Hararet sorunu

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha once yoktu yag eksiltme son 1 kac gundur var ben yagi da kontrol ettim sogutma suyunuda kontrol ettim birbirine karisma gozlemleyemedim
Contası yanık araç yağ eksiltmez zaten.En büyük belirtisi yağ kapağını(yağ çubuğu değil) açınca köpürmüş yağ görülmesidir.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bugun arabanin radyatörünü sokup tazzikli su ile yikama yi dusunuyorum contaya baktirdim conta yakmamis dedi usta ama pek de guvenemedim adama belki radyator tikali kirec var belki atar bi umut deneyecem cevaplar icin tesekurler

Kaynamiş elma sirkesi dök beklet biraz butun kireci pisligi alir

Contası yanık araç yağ eksiltmez zaten.En büyük belirtisi yağ kapağını(yağ çubuğu değil) açınca köpürmüş yağ görülmesidir.

Aynen arkadasin dedigi gibi. Hatta buna ek olarak araci 2 3 gün kullanmayin yag cubugunu çekin krem rengi gibi olur yağ.

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yag kapagini actim hicbir kopurme belirtisi yok yagin rengi acik siyahlasma veya renk degisimi yok

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun ustaya goturdum abi yedek su deposu yukselip fokur fokur ses cikartiyo dedim sen contayi zorlamissin dedi isler bitince gel 550 600 tlye radyatoru sisletir contayi takar taslama yapariz dedi normal mi fiyat bilmiyorum ama conta zorlanmis olsa bunun belirtisi nedir birde arkadaslarin dedigi gibi motorda yaginda renk degisimi yok anlamış değilim cevaplariniz icin tesekur ederim

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun ustaya goturdum abi yedek su deposu yukselip fokur fokur ses cikartiyo dedim sen contayi zorlamissin dedi isler bitince gel 550 600 tlye radyatoru sisletir contayi takar taslama yapariz dedi normal mi fiyat bilmiyorum ama conta zorlanmis olsa bunun belirtisi nedir birde arkadaslarin dedigi gibi motorda yaginda renk degisimi yok anlamış değilim cevaplariniz icin tesekur ederim
Usta koparma operasyonu yapıyor olabilir :D Termostat sorunu olabilir veyahut başka bir sıkıntı.
Bence contada sıkıntı yok.Ama bir şekilde sonuca bağlamak zorundasın.

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birkac gundur arabada cok sukur bi sorun yok kullaniyorum yag eksikti yag koydum suyunu tamamladim sicaklik yukselmiyor fazla yedek depoda fokurdama da kesildi simdilik kullaniyorum bakalim termostati sokturmustum

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci sorunsuz hala kullaniyorum sadece hava filtresini temizleyip kapagini sonuna kadar actim hicbir fokurdama hararet sorunu yok cok sukur

INeco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba Renault 12 tx var bende istanbul trafiğinde dur kalk dur kalk hararet yarıdan yukarıya çıkıyor ama normal giderken sorun yok önden radyatör hava aldığı için ben diyorumki buna bi fan taksak nasıl yaparız ne fanı takabiliriz biliyorsunuz radyatör arası öndende arkadanda bayağa dar

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba Renault 12 tx var bende istanbul trafiğinde dur kalk dur kalk hararet yarıdan yukarıya çıkıyor ama normal giderken sorun yok önden radyatör hava aldığı için ben diyorumki buna bi fan taksak nasıl yaparız ne fanı takabiliriz biliyorsunuz radyatör arası öndende arkadanda bayağa dar
Tofaş fan motoru vardı Flash ımda bayağı iyi soğutuyor
https://m.n11.com/tetra-tofas-dogan...VhtGyCh2MbQzCEAQYAyABEgJrCvD_BwE&gclsrc=aw.ds

INeco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç radyatör ile motor arası dar kardeşim onu denedim olmuyor o ince bir fan lazım bana mekanik pervaneyi söküp onu takacağım