MTV ye %40 Zam !!

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Devletin harcamalarını kısıtlasınlar, lüks makam otolarını satıp yerli araçlarla gezsinler, koruma araçlarının sayısını azaltsınlar, lüks uçakları satsınlar, saraylarda değil de konutlarda otursunlar, Suriyelilere bedavadan maaş dağıtmasınlar, barzaniye maaş ödesin diye milyar dolarları göndermesinler, yap işlet sisteminde yaptırılan köprülere geçiş kotası koymasınlar, bak bakalım bütçe açık veriyor mu ?
Kimse bu vergiler yerinde oldu ülke olarak fedakarlık yapmalıyız demesin, zamanı geldiğinde bizler elbette bu ülke için fedakarlık yaparız lakin müsriflik en tepeden başlıyor ve bütçe açık veriyorsa bunu vatandaşa yüklemesinler biraz adil olsunlar...

07captur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok yerinde bir artis oldu. Bir zahmet tam olarak kapsamina bakip oyle konusun lutfen. Otv degisikligi de buna benzer bir sebepten yapildi ve sonuc olarak ithal gelen vw marka araclarin satislari yavaslatilarak ilk sirayi yerli uretim olan renault almistir. Arkadaslar her zammi cebinizden cikacak para olarak gormeyin daha genis acilardan bakin olaylara. Evet fahis bir artis oldu ama olmasi gereken bir artisti. Yerli otomobil icin kendi insaniniz bile bu kadar onyargiliyken devlet olarak bu kadar yatirim yapin bir seyler yapmaya caliain sonuc bu mu olsun. Sen ben almazsak nasil olacak bu isler. Zaten ticari araci kapsayacak olan bir yatirim yerli arac projesi. Madem bu kadar şikayetçisiniz birlik olalim hic kimse bir hafta kullanmason arabasini her sey normale donsun. Yaptiralim iatedigimizi. Oyle bi dunya da yok. Yani diyecegim o ki ya bi deveyi gudeceksin ya bu diyardan gideceksin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Her zam cebimden çıkacak paradır, eğer sizin cebinizden çıkmıyorsa benim ve ailemin rızkı olan bu artışı siz karşılayın :)

yazdıklarınızın tescilli bir geçerliliği yok bence,

2015 haberi “ Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam satışı, döviz kurlarındaki artışa rağmen 2015 yılı Ocak-Eylül döneminde, geçen yılın aynı sürecine göre, yüzde 40,02 artışla 662 bin 988 oldu, pazarda ithal araçların hakimiyeti artarak devam etti.”

2016 haberi http://www.aljazeera.com.tr/haber/ithal-arac-satisi-yarim-milyona-dayandi

Reno en çok satan otomobil evet ama ithal vosvos yerli renodan daha fazla satılıyor.. ve bu makas her geçen yıl artıyor. Reno tr tarafından üretilen araçların gelirlerinin neredeyse %15 i bize kalıyod malesef..

ÖTV;Devletin,zenginden daha çok vergi alıp fakire daha çok yardım edebilecek bütçeye sahip olma yani bir nevi sosyal devlet oluşturması maksadıyla ilk olarak beğenmediğimiz avrupada başlamıştır..

Zenginden çok, fakirden az vergi al.. süper mantık ama gel gelelim ülkemiz ne yapmış?

dış ticaretteki açığı kapatmaya çalışmış, zengin-fakir fark etmeden insanların çoğu tüketim malzemesine konmuştur..

Ortaya çıkma amacı ülke olarak ithal ürün pazarına dönüşmemizin önüne geçilmesine yardımcı olmaktı.Ancak ÖTV gibi vergi çeşitleri halk arasındaki üst-alt sınıf arasındaki tabakalaşmanın daha da yoğunlaşmasına neden olmaktadır.

Ayrıca ÖTV'nin zaman içerisinde tıraş köpüğü,tıraş bıçağı gibi temel ihtiyaçlara bile uygulanır olması devletin kasasına giren kolay para miktarının durduk yere artmasına neden olduğu için kaldırılması imkansızdır..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her zam cebimden çıkacak paradır, eğer sizin cebinizden çıkmıyorsa benim ve ailemin rızkı olan bu artışı siz karşılayın :)

yazdıklarınızın tescilli bir geçerliliği yok bence,

2015 haberi “ Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam satışı, döviz kurlarındaki artışa rağmen 2015 yılı Ocak-Eylül döneminde, geçen yılın aynı sürecine göre, yüzde 40,02 artışla 662 bin 988 oldu, pazarda ithal araçların hakimiyeti artarak devam etti.”

2016 haberi http://www.aljazeera.com.tr/haber/ithal-arac-satisi-yarim-milyona-dayandi

Reno en çok satan otomobil evet ama ithal vosvos yerli renodan daha fazla satılıyor.. ve bu makas her geçen yıl artıyor. Reno tr tarafından üretilen araçların gelirlerinin neredeyse %15 i bize kalıyod malesef..

ÖTV;Devletin,zenginden daha çok vergi alıp fakire daha çok yardım edebilecek bütçeye sahip olma yani bir nevi sosyal devlet oluşturması maksadıyla ilk olarak beğenmediğimiz avrupada başlamıştır..

Zenginden çok, fakirden az vergi al.. süper mantık ama gel gelelim ülkemiz ne yapmış?

dış ticaretteki açığı kapatmaya çalışmış, zengin-fakir fark etmeden insanların çoğu tüketim malzemesine konmuştur..

Ortaya çıkma amacı ülke olarak ithal ürün pazarına dönüşmemizin önüne geçilmesine yardımcı olmaktı.Ancak ÖTV gibi vergi çeşitleri halk arasındaki üst-alt sınıf arasındaki tabakalaşmanın daha da yoğunlaşmasına neden olmaktadır.

Ayrıca ÖTV'nin zaman içerisinde tıraş köpüğü,tıraş bıçağı gibi temel ihtiyaçlara bile uygulanır olması devletin kasasına giren kolay para miktarının durduk yere artmasına neden olduğu için kaldırılması imkansızdır..

eskiden adam emekli olurum, arabamı alırım diyordu..
şimdi adam işe girince 1-5 senede sıfır araba alabiliyor..

bişeyler oluyorda ben de anlayamadım tam

iyiye mi gidiyoruz, kötüye mi...hala anlayamadım...:)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neden burada lazlara yönelik bi genelleme var

laz dediğğim...fındıkçı, hamsici falan fistan....
çiftçilerde ağlar hep...ama kampanyalı reno arabalarını kaptılar...şimdi satıyolar..10-30 bin tl kar..

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Yeni MTV zam oranları.
Kasko değerini biliyorsanız tablodan aracınızın yeni zamlı tarifesini öğrenebilirsiniz.
Bu tabloya göre senede 2000 lira MTV öderken şimdi en az 3500 lira ödeyeceğim.
Bazı modellerde %70 zam var, en az zam oranı %40...
Acıttı be !

mtv-crop.jpg

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Listede sacmalik var.20- 25 yasinda 3200 motor gibi eski mercedeslere vb gibi araclara binenler yandi.baksan araba 20 30 bin tl degeri var ama vergisi ucmus.2.el piyasasi allak bullak olacak bu gidisle.

Ayrica piyasada bolca bulunan 1.6 motor secenegi kismi da cok sacma.71 bin tl yede 250 bin tl ye de 1.6 motor arac var ama her ikisi de 70 binj asanlar olarak ayni kefeye konulmus.bu vergi uzmanlarina araclardan anlayan bir danisman lazim piyasadan habersiz is yapmislar.

Son düzenleme:

FatihDAG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En çokta bana koydu 2.0 motor araç kullanıyoruz...
aaah aahhh satasim geldi varmi isteyen 2.0 16v 6 ileri vites 108 binde aracı 35 bin tlye birakirim :D

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Listede sacmalik var.20- 25 yasinda 3200 motor gibi eski mercedeslere vb gibi araclara binenler yandi.baksan araba 20 30 bin tl degeri var ama vergisi ucmus.2.el piyasasi allak bullak olacak bu gidisle.

Ayrica piyasada bolca bulunan 1.6 motor secenegi kismi da cok sacma.71 bin tl yede 250 bin tl ye de 1.6 motor arac var ama her ikisi de 70 binj asanlar olarak ayni kefeye konulmus.bu vergi uzmanlarina araclardan anlayan bir danisman lazim piyasadan habersiz is yapmislar.
Turkiyede isler hep boyle isliyor kusura bakmayin ama zengine sokacaz diyip sonra herkeze sokuyorlar. Boyle bir tablo gelirse 7 yasindaki 2.0 arabanin vergisi 1350tl den 2000tl ye cikmis olacak. Bu da demek oluyorki %40 da hikaye

Yakıt dediğin yakılır

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Turkiyede isler hep boyle isliyor kusura bakmayin ama zengine sokacaz diyip sonra herkeze sokuyorlar. Boyle bir tablo gelirse 7 yasindaki 2.0 arabanin vergisi 1350tl den 2000tl ye cikmis olacak. Bu da demek oluyorki %40 da hikaye

Yakıt dediğin yakılır
Bazı araçlarda zam oranı %68 e varıyor...