Hararet sorunu

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Araci su an kullaniyorum yine ayni su kayniyor sonradan geri normal seviyeye dusuyor sorum su conta yakmis olsa araci hala kullanabilirmiydim? 4 5 gunden fazla kullaniyorum

% 90 bujiye su gelecek ve yolda kalacaksınız + sisteme daha fazla zarar vereceksiniz bu sona gelmeden yaptırın bence.....

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Arkadaşın dediği gibi, radyatöre sakın su dökmeyin çatlatırsınız. Radyoatörü soğutmak istiyorsanız motor çalışır vaziyette iken ön taraftan camsil şişesine su doldurun sprey ile su püskürtün. Bu şekilde kullanmaya devam ederseniz üst kapağa zarar verirsiniz (oyuklar oluşabilir). Bu araçların contasını değiştirmek çok basit hemen hallederler. Hatta Lpg kullanıyorsanız taktırmışken çelik conta taktırın. Soğutma sisteminde sadece kaliteli antifiriz su karışımı kullanın. Sadece su kullanmak conta yakmaya davetiyedir. Termostat 72 lik olsun. Radyatörünüz 3 sıralı bakır olsun çok dik yokuş çıkmadığınız sürece hararet kolay kolay yapmaz.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Üst kapak contasını bir an önce değiştirtin. Araç ilerleyen günlerde tekleyerek çalışmaya başlayacak

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne kadara maal olur conta degisikligi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce yağ eksiltme yoksa conta yandığı için eksiltiyordur. en kısa zamanda bir tamirciye gösterin. conta yandıysa ki durum onu gösteriyor motora bu şekilde zararlıdır. bu iş bozuk teyp bozuk korna bozuk kapı kilidi gibi değildir. arabanın can damarı yağlama su karıştığından dolayı iyi olmazsa yine cebine zarar. düz yolda önden sürekli hava gelip soğutma sağlandığı için sabit duruyor olabilir. masraf araca bağlı. aracınız için 100 150 conta vs olsa. üst kapak rektefe olursa 200 ona desen. 100 150 de tamirci alsa odur. yöreden yöreye değişir. aynı sorun için farklı konu açmanıza gerek yok. arızanızın teşhisi için tek konu üzerinden gitmeniz sizin ve forum için faydalı olacaktır.

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekur ederim kusura bakmayin forum kurallarini bilmiyordum

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, konularınız birleştirilmiştir buradan devam edebilirsiniz.:eyv

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun arabanin radyatörünü sokup tazzikli su ile yikama yi dusunuyorum contaya baktirdim conta yakmamis dedi usta ama pek de guvenemedim adama belki radyator tikali kirec var belki atar bi umut deneyecem cevaplar icin tesekurler

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün isaretler contayi gosteriyor gibi. Yedrk deponun fokurdamasi ayri seydir. Yükselmesi ayri. Arac devir daim yapıyorsa gaza bastiginda yedek depo suyu yukselir. Radyatöru yikaman ise yarayacagini sanmam. Por çöz dökmen lazim. Oda radyatoru patlatabilir. Eskidiyse.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi