MTV ye %40 Zam !!

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracin kasko degerine gore mtv alinmasi motor hacmine gore vergi alinmasina gore daha adil olur.Ancak yine tek başina kriter olarak gecerli degil.Bir ailede zenginlikten 4 ayri arac sahibinolup bu araclarin luks olmamasi halindebu araclarin herbirinden gerektigi gibi veegi alinmamis olacak.zamanimizda arac sahibi olmak artik eskisi gibiliks degil ihtiyac oldu.sadece bu ihtiyaci prestije cevirip yuksek meblaglar odeyerek araca binenlerden daha fazla vergi alinmasi gerekir.Ancak cok titiz calisilip gelir seviyesine uygun vergilendirme yapilmalidir.ha bir de vergi kaciran ve vergiden kacinanlardan da cok siki mucadele edilip bunlari gunahi vergisini verenlere yuklenmemelidir.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekonomi gerçekten çok büyük çıkmazda ki bu tür vergi uygulamalarına başvurmaya başladılar. Tanrı Türk Milletini korusun, kollasın..:eyv

[FONT=pt_sansregular]kantarın topuzu kaçalı çok oldu :D[/FONT]

kantarın topuzunu kim kaçırıyor...devlet mi , millet mi...onu anlayabilsek sorunları çözecez :)

devlet savaş halinde otomotiv sektörüyle...
bi ara reno çalışanları grev yaptıydı...niye yaptıydı bilmiyom :D
sigortacılar da öyle...sigortacılar para kazanamıyoruz diyo...bakıyorsun sigorta aracıları bile passatla geziyo...:)

bi ara da lastikçiler...kış lastğine zorladı devleti..
şimdi iptal etmişler ama...

kusura bakmayında araba üretince bana 1000 tl ye yerli diye satcaklarını sanmıyorum..

aynı class araba...aynı malzeme..
yurtdışında 50000 tl desinler..
bunlar 90000 tl der:D

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kantarın topuzunu kim kaçırıyor...devlet mi , millet mi...onu anlayabilsek sorunları çözecez :)

devlet savaş halinde otomotiv sektörüyle...
bi ara reno çalışanları grev yaptıydı...niye yaptıydı bilmiyom :D
sigortacılar da öyle...sigortacılar para kazanamıyoruz diyo...bakıyorsun sigorta aracıları bile passatla geziyo...:)

bi ara da lastikçiler...kış lastğine zorladı devleti..
şimdi iptal etmişler ama...

kusura bakmayında araba üretince bana 1000 tl ye yerli diye satcaklarını sanmıyorum..

aynı class araba...aynı malzeme..
yurtdışında 50000 tl desinler..
bunlar 90000 tl der:D

Malesef dogru tespit.cevremden ornek vereyim.adam sifir kadjar aldi esi de jipe biniyor sorsan durumum kötu diyor.ev kendinin arti yazlik var bunlar benim gordugum malvarliklari.100 binlik arabasi olan neden 250 binlik araca binemiyorum diye agliyor, 250 binlik araca binen neden 600 binlik araca binwmiyorum diye agliyor.insanoglunolarak malesef doymak bilmiyoruz yalan degil.Su arabayi bi alayim daha baska birsey istemem derken 6 ay sonra gozüm başka arabalara kaymaya baßlamistir hep.Şu telefonun bir alayim bozulana kadar cep telefonu almak yok derken 1 sene gecmeden teknoloji magazalarinda telefonlari ellerken buluyorum kendimi.Harbiden de bu dünya mali deniz suyu gibi susadikca iciyor ictikce daha da susuyorum.lafim kendime kimse üstune alinmasin tabi kendinden bir parca bulabilen de olabilir.muzik sistemleriyle ugrasanlar da beni cok iyi anlar , 2 hoparlorle baslayan macera dunya kadar para dokmeye kadar devam eder sonunda bir türlu tatmin olunamaz.geriye donup bakinca ne safmişim bunco parayi boş bir heves uğruna harcamişim denilir.Vesselam.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef dogru tespit.cevremden ornek vereyim.adam sifir kadjar aldi esi de jipe biniyor sorsan durumum kötu diyor.ev kendinin arti yazlik var bunlar benim gordugum malvarliklari.100 binlik arabasi olan neden 250 binlik araca binemiyorum diye agliyor, 250 binlik araca binen neden 600 binlik araca binwmiyorum diye agliyor.insanoglunolarak malesef doymak bilmiyoruz yalan degil.Su arabayi bi alayim daha baska birsey istemem derken 6 ay sonra gozüm baÅŸka arabalara kaymaya baßlamistir hep.Şu telefonun bir alayim bozulana kadar cep telefonu almak yok derken 1 sene gecmeden teknoloji magazalarinda telefonlari ellerken buluyorum kendimi.Harbiden de bu dünya mali deniz suyu gibi susadikca iciyor ictikce daha da susuyorum.lafim kendime kimse üstune alinmasin tabi kendinden bir parca bulabilen de olabilir.muzik sistemleriyle ugrasanlar da beni cok iyi anlar , 2 hoparlorle baslayan macera dunya kadar para dokmeye kadar devam eder sonunda bir türlu tatmin olunamaz.geriye donup bakinca ne safmiÅŸim bunco parayi boÅŸ bir heves uÄŸruna harcamiÅŸim denilir.Vesselam.

aynen benimde ses sistemi maceram öyle oldu..:)

bi adam ağlıyosa ...çiftci...fındıkcı...balıkcı...sanayici....vs..vs.. onun durumu iyi demektir )))

sözde değil özde birlik olursak her türlü zorluğu yeneriz..
yeniden dünyada sözü geçen, dünyayı yönlendiren şekillendiren millet olabiliriz bence...

ama adam 2 dolara alıp 100 tl ye satma derdinde...
ürettikleri şeyleri kara borsaya düşürme derdinde...

sigortacılar ağlıyordu en son devlete...adamlar porcshe, ferrari ile geziyo ))

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
HAZIRSANIZ VERİYORUMM

kXgZGr.jpg

bende veriyorum mehteri hehe

watch

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkez yazarken bi kendine gore yaziyor madem hic dusunuluyormu acaba hem arabanin degeri hem motor hacmi hem yas neden hepsi birden degere katiliyor cunku bir yerden sokamazsak otekinden sokalim diye. Kimse kusura bakmasin kardesim benim arabamin ederi 45 bin tl ama gidipte sifir arabaya 145bin tl para veren benim kadar zengin degil kardesim ben daha cok mtv oduyorum. Yeni sistemle daha mi az oduyecem hayir dahada fazla oduyecem adeletmi saglamanacak bilmiyorum ama bildigim tek sey var hukumetin yeni vergi sistemi beni fakirlestiremiyecek ben bindigim arabama binmeye devam edecem. Bindigi arabaya artik binemiyecek olan dusunsun.

Yakıt dediğin yakılır

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
bize bu az bile...haktır milletimize 70 binlik araca 150 bın veriyoruz bunuda veririz...

Aynen budur hastalık......benzine mazota aslında her halta deli saçması vergiler,resmen vatandaşla alay edilen demeçler,ben koyarım zammımı 2-3 gün birileri ağlar sonra unutur susarlar nasıl olsa mantığı.Hiç bir tepki görmüyorlarki yeter lan ne bu soygun deyip kontak kapatanmı oldu benzin,mazot soygununa yooo,trafik sigortasını devlet zorunlu yapmıyormu?adam çıkmış utanmadan ne yapayım % 500 zam koyduysa onlar özel şirket dediğinde yaptırmıyoruz lan o zaman trafik sigortası diyebilen kaç babayiğit çıktı hiiç,dalgamı geçiyorsunuz aklımızlamı oynuyorsunuz ödemiyoruzda yatırmıyoruzda %40 zammı diyen kaç kişi çıkacak?e hiiiç..............özetle fena halde hak ediyoruz zaten bende hep 10 tl'lik benzin alıyorum:)

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En pahallı benzini biz kullanıyoruz deniliyor geçen yıl 4,3 aldığımız benzin şimdi 5,3 tl. Üç ay önce 2,29 aldığım gaz şimdi 2,8 tl hani enflasyon yoktu ? Enflasyon fındığa yok geçen sene 11 tl olan Fındık bu sene 8,5 tl.Asgari ücretle çalışan arkadaşıma bakalım ne kadar zam verecekler % 40 verebileceklermi... Eğer 250000 tl lk araçla aynı motor hacmindeki 70000 tl lik aracın aynı olan vergisini düzeltecek ve yüksek fiyatlıdan daha çok vergi alacaklarsa adalet adına doğru bir şey yapılmış olur tabi bunuda abartmamak kaydıyla , %40 MTV zammı demek bence hiçde adaletli olmadı sonuçta ben %40 fazla ödeme yapacağım , araç sahiplerine ceza vermek gibi bir şey oldu bu yine.

Son düzenleme:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
En pahallı benzini biz kullanıyoruz deniliyor geçen yıl 4,3 aldığımız benzin şimdi 5,3 tl. Üç ay önce 2,29 aldığım gaz şimdi 2,8 tl hani enflasyon yoktu ? Enflasyon fındığa yok geçen sene 11 tl olan Fındık bu sene 8,5 tl.Asgari ücretle çalışan arkadaşıma bakalım ne kadar zam verecekler % 40 verebileceklermi... Eğer 250000 tl lk araçla aynı motor hacmindeki 70000 tl lik aracın aynı olan vergisini düzeltecek ve yüksek fiyatlıdan daha çok vergi alacaklarsa adalet adına doğru bir şey yapılmış olur tabi bunuda abartmamak kaydıyla , %40 MTV zammı demek bence hiçde adaletli olmadı sonuçta ben %40 fazla ödeme yapacağım , araç sahiplerine ceza vermek gibi bir şey oldu bu yine.

lazlar uyanık ya...8.5 tl ye satıyo...grev yapıyo bi de..
tarlasında kendi de çalışmıyo ki..işci çalıştıyo..
neymiş işcilerin yevmiye ücretlerini karşılayamıyormuş beyefendiler.., dertleri o ha :)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neden burada lazlara yönelik bi genelleme var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi