Hararet sorunu

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimin hararet gostergesi kirmiziya yaklasti motor stop etti bi daha calistirmadim sonradan ustaya gosterdim termostat acmamis termostadi sokelim daha rahat kullanirsin dedi uzun yolda giderken problem yok ama sehir ici kullanimda hararet yukseliyor yine. Araci kullandiktan sonra kontagi kapatiyorum motor sogutma su kabi agzina kadar su ile doluyor ve fokur fokur kayniyor 5 10 dakika icinde tekrar normal seviyeye ulasiyor ne yapsam bilemedim yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekurler

ftoros

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soğutma sisteminde sorun var.ilk olarak devirdayıma ve radyatör peteği ve su hortumlarının iç kısmı kireçlenme yapmış olasılığı var radyatörcüye baktır

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekurler

Fatih.5252

Kayıtlı Üye
25-Erzurum
Bagajda 1 bidon suyunuz bulunsun. Su kaynamaya başladığı anda radyatörün üzerine dökerseniz anında durduruyor.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç conta yakmış olabilir yağ kapağını açıp bir bakın.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemel conta yakmistir. Gunden gune hararet sikintiniz artar. Arkadasin dedigi gibi yag kapagini acin yagda boyle tahinsi mumsu bi kivam varsa conta yanmisdir. Bide su deposuna bakin ordada yag olabilir. Conta yaktigina isaret eder. Tabi tamircinin bunlara bakmasi lazim. Gerçi hemen ortaya cikmaz ama şöyle bi 10 gun sonra kontrol et demeliydi. Conta yakmissa yaptirirken radyatordu sogutmaydi onlari kontrol edibki birdaha yanmasingecmis olsun

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci su an kullaniyorum yine ayni su kayniyor sonradan geri normal seviyeye dusuyor sorum su conta yakmis olsa araci hala kullanabilirmiydim? 4 5 gunden fazla kullaniyorum

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acil Yardım

Aracim hararet nedeniyle termostatini sokturdum uzun yolda sorun yok sicaklik dusuk ama sehir ici kullanimda kontagi kapatinca derece ortada duruyor ama sogutma su kabinin icine su dolup fokurdamaya basliyor 10 gundur boyle kullaniyorum 1 kac gundur yag lambasi yaniyor motor calistiktan 1 dakika sonra sonuyor yagini kontrol ettim minimum seviyeye yaklasmis ne yapsam bilemiyorum yarin calismaya gitmem gerek yardimci olursaniz sevinirim

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su fokurdamaya başlıyorsa conta yanmis gibi duruyor. Daha once yag eksiltme varmiydi? Yagi suya basıyorsa ondan eksiliyor olabilir

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kdrky579

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha once yoktu yag eksiltme son 1 kac gundur var ben yagi da kontrol ettim sogutma suyunuda kontrol ettim birbirine karisma gozlemleyemedim