etmez ve en kisa zamanda güzel bir guncelleme ile çözülür bu olay.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İnsallah.Ama özellik açan birkaç arkadaş paylaştı.Hatta ben de denedim.R link 2 versiyonu 2.2.xxx olanlar için carplay ve android auto ozelliği açılamıyor.Donanımsal farklılık var.3.3.xxx olan araçlarda usb,aux sd kart modülü bağlantısı mini usb ldvs ile ile yapılıyor.Ben baktım benim araçta soketli baglantı var.Ana ünite üzerinde yazılımdan başka donanımsal ne farklılık var onada bakmak lazım.
Ben kendim yuklemeyeceğim.Yüklemek isteyen ve android auto /carplay olmayan ve yüklenemeyen arkadaşlar için mevcut en ucuz yontem çok fazla işe yaramasada maalesef bu.2015 haritasını kullanmaktansa 3 yıllık abonelik ile 2021 e kadar harita güncellemesi tercih edecek arkadaşlar için paylaştım ben bu bilgiyi.Zira Aynı abonelik rlink store Türkiye de bur ara 149 euro idi.

dada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle sizlerin verdiği değerli bilgiler için çok teşekkürler.2016 model talisman icon 160bg araç sahibiyim ve ne yazıkki navigasyon özelliğinden bende şikayetçiyim.Hem işe yaramaz hemde ücretli.Koskoca ekranlı bu aracı alırken en çok navigasyon için sevinmiştim şimdi en çok bu özelliği beni üzüyor.Bendede 2.2 versiyon yüklü android auto desteklemiyor.En son bu konuda Renaulta şikayet bende yazdım. Biz gözümüz kapalı bu markaya güvenerek Talisman alanlardanız bir nevi tanıtımını yaptık ama bizden bir sene sonra çıkan modellerde 3.3 versiyonda istediğimiz özellikler mevcut bence bu konuda aktif bir şekilde itiraz etmeye devam etmeliyiz bir sonuç alırız zannediyorum.Lütfen Fransaya hangi adresten ne tip bir yazı gönderdiğinizi paylaşın(orjinal halini ) herkes bu adrese lütfen bireysel olarak gönderim yapsın.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Katılıyorum.Mesaj atmaya devam edelim.

dada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar lütfen sistem sürümü 2.2 olan android auto apple play özelliği isteyen arkadaşlar Renault müşteri hizmetlerine mail atıp şikayetlerini bildirsinler her şikayet şaşı nosu ile etiketlenip fransaya gidiyormuş. Multimedya sorumlusu Furkan bey bu şekilde sayının artması elimizi güçlendirir diyor.Şu sıra konuyla alakalı İtalyadan ağırlıklı şikayet gidiyormuş bizdende şikayetler var fakat ne kadar çok şikayet olursa okadar etkili olur.Lütfen sadece bir mail atılacak çok zor değil.Acıkcası benim bundan sonraki çalışmam instagramda konuyu sık sık fransızca, ingilizce, ve Türkçe olarak etiketlemek olacaktır.Herkese iyi günler dilerim.

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rlink 2 yeni güncelleme çıkmış: 2.2.19.300. VIN ile kontrol edilip yükleniyor. Yapmak isteyenler araç nosu ile denesin.